AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javna nabava

forum

<i>automatski bot</i>
Javna nabava

Turudić, Marko; Pravo javne nabave; Narodne novine d.d. (2017), str. 27


To je obvezna literatura sa weba-
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Obvezna literatura:
Matešić Goran (2008) Pravna zaštita u javnoj nabavi, Organizator d.d., Zagreb
Grupa autora: Javna nabava, RRIF, Zagreb.
Medvedović, D; Šprajc, I. Postupak javnih nabavki i pravna zaštita sudionika, Pravo u gospodarstvu, br. 4, 2003.,
Medvedović, D. Postupci javne nabave u jedinicama lokalne i područne samouprave, u knj. Djelokrug jedinica lokalne samouprave, Zagreb, 2003.
Ivanušec, Loboja, Markanović, Marinović, Novi sustav javne nabave, Zagreb, Informator 2007.
Zakon o javnoj nabavi
Zakon o javno-privatnom partnerstvu
Zakon o državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave

To je obvezna literatura sa weba-koja će biti stvarna literatura vidjeti ćemo.
Inače, Zakon o javnoj nabavi ima oko 180 članaka.
Predavanja će navodno držati neka profesorica-gost predavač.
Tko je još ''odabrao'' ovaj predmet?:rolleyes:
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolega, s vama sam, ali kao izvanredni ;) samo što sam ga ja zbilja zbilja odabrala :D ma neee, nisam luda, vjerujem da je ovo jedan od težih izbornih, ali dobro će mi doći u poslu, pa reko da riješim 2 muhe jednim udarcem... :/ bilo bi dobro da nas izvanredne izvještavate o novostima sa predavanja za redovne, jer tko zna kada će nama uopće početi predavanja...
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prema Kregarovim riječima za izvanredne će predavanja početi slijedeće godine pa ako je tako nemam pojma kad će ljudi uspjet dati ovu silu ispita.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prema Kregarovim riječima za izvanredne će predavanja početi slijedeće godine pa ako je tako nemam pojma kad će ljudi uspjet dati ovu silu ispita.
Pa jednostavno će upotrijebiti svoju supermoć specijalista javne uprave i sve će stići.
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja sam in :D Isto izvanredno.. Mislim da ce nas zeznuti s predavanjima tek u siječnju..

Tko zna, mozda nam bas bude i lagan predmet, pogotovo ako netko izvana predaje.. Ako nista mozda ce barem biti fer ocjenjivanje :)
Nadajmo se najboljem :)
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipo, je li netko bio jucer na predavanju? Molim vas da napisete nesto o literaturi i dojmovima sa predavanja :)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ekipo, je li netko bio jucer na predavanju? Molim vas da napisete nesto o literaturi i dojmovima sa predavanja :)
Bilo nas je oko 10-ak, možda malo više.
Bilo je samo uvodno predavanje, 10 minuta.
Predavanje iz ovog kolegija držati će viši asistent Marko Turudić i gđa. Pejaković, vanjski suradnik i navodno najveći stručnjak na području javne nabave u RH.
Osnova za učenje je Zakon o javnoj nabavi, Zakon o javno-privatnom partnerstvu i Zakon o državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave. Eventualnu dodatnu literaturu(za koju palim svijeću na svim svetištima u Zagrebu da je ne bude) će nam reći na idućem predavanju prof. Pejaković.
Ispit bi trebao biti samo usmenog tipa.
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, gdje ste literaturu nabavili? Pol toga nema na Pravnome osim onih časopisa. Otišla sam tražiti i na drugim faxevima, ništa ni u online katalogu nba
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je samo usmeni i nadam se ne pretezak :)
Literatura:
Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb, 2013.- na predavanju je rečeno da to nije potrebno učiti, ali to je rekla žena koja ne ispituje..tako da..

Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o javnoj nabavi (NN 143/13.)

Zakon o Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave (NN 18/13 i 127/13)

Te članci dr. sc. Stanke Pejaković




Određeni problemi korupcije u javnoj nabavi, Informator, br. 5951, Zagreb, 2011., str.: 1-3.

Poticanje konkurencije kao cilj javne nabave, Pravo i porezi, br. 7-8., Zagreb, 2011, str. 63-69.

Pravni status Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, Pravo i porezi, br. 11., Zagreb, 2011, str. 63. – 70.

Bankarska garancija na poziv u sustavu javne nabave, Pravo i porezi, br. 5., Zagreb, 2012., str. 43.

Dostava odluka Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, Informator, br. 6069, Zagreb, 2012., str. 9.

Pravna zaštita u postupcima javne nabave u Hrvatskoj (pregledni znanstveni članak),Zbornik Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, br. 1, 2008., str. str.455-489)

Je li ugovor o javnoj nabavi upravni ugovor?, Informator, br. 6171., Zagreb, 2013. str.1 ,

Je li ugovor o javnoj nabavi upravni ugovor? 2. dio, Informator, br. 6172., Zagreb, 2013. str.13.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma kakva vam je to literatura?
Žena na predavanju je rekla da je literatura samo zakon i to je to. Nema veze što žena ne ispituje, dogovorila se valjda s ispitivačima s katedre o literaturi. Ja ću ju poslušati (jer sam zato i išla na predavanja - da čujem što je literatura) i učit ću samo zakon o javnoj nabavi. Znači ni zakon o jp partnerstvu, ni zakon o dkom-u -> samo zakon o javnoj nabavi!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jučer je navodno na predavanju bio asistent Turudić i odredio je točnu litaraturu, tj ono što će on pitati.
Nešto sam čuo da je bio susretljiv i da je uzeo u obzir što nam je ovo izborni predmet i da je ova količina literature enormna.
Ako bi netko tko je bio na tom predavannju mogao reći nešto više to bi bilo jako dobro!
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer je navodno na predavanju bio asistent Turudić i odredio je točnu litaraturu, tj ono što će on pitati.
Nešto sam čuo da je bio susretljiv i da je uzeo u obzir što nam je ovo izborni predmet i da je ova količina literature enormna.
Ako bi netko tko je bio na tom predavannju mogao reći nešto više to bi bilo jako dobro!
Nevjerojatno!
Pet dana prije ispita saznajem da se literatura možda razlikuje od one koja je navedena na predavanju 13.01. :wtf:
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nevjerojatno!
Pet dana prije ispita saznajem da se literatura možda razlikuje od one koja je navedena na predavanju 13.01. :wtf:
A zašto ti je to nevjerojatno?
Pa na ovom specijalističkom je to potpuno uobičajeno.
Daleko od toga da je fer, pozitivno ili da pridonosi korisnosti ali to je druga stvar.
Ajde kolege koji su bili jučer, tipkajte kaj je bilo!!
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
usluge su tipa dimnjačarske usluge, a radovi - sad mi ne pada na pamet ali nešto što ima obilježja radova :) od kud ti to pitanje?
ja sada to spremam. iz čeg si učila?
ja nemam niti jedan članak :( dali bi mi netko mogao dati barem jedan?

Za kon. za radove uvijek primjenjuješ zakon o javnoj nabavi a za usluge ne - jedino ako vrijednost prelazi 5 mil. kuna (čini mi se da je ta cifra). ako ne prelazi primjenjuješ zakon o koncesijama i poseban zakon
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
usluge su tipa dimnjačarske usluge, a radovi - sad mi ne pada na pamet ali nešto što ima obilježja radova :) od kud ti to pitanje?
ja sada to spremam. iz čeg si učila?
Hvala kolegice!
Za usluge mi je koliko-toliko jasno, ali nikako si ne mogu vizualizirati radove... a nisam bila na predavanjima da bi čula za neki primjer (ako je uopće dan kakav primjer).
Pročitala sam u ovoj ( http://www.crup.hr/crup.hr/files/ko...no-privatnog-partnerstva-u-rh-damir-cimer.pdf ) prezentaciji da postoje poteškoće u razlikovanju koncesija za j.usluge i j.radove.
Kako nemam primjer za j.radove, ne mogu zaključiti u čemu je razlika :(
Prezentaciju sam sama guglala, čisto radi lakše orijentacije po ZOK-u, da vidim što je bitno, jer ne planiram naštrebati cijeli ZOK i ZJPP.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala kolegice!
Za usluge mi je koliko-toliko jasno, ali nikako si ne mogu vizualizirati radove... a nisam bila na predavanjima da bi čula za neki primjer (ako je uopće dan kakav primjer).
Pročitala sam u ovoj ( http://www.crup.hr/crup.hr/files/ko...no-privatnog-partnerstva-u-rh-damir-cimer.pdf ) prezentaciji da postoje poteškoće u razlikovanju koncesija za j.usluge i j.radove.
Kako nemam primjer za j.radove, ne mogu zaključiti u čemu je razlika :(
Prezentaciju sam sama guglala, čisto radi lakše orijentacije po ZOK-u, da vidim što je bitno, jer ne planiram naštrebati cijeli ZOK i ZJPP.
Ja uopće ne planiram učiti ZJPP jer je Pejaković na predavanju rekla da je literatura samo ZJN. A ZOK niti nije na onom prvom popisu literature. Uostalom, u drugom semestru imamo predmet Javno-privatno partnerstvo (kako se već točno zove, ne znam). Dali ti možeš skenirati svoje članke i mejlat mi ih?

Koncesija za javne radove bi možda bio slučaj kada neko tijelo, tipa grad, daje koncesiju za izgradnju staračkog doma, i nakon toga pravo tom pravnom subjektu da obavlja djelatnosti u tom domu. ali to bi već imalo obilježja jpp-a. ne znam... nabadam
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks