AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni menadžment

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danasnji usmeni kod prof. Manojlovic:
4 vrste politickog odlucivanja, tqm, cqm, povelje (opcenito i u hrv), upravljanje propisom, koje upravljanje bi primjenili u hrv, evaluacija i vrste, planiranje po pusicu, dihtomija- povezati s nastankom j.menadzmenta, nadzor uprave, quangosi, upravlj. trzistem i insourcing.

Odgovarale smo samo jedna kolegica i ja. Obje smo prosle, profesorica ima strpljenja i pomaze s podpitanjima.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja danas u mojoj grupi kod prof. Manojlovic:komunikacija, upravljanje putem propisa, nizozemsko-danski model, privatizacija, upravljanje putem izvedbe, vrste proracuna i objasniti ZBB, standardizacija postupka. Pomaze, izuzetno ugodna atmosfera, najbolje pricati svojim rjecima, ne treba znati sve nabubano od a do ž. Kolegica i ja dobile 5,a jedna kolegica je pala jer je rekla da nije ucila iz knjige od Perko,iako je po meni znala do tad za prolaz, ali nakon tog nesretnog priznanja profesorica više nije imala nekog izbora nego je srušiti, nažalost. Sretno svima dalje!
 
Posljednje uređivanje:

elamica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danasnji usmeni kod prof. Manojlovic:
4 vrste politickog odlucivanja, tqm, cqm, povelje (opcenito i u hrv), upravljanje propisom, koje upravljanje bi primjenili u hrv, evaluacija i vrste, planiranje po pusicu, dihtomija- povezati s nastankom j.menadzmenta, nadzor uprave, quangosi, upravlj. trzistem i insourcing.

Odgovarale smo samo jedna kolegica i ja. Obje smo prosle, profesorica ima strpljenja i pomaze s podpitanjima.
Pozdrav! Jesi za ispit ucila iz knjige ili je dovoljna skripta. Planirala sam iz skripte ali vidim da neki pisu da nije dovoljno.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Jesi za ispit ucila iz knjige ili je dovoljna skripta. Planirala sam iz skripte ali vidim da neki pisu da nije dovoljno.
Na kraju je prevagnula skripta, ali neke stvari fale poput tog nizoz.- dansko modela..taj dio je ful lose obradjen. Mene je takodjer pitala povijest j.mendzmenta za koju nemam pojma gdje se nalazi. Fali isto i romein clanak pa nemoj zaboraviti i na to. Ali, u pravilu skripta je i vise nego dovoljna za prolaz.
 

ilma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima netko skeniranu ovu literaturu: Perko-Šeparović, Inge (2003) Paradoksi novog javnog menadžmenta. U: Zbornik Globalizacija i demokracija. Zagreb: Fakultet političkih znanosti, str. 85-94
 

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko skeniranu ovu literaturu: Perko-Šeparović, Inge (2003) Paradoksi novog javnog menadžmenta. U: Zbornik Globalizacija i demokracija. Zagreb: Fakultet političkih znanosti, str. 85-94
Ako netko ima, molim da i meni proslijedi :)
 

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel zna netko svojim rijecima objasniti one vrste proracuna? Citam ono u knjizi i nista mi nije jasno..:(
 

dimitra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
usmeni danas kod Dulabića - riješeno u par minuta
Pitao 3 pitanja - Wilson, vaučeri, tqm
Kolegicu pitao - Taylora, outsourcing, insourcing
Prošle obje.
Ne samo da je dovoljno učiti po skripti, nego je dovoljno učiti po pitanjima koja pita, a uvijek se ista vrte. Ja sam učila isključivo po pitanjima, izvukla sam ih s foruma.
Ako se nekom neda sam izvlačit imam ih ja pa pošaljem.
Molim te ako mi možeš poslati...hvala
 

dimitra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
usmeni danas kod Dulabića - riješeno u par minuta
Pitao 3 pitanja - Wilson, vaučeri, tqm
Kolegicu pitao - Taylora, outsourcing, insourcing
Prošle obje.
Ne samo da je dovoljno učiti po skripti, nego je dovoljno učiti po pitanjima koja pita, a uvijek se ista vrte. Ja sam učila isključivo po pitanjima, izvukla sam ih s foruma.
Ako se nekom neda sam izvlačit imam ih ja pa pošaljem.
na mail: [email protected]
 

Lucijaa19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni danas kod Đulabića- odgovarale smo nas 3 cure, svaku je pitao dva pitanja. Bile smo gotove u 15 min.
Pitanja: kako je javni menadžment povezan s teorijom organizacije, povelje javnih službi, vaucheri i koja je razlika vauchera i outsourcinga, paradoksi njm, evaluacija (prema Rosenbloomu koraci) i formativna/sumativna evaluacija i ZBB.
Svaka je rekla sto zna, postavio je mozda koje podpitanje :)
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas kod Romee pitanja: Outsourcing, ZBB, Upravljanje s naglaskom na korisnike i kvalitetu, TQM, CQM.

Za nju vrijedi sve sto vec pise na forumu, trazi povezivanje, razumijevanje i primjere.

I nemojte kad prijavljujete ispit racunati tko od njih dvoje ispituje na tom roku, ja sam racunala na Dulabica a na kraju su se oni podijelili i ispitivali jucer i danas.

Sretno svima s ovim ispitom!
 

Silinic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Položila danas kod Manojlovic.
Pitanja : standardizacija, evaluacija i vrste , švedski model reformi, dansko nizozemski, javne povelje i kako se doživljavaju u dvije različite skupine zemalja ( kontinentalno-europskom i anglosaskim državama).
Također potpisujem sve navedeno za profesoricu, nije dovoljno nabubati na pamet i ne znati o ćemu se radi. Treba lijepo naučiti gradivo. Inače je okej ona.
Uz skriptu sam pročitala njezin članak još.
Na ovom roku prema svemu sudeći mislila sam da će biti Đulabić, no ipak je ona imala usmene . Prošli puta sam pala kod nje ,jer mi gradivo nije sjelo i nisam znala odgovarati na podpitanja koje mi je postavljala.
Sretno svima dalje !
 

Nataša S

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja bila kod Romee jučer :)
planiranje, povezati s upravljanjem s izvedbom, plusevi i minusi, povezati s modelima reformi, vaučeri
zbilja traži povezivanje i primjere, ali navodi (ja sam čak išla i sistemom eliminacije naglas :) ne traži definicije, sve svojim riječima
skroz ugodan usmeni
PS i ja sam ciljala Đulabića ;)

kolegicu koja je odgovarala iza mene pitala odlučivanje, decentralizaciju, jpp ( isto sve morala povezati s primjerima)
 

Branimir Previšić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja bila kod Romee jučer :)
planiranje, povezati s upravljanjem s izvedbom, plusevi i minusi, povezati s modelima reformi, vaučeri
zbilja traži povezivanje i primjere, ali navodi (ja sam čak išla i sistemom eliminacije naglas :) ne traži definicije, sve svojim riječima
skroz ugodan usmeni
PS i ja sam ciljala Đulabića ;)

kolegicu koja je odgovarala iza mene pitala odlučivanje, decentralizaciju, jpp ( isto sve morala povezati s primjerima)
Jel mi možeš reć u kojem dijelu su vaučeri jer ja to nigdje ne vidim.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks