AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike u Hrvatskoj

marta12345

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odgovori s današnjeg II. kolokvija (28.5.):
1. Horizontalni odnosi
2. Hijerarhijski
3. Promjena smjera politike
4. Bolonjski
5. Gledateljima
6. Vindikacija
7. Simbolicka impl
8. Previše kruta pravila
9. Slojevi
10. Izlazni cimbenici
11. Politickim preokretom
12. Top down
13. Glas
14. Profesionalna odg
15. Formativna evaluacija
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij za izvanredne 30.5.2018.
Dvije grupe su bile, 15 pitanja, 8 na zaokruživanje ostala nadopunu riječ.
1.A prepoznati čimbenik implementacije- odgovor je bio značajke javnih politika
1.b isto- odgovor je bio širi makro-okolišni čimbenici
2.A primjer prepoznavanja vrste odgovornosti (polaganje računa) - odgovor je bio pravna odgovornost
2.b isto- odgovor politička (ministar polaže predsjedniku vlade, nije u adlerovoj tablici)
3.A prepoznati nasljeđe započetog puta koje slijedi nakon kritične točke
3.b isto
4.A stavljanje na dnevni red- hazu deklaracija o znanju
4.b politički proces u europi 2000.- odgovor lisabonski
5.A precvrsta pravila- kruto nemastovito i sporo izvršavanje zadataka
5.b što koriste birokrati kao precac za odlučivanje- stereotipe
6.A prepoznati validaciju
6.b isto
7.A na primjeru prepoznati da je to eksperimentalna implementacija
7.b na primjeru prepoznati da treba jednostavna administrativna provedba
8.A zaokružiti gdje je diskrecija po primjeru s krafnom-sadržana je u strukturi pravila
9.A nakon političkog preokreta bla bla- na kraju slijedi (priznao je bilo koju od tri riječi i sve tri) rutinizacija, institucionalizacija, konsolidacija
9.b isto
10.A prepoznati bottom up
10.b top down
11.A po sabatieru kolko god se mora analizirati politika najmanje- upisati 10
11.b isto
12.A nadopisati slijetanje
12.b isto
13.A prepoznati sumativnu evaluaciju
13.b isto
14.A pacijent ne može promijeniti doktora upotrebljava instrument- glas
14.b isto
15.A prepoznati hijerarhijsku odgovornost
15.b prepoznati profesionalnu odgovornost (odvjetnika tuže odvjetničkoj komori)
 

mape5

Super Moderator
jučer upis ocjena...s tugom sam se rastala s profesorom (onak tiho i u sebi) :( falit će mi jedan stvarno super profesor
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel mi može tko reći nešto o seminaru za izvanredne. Kako ste do sada to rješavali kod tog profesora?
Izabire se jedna od javnih politika tj. jedna Nacionalna strategija koju Vi njemu predložite i prof. će Vam odgovoriti da li je pogodna za obradu; npr. zloupotreba droga ili strategija o Romima itd. Na predavanjima za seminariste objasnit će Vam na primjerima kako to treba izgledati, otprilike 5-6 strana teksta. Kad sve napišete, pošaljete mu na mail i on Vam javi dal je ok ili trebate nešto ispraviti.Čini mi se da su neki imali i usmena izlaganja ali nisam sigurna.Mi smo mu slali samo na mail to sto smo napisali i on odgovori dal je ok i kaže Vam ocjenu.
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li neka dobra duša napisati što je bilo na predavanju za izvanredne seminariste u četvrtak 4.4. ? Što je prof. rekao za seminar i kako treba izgledati?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U vezi današnjeg 1.kolokvija, bile su 3 grupe pitanja u kojima su neki odgovori bili isti samo je drugačije preformulirano pitanje. Znači 15 pitanja pola na zaokruživanje pola nadopunjavanje. U mojoj grupi C, neka od pitanja kojih se sjećam: 1. Faza ciklusa u kojoj završava j. politika - evaluacija.
2. Mirovinska politika u koje politike spada po Petek- socijalne politike.
3. Mediji po Hillu stvaraju percepciju - sebičnih aktera.
4. Podjele javnih politika po čemu se vidi da su koherentne rješavaju se ustrojavanjem- jednog ministarstva.
5. Onaj koji prepozna prozor prilike- politički poduzetnik
6. Primjer kante za smeće, neznam jel sam dobro napisala. Treba prepoznati na primjeru što fali, valjda sudionici.
7. Kampanja- po nato tipologiji je nodalnost
8. Što od navedenog nije j. politika - ne stavljanje na dnevni red nešto u vezi plaća nastavnika u šk ( ne sjećam se točno)
9. Raspodjela poticaja poljoprivrednicima- koja politika po Lowiju - mislim da distributivna
10. Nešto u vezi progresivnog oporezivanja - mislim da redistributivna politika
11. Pitanje u vezi stručnog osposobljavanja što je po politici tri toka - javna politika
12. Nešto gdje je odgovor zagovaračka koalicija
13. Odgovor - inkrementalno odlučivanje
14. Neko pitanje gdje su ponuđeni odgovori: pregovaranje, hijerarhija ili koordinacija
15. I to se nejsećam.
Ako nešto nije dobro slobodno me ispravite
[DOUBLEPOST=1555608596,1555608244][/DOUBLEPOST]Bitno je dobro pročitati pitanje jer može biti dvosmisleno.
 

tejič

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna netko pitanja grupe B.. Ono za helen wallace ne mogu se sjetit pitanja? I odg napisite.. Tnx
 

Povratnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da podijelim dojmove za sve buduće kolege:
Za ovaj kolegij je najbolje ići na predavanja i voditi bilješke. Skripta u skriptarnici je također super. Riješite kolokvije i dođete na upis ocjene. Pitanja su u stilu naprijed navedenih i zaista ih je s obzirom na forumulaciju teško napisati. Važno je da razumijete gradivo.
Bila sam i seminarist i mogu reći da je seminar bezbolan. Napiše se sukladno prof. uputama, tu i tamo ima koja korekcija, nakon što odobri tekst, seminar se izlaže pred kolegama. Važno je znati ispričati cilj, aktere i instrumente. Tu i tamo postavi koje pitanje vezano za temu i to je to.
sretno svima
 

suzaaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Je li itko dobio kakvu informaciju u vezi predavanja koja počinju sljedeći tjedan? Merlin mi još ne pokazuje predmete iz drugog semestra, a na mail nije nikakva obavijest niti pozivnica došla.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li itko dobio kakvu informaciju u vezi predavanja koja počinju sljedeći tjedan? Merlin mi još ne pokazuje predmete iz drugog semestra, a na mail nije nikakva obavijest niti pozivnica došla.
Das, nismo dobili jos nikakvu poveznicu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks