AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javna nabava

55rima55

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
ima mozda netko jos neka iskustva sa roka u veljaci, mozda neka pitanja koja prof Turudic voli pitati na ispitu??
Hvala
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Usmeni kod Turudića - objasniti odluku o odabiru kao upravni akt, želi da se objasni cijeli postupak - da se postupak JN vodi kao upravni, na kraju kojeg se donosi rješenje protiv kojeg je moguća žalba, pa upravni spor... Još me pitao u kojem roku Visoki upravni sud donosi odluku povodom tužbe. Kolegicu je pitao postupke JN i da objasni pregovarački bez prethodnog poziva, onda jamstva i sekundarne ciljeve.
Usmeni čisto okej, pomaže podpitanjima, dobre ocjene. Predmet je inače meni nezanimljiv, al evo lako ga je proć, jer prof postavlja stvarno okej pitanja.
 

mape5

Super Moderator
ispit utorak 10.4. dakle ko još stavlja ispit u 8 ujutro.... ni kavu ne stigneš popt ko čoik :)

prof. je ok, ali uzme knjigu i gleda podnaslove...pitanja - europski dokument o javnoj nabavi, in house ugovori, ustrojstvo d kom-a uvjeti za predjsednika dkom-a mislim da se treba služiti sadržajem knjige i to bi mogla biti pitanja.
prošla i to je sasvim OK. ne škrtari sa ocjenama . Predmet ko predmet je nekom zanimljiviji nekom ne. knjiga je po meni dobro pisana al ima toga jako puno.
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Preporuka za ovaj izborni predmet.. literature ima dosta - knjiga od nekih 250 stranica, ali je zanimljivo, pitanja se vrte. Na drugom roku u šestom mjesecu pitao je svakoga po jedno pitanje i svi su dobili jako dobre ocjene. Kolegicu koja je samnom odgovarala pitao je vrste postupaka - ona ih je nabrojala i o svakome rekla po rečenicu-dvije i to je to, a mene je pitao pravnu narav javne nabave - treba navesti ono s početka da spada u upravno pravo - odluka o odabiru je pravni akt - pa pravne lijekove ( spomenuti DKOM i Visoki upravni sud - žalba i upravni spor).
 

mape5

Super Moderator
pišem dojmove mog dragog kolege ;) koji je dobio petardu na ispitu :):):) -čestitam mu ovim putem
dakle pitanja:
1.osnovni ciljevi JN - priča o primarnim ciljevima - tržišno natjecanje, učinkovitost postupka i suzbijanje korupcije
2. sektorski naručitelji -njihove djelatnosti i specifičnost naspram klasičnih
3. kazneni zakon i zakon o kaznenom postupku kako utječu na pravo JN, zlouporaba u postupku JN - to se odnosi na naručitelja i nezakonito pogodovanje-to se još odnosi i na gospodarske subjekte koji dogovaraju cijenu pa jednom dobije jedan posao, a drugi put dobije drugi posao što se može spomenuti također i kod dijela kada se ogovri o suzbijanju korupcije.

Ja osobno također preporučam ovaj predmet. istina je da ima dosta literature, ali podosta je zanimljivo. prof. Turudić je stvarno super.
 

enej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas ako netko zna po čemu je najbolje učiti za ovaj predmet i da li apsolutno cijelu knjigu treba znati...
 

mape5

Super Moderator
neke skritpe baš i nema, ali po knjizi treba razditi-podnaslovi su pitanja, kao što sam gore već i navela.
Knjiga je dobro pisana, razumljiva je.
 

tejič

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze pitanja s prvog roka u 2mj?? Nema bas puno pitanja sad novijih pa bi bilo super da napisete
[DOUBLEPOST=1549211740,1549211572][/DOUBLEPOST]I da li ima neki naslov podnaslov a da ga prof ne pita da si skratim ucenje?
 

ivana91

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam upravo danas položila. Trojka u indeksu, pitao me razlike izmedju javnih i sektorskih naucitelja, profesor je jako ugodan, pomaze, jedan od laksih predmeta, ja sam ga doslovno jedan dan ucila, ali baš učila. Sretno svima :)
 

mboki1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Preporuke za ovaj predmet, gradiva ima, ali se da učiti i nije ništa previše komplicirano. Profesor je korektan i ne štedi na ocjenama. Odgovarala danas, postavio je dva pitanja: rokovi u postupku žalbe u javnoj nabavi i objasniti održivu javnu nabavu, kolegicu sa mnom je pitao razliku javnih i sektorskih naručitelja i karakter javnonabavnih ugovora. Obje smo dobile peticu. Profesor ima tablet pa po njemu gleda gradivo i pita. U pravilu su to podnaslovi pa se ima o čemu pričati. ☺
 

Aravel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo kolege da podijelim svoje dojmove s danasnjeg ispita. Profersor me pitao jedno pitanje, odrzivu javnu nabavu i petica je u indexu Mislim da se prof svidjelo sto sam na pojam odrzive javne nabave nadovezala koristenje oznaka kao alata odrzive javne nabave. Ne znam sto je pitao kolegice posto sam prva bila gotova. Sve u svemu preporucam ovaj izborni. Kao sto su kolege prije mene vec napisale unatoc tome sto u knjizi ima dosta gradiva lako je razumljivo i knjiga je super napisana, bez nepotrebnih nabrajanja i odugovlacenja, a profesor je ugodan i ne skrtari s ocjenama. Sretno svima na ispitu!
 

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čula sam da je profesor na predavanjima rekao da se neka poglavlja ne moraju učiti, ako netko zna koja su to poglavlja molila bi da napiše
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks