AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni menadžment

forum

<i>automatski bot</i>
Javni menadžment

Literatura:
  1. Inge Perko-Šeparović; Izazovi javnog menadžmenta, dileme javne uprave; (2006), str. (object Object)
  2. Inge Perko-Šeparović; Paradoksi novog javnog menadžmenta; Fakultet političkih znanosti (2003), str. 85-94
  3. Inge Perko-Šeparović; Novi javni menadžment - britanski model; Politička misao, 39 (4) (2002), str. 31-44
  4. Koprić, Ivan, Gordana Marčetić, Anamarija Musa, Vedran Đulabić, Goranka Lalić Novak; Upravna znanost - javna uprava u suvremenom društvu; Pravni fakultet (2014), str. 104-132
  5. Đulabić, Vedran; Primjena tržišnih instrumenata u javnoj upravi: mogućnosti i ograničenja; Friedrich Ebert Stiftung i Institut za javnu upravu (2014), str. 9-27
  6. Đulabić, Vedran; Povelje javnih službi: pokušaj podizanja kvalitete javne uprave i jačanja uloge građana; Zbornik Pravnog fakulteta u Zagrebu, god. 56., br. 1 (2006), str. 7-48
  7. Manojlović, Romea; Upravljanje učinkom u hrvatskoj lokalnoj samoupravi; Institut za javnu upravu (2016), str. 65-96
sa web-a 2018.

za ak.god. 2017/2018 g. su dosta naglašavali (na predavanjima) važnost pod točkom 1. i pod točkom 4.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dakle, izvještaj sa uvodnog predavanja za one koji su prespavali.
Predavanja drži prof. Đulabić, uz poneko pojavljivanje katkad nekog drugog profesora sa katedre + prof. Inge Perko.
Literatura će biti ponešto izmjenjena i drugačija nego što je napisano za sada na webu, ali prof. će točnu literaturu staviti tamo na katedru upravne znanosti kroz tjedan-dva.
Predavanja koliko mi se čini nisu obvezna jer danas nije vođena evidencija.
Ispit je samo usmeni.
Inače, današnje predavanje je bilo zanimljivo(bar meni):grin:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dakle, izvještaj sa uvodnog predavanja za one koji su prespavali.
Predavanja drži prof. Đulabić, uz poneko pojavljivanje katkad nekog drugog profesora sa katedre + prof. Inge Perko.
Literatura će biti ponešto izmjenjena i drugačija nego što je napisano za sada na webu, ali prof. će točnu literaturu staviti tamo na katedru upravne znanosti kroz tjedan-dva.
Predavanja koliko mi se čini nisu obvezna jer danas nije vođena evidencija.
Ispit je samo usmeni.
Inače, današnje predavanje je bilo zanimljivo(bar meni)
Hvala kolega Pigetic, ovo su informacije, kratko i jasno...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
priznaju se svi ti predmeti koji su položeni kao predmeti smjera na 3 godini. tako je jučer rekla marčetić.
Da li u tom slučaju moramo polaziti predavanja? Znači, ukoliko smo već položili ispite organizacijsko menadžerskog smjera na trećoj godini..
 

martina_sk

Administrator
Da li u tom slučaju moramo polaziti predavanja? Znači, ukoliko smo već položili ispite organizacijsko menadžerskog smjera na trećoj godini..
i ja bih rekla da ne, ali da budeš sigurna pošalji mail marčetićkoj pa pitaj.
 

amalka7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam neku informaciju dA Vi koji ste imali te predmete morate pisat zamolbu da vam se priznaju...provjerite da ne bi poslije biloo nismo znali
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo bi u redu da je jučer ili danas ujutro bar stavljena obavijest na web da neće biti predavanja danas.
Edit:sada vidim da je stavljeno u 8:11 a ja sam išao pogledati valjda u 8:07.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo bi u redu da je jučer ili danas ujutro bar stavljena obavijest na web da neće biti predavanja danas.
Edit:sada vidim da je stavljeno u 8:11 a ja sam išao pogledati valjda u 8:07.
ali ipak napredujemo, praksa je, barem do sada bila, da se obavijest o neodržavanju predavanja objavljuje nakon što predavanje "završi" !!! :razz:
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je danas napokon definirano što je literatura za navedeni ispit ili je još malo prerano ??? hvala unaprijed dobrim dušama
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nažalost nema novosti o literaturi, navodno će staviti na stranicu, kad? to samo nebo zna
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Uz literaturu opet nije objavljena nikakva informacija za izvanredne studente.
Navodi se da će se prvi sastanak seminarista održati 21.11. u 13,45 (ako se ne varam). Jel se sad to odnosi na sve seminariste ili samo za redovne?

Zna li netko konkretniju informaciju ili e-mail prof. Đulabića?
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[email protected]
Jutros mu uputih mail u vezi toga, čim odgovori "stavljam" na forum što je rekao, pitao sam i za predavanja za nas "gubavce"-izvanredne.
Čim se javi, saznat ćete što kaže.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[email protected]
Jutros mu uputih mail u vezi toga, čim odgovori "stavljam" na forum što je rekao, pitao sam i za predavanja za nas "gubavce"-izvanredne.
Čim se javi, saznat ćete što kaže.
Još jednom HVALA kolega! Ukoliko Vama ne upali, šaljem i ja mail s istim upitom. Zaista mi nije jasno zašto je toliko teško objaviti konkretnu informaciju...npr. da se ova obavjest za seminar odnosi samo za redovne ili i za izvanredne?! Pa ne bi im se ruka osušila:confused:
Potrošim dan na izigravanje detektiva. Ko da smo u nekakvoj igrici, pa ako ne zadovoljimo neznane kriterije, nema na viši level!

Nadam se da ćemo nakon Vašeg upita danas postati nešto pametniji!:)
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prva knjiga koja je na popisu iz obvezne liter.ima oko 170 možda i više strana, znači nismo iznimka i moramo cijelu naučiti + još 4 knjige???
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks