AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

anitacrnk

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesor OK, knjigu naučite i pročitajte si Zakon o javno-privatnom partnerstvu i Zakon o ustanovama, ovo je gradivo koje smo skoro u većini imali iz drugih predmeta.Sretno svima !
[DOUBLEPOST=1549126685,1549126474][/DOUBLEPOST]Profesor OK, nučite knjigu nema puno i Zakone pročitajte, gradivo nam je i tako u većini poznato od prije. Sretno svima !
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas kod Đulabića - Remunicipalizacija i L.Duguit. Učila sam po pitanjima s foruma i zakonima. Sretno svima!
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Gdje se može nabaviti ova literatura za ispit? U kopiraoni imaju samo prvu knjigu koja je već do sada bila literatura za predmete s katedre upravne znanosti. I da li su one jako bitne za prolaz?
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Gdje se može nabaviti ova literatura za ispit? U kopiraoni imaju samo prvu knjigu koja je već do sada bila literatura za predmete s katedre upravne znanosti. I da li su one jako bitne za prolaz?
Skupi pitanja s foruma od zadnjih "par" godina i onda potraži odgovore na njih u skriptama koje postoje u skriptarnici na forumu. A zakone koji trebaju imaš na netu. Tako sam ja napravila i prošla sam iz prvog puta. Sretno!
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Gdje se može nabaviti ova literatura za ispit? U kopiraoni imaju samo prvu knjigu koja je već do sada bila literatura za predmete s katedre upravne znanosti. I da li su one jako bitne za prolaz?
Dovoljna ti je skripta iz Skriptarnice. Sva pitanja su označena.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Planiram izaći sad na ovaj rok (kada konačno dobijemo obavijest kada će biti i u kojem obliku) pa sam skupila pitanja koja su bila do sada:
  1. remunicipalizacija
  2. L. Duguit
  3. razlika ustanove i javne ustanove
  4. modaliteti obavljanja javnih službi
  5. komunalne djelatnosti
  6. liberalizacija
  7. klasifikacija javnih službi
  8. tendencije razvoja javnih službi
  9. ovlasti upravnog vijeća
  10. privatizacija i komercijalizacija
  11. kriteriji Suda pravde
  12. presuda Altmark
  13. karakteristike socijalnih službi
  14. klasifikacija službi EU
  15. elementi javnih službi
  16. financiranje javnih službi
  17. načela Bijele knjige
  18. regulacijske agencije
  19. JPP - što je, negativnosti, izbor partnera, oblici
  20. načela za razgraničenje gospodarskih od negospodarskih javnih službi
  21. materijalno i formalno značenje
  22. ugovor o povjeravanju i ugovor o koncesiji
  23. tijela ustanova - obvezna i fakultativna
  24. razlika između naknade i državne potpore
  25. uloga države kod javnih službi
  26. ukidanje ustanova
  27. faktori rizika kod JPP
  28. obveze javnih službi
  29. ravnatelj ustanove
  30. pojmovi koji se upotrebljavaju umjesto javnih službi
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Planiram izaći sad na ovaj rok (kada konačno dobijemo obavijest kada će biti i u kojem obliku) pa sam skupila pitanja koja su bila do sada:
  1. remunicipalizacija
  2. L. Duguit
  3. razlika ustanove i javne ustanove
  4. modaliteti obavljanja javnih službi
  5. komunalne djelatnosti
  6. liberalizacija
  7. klasifikacija javnih službi
  8. tendencije razvoja javnih službi
  9. ovlasti upravnog vijeća
  10. privatizacija i komercijalizacija
  11. kriteriji Suda pravde
  12. presuda Altmark
  13. karakteristike socijalnih službi
  14. klasifikacija službi EU
  15. elementi javnih službi
  16. financiranje javnih službi
  17. načela Bijele knjige
  18. regulacijske agencije
  19. JPP - što je, negativnosti, izbor partnera, oblici
  20. načela za razgraničenje gospodarskih od negospodarskih javnih službi
  21. materijalno i formalno značenje
  22. ugovor o povjeravanju i ugovor o koncesiji
  23. tijela ustanova - obvezna i fakultativna
  24. razlika između naknade i državne potpore
  25. uloga države kod javnih službi
  26. ukidanje ustanova
  27. faktori rizika kod JPP
  28. obveze javnih službi
  29. ravnatelj ustanove
  30. pojmovi koji se upotrebljavaju umjesto javnih službi
Svaka cast! Ja upravo danas krecem, nadam se da ce mi ova dva tjedna biti dosta haha
I sretno nam! :D
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Svaka cast! Ja upravo danas krecem, nadam se da ce mi ova dva tjedna biti dosta haha
I sretno nam! :D
Da sretno nam, makar sam ja ovo uglavnom sve učila iz predmeta državna uprava, pa mi je uglavnom poznato, možda par pitanja nije iz te literature. Ako nađeš neko koje nisam stavila nadopiši. :)
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel itko izlazio ove godine? jesu dovoljna ta pitanja ? :)
Ja sam izasla na proljetnom roku. Pitanja relano obuhvate skoro pa svo gradivo, ali prouci npr malo onaj dio koji se odnosi na zup i prituzbe jer to je jednu kolegicu pitala, a nije medju pitanjima. I kada ucis, bilo ustanove, agencije i slicno izvuci si po par primjera za iste jer nas je romea pitala, dajte mi primjer za javnu ustanovu, za neovisnog regulatora i tako..
Iiii prodji malo detaljnije zakon o jpp! Ono iz knjige nije bas dovoljno
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izasla na proljetnom roku. Pitanja relano obuhvate skoro pa svo gradivo, ali prouci npr malo onaj dio koji se odnosi na zup i prituzbe jer to je jednu kolegicu pitala, a nije medju pitanjima. I kada ucis, bilo ustanove, agencije i slicno izvuci si po par primjera za iste jer nas je romea pitala, dajte mi primjer za javnu ustanovu, za neovisnog regulatora i tako..
Iiii prodji malo detaljnije zakon o jpp! Ono iz knjige nije bas dovoljno
Uh, znači ipak treba i za to vrijeme pošteno izdvojiti o_O hvala ti
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Uh, znači ipak treba i za to vrijeme pošteno izdvojiti o_O hvala ti
Meni ti je trebalo ni tjedan dana, s tim da se nisam nesto previse pretrgla od ucenja jer najbitnije ti je gradivo knjige koje smo prolazili inace u sklopu drzavne uprave, a svi ovi clanci ti se u biti samo nadovezuju na knjigu. Meni su osobno jsl djelovale najteze, da bi na kraju predmet bio najlaksi ikad jer je sve copy- paste :D
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni ti je trebalo ni tjedan dana, s tim da se nisam nesto previse pretrgla od ucenja jer najbitnije ti je gradivo knjige koje smo prolazili inace u sklopu drzavne uprave, a svi ovi clanci ti se u biti samo nadovezuju na knjigu. Meni su osobno jsl djelovale najteze, da bi na kraju predmet bio najlaksi ikad jer je sve copy- paste :D
da, jedino kaj mi se svida je sto mi je sve to jako poznato, ali mi je tlaka s ovim modulima jer je literatura tako zbrda zdola.. ali hvala ti na savjetima, poslužit cu se ovim pitanjima, skriptama, i valjda bude neka dvojkica :)
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Romea super, drži se pitanja, moraju se znat osnovne stvari npr. Vremensko razdoblje, primjeri kako je kolegica gore napisala. Nema namjeru rušiti
Pitanja koja su nas zapala: tendencije, povezanost lib. i priv., državna potpora, naknada, komponente j.sluzbe,moduso obavljanja i primjer, komunalne djelatnosti i njihovi modaliteti obavljanja, jpp i vrste jpp, klasifikacija, nezavisni regulatori: primjer, nedostaci, problemi, prednosti
 

MikiG

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Romea super, drži se pitanja, moraju se znat osnovne stvari npr. Vremensko razdoblje, primjeri kako je kolegica gore napisala. Nema namjeru rušiti
Pitanja koja su nas zapala: tendencije, povezanost lib. i priv., državna potpora, naknada, komponente j.sluzbe,moduso obavljanja i primjer, komunalne djelatnosti i njihovi modaliteti obavljanja, jpp i vrste jpp, klasifikacija, nezavisni regulatori: primjer, nedostaci, problemi, prednosti

Oprosti, koliko ti trebalo za pripremiti ispit, koliko rada...... iz čega učenje....
pitam jer planiram 14.09. izaći na ispit
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks