AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

forum

<i>automatski bot</i>
Tema kolegija: Javne službe

Literatura 2015.:

Koprić (2014) Upravna znanost- javna uprava u suvremenom društvu (poglavlje VI; 215.-246.str)
V.Đulabić (2009) Javne službe i nova regulacija općeg upr. postupka 91.-108.str
Đulabić (2007) Socijalne službe u konceptu službi od općeg interesa 137.-159.str
Koprić,Musa,Đulabić (2008) Eur. standardi regulacije službi od općeg interesa 647.-688.str
Koprić (2007) Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrv. agencije za telekom 1.-8.str
Perko-Šeparović (2007) Upitnost transfera rizika u jpp-u 943.-969.str
Propisi- Zakon o javnom privatnom partnerstvu
Uredba o provedbi projekata jpp-a
Zakon o ustanovama

(Thx Aine)
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, da li je netko već išao na ovaj ispit? Ako je, molim za dojmove i koliko treba vremena učiti za prolaz? Prof.Koprić je rekao da ovaj ispit ispituje Đulabić (valjda sam dobro zapamtio prezime), a čini mi se da sam tog tipa vidio nedavno na ispitu iz EUP-a (samo kada je stražario na pismenom) i prvi dojam nije baš sjajan:confused2:. Čini mi se da dosta "fitilji" (barem mi je takav prvi dojam ostavio)!!
 

renchi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel može netko napisati literaturu za ovaj predmet? Hvala

Evo pronašla sam popis literature, ali ako ima netko da je položio ovaj ispit nek bude tako dobar da podijeli s nama pitanja i opće dojmove i na što se u literaturi treba posebno obratit pažnja. Hvala
 

ellena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam položila ispit na zadnjem roku i bilo je više nego ok, uglavnom prof.Đulabić bio je super volje tak da nije bila neka trema. Uglavnom pita klasifikaciju javnih službi, L.Duguita i nešto malo regulatorne agencije. Sve u svemu tjedan dana je dovoljno za taj ispit.
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene bi zanimalo koliko strana ispadne da treba učiti za ovaj ispit ?

ljudi znate li di se može nabaviti literatura za ovaj ispit ... popis je jakooooo dug ... a is svega treba samo po nekoliko strana ... pa jel ima negdje skupljeno samo ono štp nama treba ???
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I dalje vas molim pomoć oko literature ... pa pola stvari ne mogu nigdje nać ... ni u knjižnici pravnog faksa ... di su svi koji su ovaj smjer upisali ??? HELP !!!
 

Reneé

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej, imam prikupljeno sve od navedene literature. Kolegica je to polagala u 7. mj. i nemam poima di je uspjela sve to nabavit. Bile smo na predavanju za izvanredne početkom godine i tad nam je prof. dao svoj materijal u obliku prezentacije. Od više sam ljudi čula da upravo taj dio treba dobro naučit.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja danas bio na ispitu i prošao!:boldblue: Iz javnih službi bilo nas je svega 4.
jedna cura je pala. Bio je dobre volje, ali je djelovao nezainteresirano. Pitao je; podjele javnih službi (po Pusiću, po Zakonu o ustanovama i kako je to u EU), definicija javnih službi po zakonu, djelovanje eur.suda pravde i njegov utjecaj na javne službe, što se smatra pod pojmom "gospodarska djelatnost" koju je definirao ESP, regulatorne agencije, osnovne funkcije i u kojim zemljama se prve pojavljuju (SAD, skandinavske zemlje). To je pitao mene! Ne gnjavi previše, ali traži konkretne odgovore. Ako vidi da muljaš postavlja podpitanja koja su po mom skromnom mišljenju teža nego konkretno glavno pitanje. Sretno s ispitom!:wink5:
 

Reneé

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam prošla, ali ispit nije baš bezazlen kao što je navedeno u ranijim postovima. No, profesor je ionako poznat kao vrlo zahtjevan ispitivač, pa... Uglavnom, bilo pa prošlo! Sretno svima.
 

kaliopa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja nijednom nisam bila jos,al sam nacula da ce postat obvezno jer je jako malo ljudi dosad bilo...
 

lilica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim VAS koji znate literaturu za ovaj predmet da ju napišete, a i gdje se može nabaviti???unaprijed zahvaljujem!!
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
SKINUTO S KATEDRE ZA UPRAVNU ZNANOST

Javne službe

1.Ivanišević, Stjepan (1968) Prilog diskusiji o pojmu javne službe. Zbornik radova Visoke upravne škole za 1968. godinu, str. 70-88.
2.Đulabić, Vedran (2007) Socijalne službe u konceptu službi od općeg interesa. Revija za socijalnu politiku br. 2/2007, str. 137-159.
3.Grupa autora (2006) Javna uprava: nastavni materijali. Zagreb: Pravni fakultet i Društveno veleučilište u Zagrebu, str. 327-336, 338-343.
4.Bijela knjiga Europske unije o službama od općeg interesa, prijevod na hrvatski (2006/2007) Hrvatska javna uprava br. 4/2006, str. 35-49, te isti časopis broj 1/2007, str. 37-49.
5.Koprić, Ivan (2007) Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrvatske agencije za telekomunikacije. Novi informator br. 5541, Male stranice, str. 1-8.
6.Perko-Šeparović, Inge (2007) Javno-privatno partnerstvo. Hrvatska javna uprava br. 3/2007.
7.Smjernice za primjenu ugovornih oblika javno-privatnog partnerstva. Narodne novine br. 98/2006.
8.Zakon o ustanovama, Narodne novine br. 76/1993, 29/1997, 47/1999.

TREBA IĆI NA PREDAVANJA ZBOG LITERATURE
PROŠLE GODINE 2007/2008 prof.Koprić je na predavanja donio navedeno pod broj 1. i 5. da se iskopira
Navedeno pod 2.,4., i 6. nalazi se u biblioteci na TMT3
odeš tamo s točnim popisom uz predočenje indexa, dobiješ literaturu koju moraš sam iskopirati i platiš (stranica-50 lp)
7., i 8. preko tražilice Narodnih novina na internetu
a 3. ionako i trebal imat kod sebe jer nastavni materijali su stalno literatura na katedri
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
NAPOMENA VEZANA UZ LITERATURU:

Literatura pod točkom 2 može se preuzeti na stranicama Katedre za upravnu znanost. Klikne se na Društveno veleučilište, zatim na Dokumenti i ispitna literatura 2007-2008 g. i na dnu stranice pod nazivom Javne službe su dva pdf fajla. Jedan je Socijalne službe... a drugi Europski standardi regulacije službi od općeg interesa. Oba rada treba naučiti za ispit, tim više što su pisani od strane Đulabića koji i ispituje ovaj ispit. Mene je pitao o regulatornim agencijama i nekim stvarima koje se nalaze upravo u ovom drugom fajlu. Literature je dosta, ali moj je savjet pročitati sve, a pažnju usmjeriti na njegove članke i Zakon o ustanovama jer to najviše pita.

Ovdje je link na te članke o kojima sam gore govorio (treba samo kliknuti)

Dokumenti i ispitna literatura 2007-2008 Katedra za upravnu znanost
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali su obavezna predavanja iz javnih sluŽbi?
Dali se kod ĐulabiĆa potpisuje?
Nek se javi tko ide na predavanja !
Hvala
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej ljudi ... pa ima li ikoga tko treba i ovaj ispit rješiti ... ja idem 10.2. na ispit ... nek se javi ako ide još tko
 

renchi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja koja sam imala na ispitu:
Duguit, regulatorne agencije, javne ustanove, zasto je vazna podjela na gospodarske i negospodarske sluzbe.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks