AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike u Hrvatskoj

Tourniquet

jane doe.
Ovo su pretpostavljam izvanredni

Barbarić Marko 12

Beković Martina 12

Cindrić Josipa 11

Delija Aida 11

Demoli Tamara 10

Dragosavljević Ana 12

Geušić Martina 11

Grdić Irena 10

Heruc Valentina 11

Horvat Mario 10

Horvatić Marija 14

Jančin Mateja 13

Jruškar Romina 7

Jug Natalija 11

Knezić Maja 11

Mamlić Lana 12

Mršić Bobanović Josip 10

Negovetić Romana 12

Olisa Ana-Marija 12

Puklin Dijana 12

Punjih Irena 14

Sambol Brigita 10

Šestić Magdalena 14

Silaj Ines 9

Vučković Dalia 10
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako netko nije dobio mail jučer...ovo je prof poslao..

Poštovane kolegice i kolege,
šaljem sređenu i konačnu literaturu za drugi kolokvij iz Javnih politika u Hrvatskoj:
Hill, M. (2010) Proces stvaranja javnih politika. Zagreb: Fakultet političkih znanosti.(187-290)
Žiljak, T. (2013) Dvije faze obrazovne politike u Hrvatskoj nakon 1990. godine. Andragoški glasnik, 1 (17)
http://hrcak.srce.hr/file/154217
Polaganje računa (Pojmovnik javnih politika)
 

ana f

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može info, please, na ovom ispitu nema usmenog?
[DOUBLEPOST=1498386141,1498386020][/DOUBLEPOST]Može info, please, na ovom ispitu nema usmenog?
 

Isa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može info, please, na ovom ispitu nema usmenog?
[DOUBLEPOST=1498386141,1498386020][/DOUBLEPOST]Može info, please, na ovom ispitu nema usmenog?
Nema, osim, ako ne želiš odgovarati za veću ocjenu ili pisati podnesak koji moraš izlagati pred kolegama. Upisuje ocjene sa pismenog,ja sam pisala podnesak za veću ocjenu i izlagala pred kolegama.
 

megi.mec

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li netko bio na ispitu prosli rok? Il nekom od prijasnjih rokova? Kada se otprilike ispit odrzavao, koji dan, u koje vrijeme?
 

irena2016

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li netko bio na ispitu prosli rok? Il nekom od prijasnjih rokova? Kada se otprilike ispit odrzavao, koji dan, u koje vrijeme?[
9.6. u 18:00 - hrpa ljudi bila na upisu ocjene,po kolokviju,a par ljudi je pisalo test, ne znam dal inace tak bude
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dajte molim vas ako ima neko neki mail od žiljaka za koji se zna da žiljak koristi... dajte napišite. Unaprijed hvala!
 

calista

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
Jel pistoji kakva skripta za ovaj predmet? Hvala.
[DOUBLEPOST=1521995400,1521479447][/DOUBLEPOST]Jel ima netko mozda biljeske sa predavanja i da ih je voljan poslati, hvala!
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koliko dolazaka od ukupno 2, moramo imati za pristup kolokviju? (Izvanredni studenti)
Koliko se sjećam predavanja nisu bila obavezna, svi koji su htjeli mogli su na kololvij bez obzira na dolaske, ali preporučila bi predavanja jer su korisna za kolokvij. Knjiga je očajna za učenje. Ja sam prošla kolokvije slušajući njegova predavanja, iz oba sam dobila 4.
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel netko pisao te podneske, da mi kaže nešto malo više o tome, što, kako, zašto:)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij danas prošao Ok, malo zbunjujuće ali malo. Bile su dvije grupe, moja pitanja:
Na zaokruživanje
1.kojom fazom ciklusa započinje javna politika-stavljanjem na dnevni red
2.Koji od primjera je javna politika-slabo provođenje programa
3.po helen wallace tko je glavni kod metode koordinacije-europska komisija
4.u koju politiku spada politika zapošljavanja-u ekonomske
5.po Hoodu u koji instrument spada donošenje novih propisa-u ovlasti
6.oblici javnog upravljanja, gdje spada rušenje barijera-hijerarhija
7.nešto oko transfera,razmjene politika,učenje gdje spada-u koordinaciju
8. Tri toka, što bi bilo stručno osposobljavanje- javna politika
Nadopunjavanje
9. Najčešće podjele javnih politika po čemu se vidi da su koherentne, rješavaju se ustrojavanjem- ministarstva
10.po lowiju kriterij razlikovanja je koliko netko pruza-otpor
11.kad se nositelj stalno vraća problemu,nema resursa,informacija,to je kakvo odlucivanje- inkrementalno
12.mediji po hillu stvaraju percepciju kakvih aktera-sebičnih
13.čelnik koji prepoznaje prozor prilike-policy poduzetnik
14.kanta za smeće,bio je neki primjer, koja varijabla nedostaje- rješenje
15.europeizacija se brka s harmonizacijom, to je smanjivanje kakvih različitosti-regulatornih
 

mape5

Super Moderator
dakle.... kolokvij je bio super pogotovo dio na zaokruživanje, obično se upali lampica u glavi kad vidiš ponuđene odgovore. Dio na nadopunjavanje istina malo zbunjujuć. Ali sve u svemu nije bilo odstupanja od onog što je naglasio na predavanjima, odnosno napomenuo što će biti pitanja u kolokviju. vjerujem da ćemo svi proći i da ćemo imati tih minimalnih 8 bodova za prolaz :)

Na početku nas je pitao da li želimo da nam na kraju pročita točne odgovore, naravno da smo pristali. Kad smo svi napisali i završili pročitao nam je točne odgovore, tipa čitao je pitanja iz obje grupe i rekao koji su točni odgovori. Odgovori iz obje grupe su bili čini mi se svi isti, samo je pitanja/primjere malo izmijenio.

jedno veliko osvježenje na ovom faksu.

I da ne zaboravim pohvaliti marayu kako je dobro pitanja napisala. Teško je zapravo točno napisati te kobasice od pitanja :) al je navela točno srž problema. Hvala kolegice
[DOUBLEPOST=1525246594,1524641256][/DOUBLEPOST]dugo očekivani mejl od prof. Žiljaka je stigao - rezultati super :)

predavanje kažu da imamo 8.5. - izvanredni
 

Liu Jo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za ovaj ispit važno je samo s razumijevanjem proći kroz gradivo i neće biti problema. Moja preporuka je da idete na kolokvij.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks