AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

snježana02

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,
molim pomozite - hoću poslati skriptu iz ovog predmeta kako bi svimazainteresiranima pomogla pri učenju, ali ne mogu je poslati na adresu: upravnistudenti.net(a)gmail.com. Ja sam po njoj učila i položila u 4. mj. To mi je bio zadnji i moram priznati jako težak ispit.
Molim pomoć - uputite me kako poslati, pa šaljem!
 

snježana02

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala, hvala! Puno hvala!
Probat ću sada poslati skriptu.
L.P.

Drage kolegice i kolege,
poslala sam skriptu te sam od uredništva dobila odgovor da će je u najkraćem roku tj. sutra objaviti.

Nadam se da će biti od koristi.
Želim svima puno uspjeha u daljnjem polaganju ispita.
L.P. Snježana
 

mg000

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel moze netko napisat kakvo je bilo danasnje uvodno predavanje i informacije za ispit i literaturu? Hvala :)
 

marina24

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nije rekao nista vezano za ispit, ali imamo mogucnost izlaganja o nekoj temi i to nam je pola konacne ocjene. A literatura ti pise na katedri upravne znanosti. I da, potpisujemo se jer prati tko dolazi na predavanje
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo ja položila danas kod prof Đulabića. Ja i još jedna kolegica odgovarale, pita tri pitanja svaku i o tom pričate koliko znate, ako baš i nejde postavlja potpitanja. Bitno je da za traženi pojam znate objasniti sa par dobro sklopljenih rečenica, nevjerujem da bi rušio ako npr 2 pitanja znate a jedno ne.
Nije to baš prelagan predmet kako neki kažu da nauče za nekoliko dana, treba ipak i sjest gradivo pogotovo iz knjige upr. znanosti koju najviše pita. Pitanja su bila razl javne ustanove i ustanove, modaliteti obavljanja js, i komunalnih djelatnosti, liberalizacija, i klasifikacije js. Profesor je sasvim ok, da vremena za odgovor, smiren, meni sasvim korektan. Ulazi se po 2 unutra.
 

mape5

Super Moderator
bravo bojana :)
[DOUBLEPOST=1465460624,1456672529][/DOUBLEPOST]i ja dala kod prof. Đulabića.

Prvo sam se prestravila kad sam skužila kod koga sam.

Ali na kraju je to prošlo sasvim korektno.... pitao me tendencije razvoja javnih službi, razlika javne ustanove i ustanove, ovlasti upravnog vijeća, pojasnit privatizaciju i komercijalizaciju, koje je kriterije donio sud pravde i na kraju me pitao za presudu Altmark.... ma to nisam znala... ali prošla sam ....jessss ;)

:):):):)
 

mary-zgb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Presuda altmark, karakteristike socijalnih sluzbi, leon duguit, klasifikacija sluzbi u eu, razlika izmedu ustanove i javne ustanove
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li je ispit onaj dan koji pise na studomatu? U 4.mj. imam ekstraterestrijalnu kombinaciju ispita pa mi je bas bitna ova informacija.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da, ispit je onaj dan koji ti pise na studomatu
Super, puno ti hvala :).
Da li je mozda netko bio na komisiji? Mislim da sam ja jedini pacijent koji je dosao do komisije, a samo jednom izasla :D.
[DOUBLEPOST=1491567242,1486679646][/DOUBLEPOST]Danas- komisija.
Đulabić. Mislim da boljeg profesora vec duuugo nisam srela.
Pitanja: sto su javne sluzbe, elementi javnih sluzbi, tendencije, financiranje. I zadnje pitanje kako ste kolegice dosli do komisije lmao.
Vrlo dobar - dovidenja.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jos je bila Lopizic i Margetic, ali samo me on resetao.
[DOUBLEPOST=1491651911,1491584208][/DOUBLEPOST]Edit: komunalne djelatnosti, definicija, ZKG, nabrojati i modeli obavljanja.
 

55rima55

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, da li je dovoljna ova skripta iz skriptarnice za prolaz? Jel netko ucio po njoj?
[DOUBLEPOST=1496069878,1496069804][/DOUBLEPOST]Pozdrav, da li je dovoljna ova skripta iz skriptarnice za prolaz? Jel netko ucio po njoj?
 

fakin

Super Moderator
dovoljan je skripta iz skriptarnice, profesor đulabić je korektan, nije toliko strog kao što se priča, barem nije bio na ovom usmenom...

pitanja: ona načela iz bijele knjige nabrojati, objasniti povelje javnih službi, i objasniti duguita, tko je on bio i za što se zalagao i zadnje me pitao u kojem stoljeću je živio on, ja rekao u 19. st. i rekao to će biti dovoljan - ja zadovoljan :D
 

miška

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jedan od ugodnijih ispita. profesor odličan. ulazi se po dvoje, kolegica i ja, svaka po 2-3 kratka pitanja i to je to. susretljiv, ljubazan.
pitanja tendencija js, bijela ili zelena knjiga(ne sjećam se točno,komunalne djelatnosti, razlika ustanove i javne ustanove, komercijalizacija.
[DOUBLEPOST=1506011498,1506011449][/DOUBLEPOST]jedan od ugodnijih ispita. profesor odličan. ulazi se po dvoje, kolegica i ja, svaka po 2-3 kratka pitanja i to je to. susretljiv, ljubazan.
pitanja tendencija js, bijela ili zelena knjiga(ne sjećam se točno,komunalne djelatnosti, razlika ustanove i javne ustanove, komercijalizacija.
 

Ana0305

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dovoljan je skripta iz skriptarnice, profesor đulabić je korektan, nije toliko strog kao što se priča, barem nije bio na ovom usmenom...

pitanja: ona načela iz bijele knjige nabrojati, objasniti povelje javnih službi, i objasniti duguita, tko je on bio i za što se zalagao i zadnje me pitao u kojem stoljeću je živio on, ja rekao u 19. st. i rekao to će biti dovoljan - ja zadovoljan :D
Mi
[DOUBLEPOST=1506267901,1506267734][/DOUBLEPOST]Jel netko bio nedavno na rok iz javnih sluzbi dal se moze proci po ovoj skripti od snjezanje 2015 god iz skriptarnice? neka pitanja na sta se treba usredocit,iskustvo?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks