AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko objasnit tko zna,ugl pitala sam tzv. gospođu u sobi 8 nešto u vezi plaćanja na 2 rate,i sad,rekla je da sve ima na netu,ok sve sam pročitala al ne kužim ovo,upisujem 37,5 ects bodova,s tim da je opće upravno dvosemestralno,al pošto sam izvanredni upisujem ga normalno po redu kak dođe,e sad ako plaćam na 2 rate,a namjeravam sad u 11.mj izać na taj ispit,ostanu mi još 4,pa je moje pitanje dal mogu sad 2 ispita uplatit a to je opće upravno i osnove pr.društva,a ostalih 3 koje iznose zajedno 20,5 boda u 1.mj.? ili mora biti pola pola novčani iznos?onda kak da prepolovim opće upravno xD ne kužim help
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko objasnit tko zna,ugl pitala sam tzv. gospođu u sobi 8 nešto u vezi plaćanja na 2 rate,i sad,rekla je da sve ima na netu,ok sve sam pročitala al ne kužim ovo,upisujem 37,5 ects bodova,s tim da je opće upravno dvosemestralno,al pošto sam izvanredni upisujem ga normalno po redu kak dođe,e sad ako plaćam na 2 rate,a namjeravam sad u 11.mj izać na taj ispit,ostanu mi još 4,pa je moje pitanje dal mogu sad 2 ispita uplatit a to je opće upravno i osnove pr.društva,a ostalih 3 koje iznose zajedno 20,5 boda u 1.mj.? ili mora biti pola pola novčani iznos?onda kak da prepolovim opće upravno xD ne kužim help
37,5*80=3000/2=1500
dakle, prva rata je 1800 (pola + 300 upisnina) a druga 1500.i to je to.ne plačas ti posebno svaki semestar ili ispit nego sve u cjelini, dakle - pola pola.
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Promjene - vidi Uredbu
N.N. br.116/2011 od 14.10.2011


VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

2253

Na temelju članka 69. Zakona o ustanovama (»Narodne novine«, br. 76/93, 29/97, 47/99 i 35/2008), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 6. listopada 2011. godine donijela

UREDBU

O PRIPAJANJU DRUŠTVENOG VELEUČILIŠTA U ZAGREBU SVEUČILIŠTU U ZAGREBU

Članak 1.

Ovom Uredbom pripaja se javna ustanova:

– Društveno veleučilište u Zagrebu, Zagreb, Gundulićeva 10, čiji je osnivač Republika Hrvatska, javnoj ustanovi:

– Sveučilište u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14, čiji je osnivač Republika Hrvatska.

Postupak pripajanja Društvenog veleučilišta u Zagrebu Sveučilištu u Zagrebu, organizacijske promjene, preuzimanje zaposlenih, te ustrojstvo studijskih programa, detaljnije su uređeni Sporazumom o organizacijskim promjenama, klase: 602-04/11-09/00012, urbroja: 533-04-11-0001, od 9. lipnja 2011. godine, sklopljenim između Sveučilišta u Zagrebu, Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstva uprave, Društvenog veleučilišta u Zagrebu, Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Članak 2.

Danom upisa pripajanja u sudski registar Društveno veleučilište u Zagrebu pripaja se Sveučilištu u Zagrebu i prestaje s radom.

Danom upisa pripajanja u sudski registar Sveučilište u Zagrebu preuzima sve poslove, te sve zaposlenike zatečene na preuzetim poslovima, opremu, pismohranu, sredstva za rad, financijska sredstva, kao i prava i obveze Društvenog veleučilišta u Zagrebu, sukladno Sporazumu iz članka 1. stavka 2. ove Uredbe.

Danom upisa pripajanja u sudski registar studenti Društvenog veleučilišta u Zagrebu postaju studenti Sveučilišta u Zagrebu, sukladno Sporazumu iz članka 1. stavka 2. ove Uredbe.

Članak 3.

Danom upisa pripajanja u sudski registar prestaje mandat dekana, prodekana i ostalih tijela Društvenog veleučilišta u Zagrebu, utvrđenih Uredbom o osnivanju Društvenog veleučilišta u Zagrebu (»Narodne novine«, br. 75/98, 51/2005 i 57/2007) i Statutom Društvenog veleučilišta u Zagrebu.

Članak 4.

Danom stupanja na snagu ove Uredbe prestaje važiti Uredba o osnivanju Društvenog veleučilišta u Zagrebu (»Narodne novine«, br. 75/98, 51/2005 i 57/2007).

Članak 5.

Sveučilište u Zagrebu i njegove sastavnice uskladit će svoje poslovanje i opće akte s ovom Uredbom i odredbama Sporazuma iz članka 1. stavka 2. ove Uredbe u roku 90 dana od dana njezina stupanja na snagu.

Članak 6.

Ova Uredba stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 602-04/11-01/08

Urbroj: 5030104-11-1

Zagreb, 6. listopada 2011.

Predsjednica
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.
 

mia-mia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam pitanje.. ovako, trebala bi se ove god prebaciti s redovnog na izvanredni studij, međutim mislim da se ove god neću upisivati.. Je li moguće se onda druge ili treće god ako se odlučim vratiti na faks samo nastaviti gdje sam stala???
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam pitanje.. ovako, trebala bi se ove god prebaciti s redovnog na izvanredni studij, međutim mislim da se ove god neću upisivati.. Je li moguće se onda druge ili treće god ako se odlučim vratiti na faks samo nastaviti gdje sam stala???
naravno da možeš :)
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li još uvijek vrijedi za izvanredne da imaju pravo jednu godinu studirat 2g. (odnosno da ne plaćaju ako ništa novo ne upisuju)
 

miss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam jedno pitanjce... jel po indeks se mora doći za TOČNO tjedan dana ili može i koji dan duže biti u sobi 8? :)
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam jedno pitanjce... jel po indeks se mora doći za TOČNO tjedan dana ili može i koji dan duže biti u sobi 8? :)
a može ti biti i koji dan duže, bit će ti kod njih tako i onako dok ga ne podigneš
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to je ziher da izvanredni mogu studirati 1 godinu koliko god puta žele, nema one sheme da te izbace s faksa ako u 2 akademske godine ne skupiš barem 35 ECTS kak se može pročitati u statutu ili gdje li već?:confused2:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to je ziher da izvanredni mogu studirati 1 godinu koliko god puta žele, nema one sheme da te izbace s faksa ako u 2 akademske godine ne skupiš barem 35 ECTS kak se može pročitati u statutu ili gdje li već?:confused2:
ziher je to, statut nije mijenjan od 2005 godine
svaku godinu možeš studirat kolko si puta voljna platit
 

mia-mia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel se može prebaciti sa redovnog na izvanredni, al da se ne upiše god. nego da te samo imaju tamo u evidenciji tj. da ti u indeksu piše izvanredni student??? ili je jedino moguće onako da se na upisima god. upiše izvanredno i to je to.. (pitanje mi je glupo za rasplakat se :D)
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel se može prebaciti sa redovnog na izvanredni, al da se ne upiše god. nego da te samo imaju tamo u evidenciji tj. da ti u indeksu piše izvanredni student??? ili je jedino moguće onako da se na upisima god. upiše izvanredno i to je to.. (pitanje mi je glupo za rasplakat se :D)
ne kužim tvoje pitanje
 

no_name

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam znala gdje da postavim pitanje pa ću ovdje, da li je itko od vas kasnio par dana s upisom i jesu ga svejedno upisali? izvanredni studenti...
 

mia-mia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne kužim tvoje pitanje
ma ni ja baš..xD ugl. trebala sam se ove god prebaciti s redovne na izvanredne kako bi upisala višu god, tj. parcijalu.. međutim, odlučila sam se ne upisivati ove god., nego možda iduće ili neke, ako se pojavi potreba za tim.. i sad sam se išla prijaviti na burzu i žena mi je rekla da se ne mogu prijaviti jer sam ja još uvijek kao redovni student (iako nemam nikakva prava niti išta pošto uopće nisam obnovila status ikakvog studenta) i da ne mogu biti na dva mjesta i da se moram baš ispisati ili biti izvanredni student, a ja se nisam upisala kao izvanredni jer čemu da uplatim god. kad nemam namjeru studirati ove god.. eto, zato to pitanje.. :D
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ma ni ja baš..xD ugl. trebala sam se ove god prebaciti s redovne na izvanredne kako bi upisala višu god, tj. parcijalu.. međutim, odlučila sam se ne upisivati ove god., nego možda iduće ili neke, ako se pojavi potreba za tim.. i sad sam se išla prijaviti na burzu i žena mi je rekla da se ne mogu prijaviti jer sam ja još uvijek kao redovni student (iako nemam nikakva prava niti išta pošto uopće nisam obnovila status ikakvog studenta) i da ne mogu biti na dva mjesta i da se moram baš ispisati ili biti izvanredni student, a ja se nisam upisala kao izvanredni jer čemu da uplatim god. kad nemam namjeru studirati ove god.. eto, zato to pitanje.. :D
ti si jedinstveni slučaj :D ..pa neznam,odi nazvat sanju storjak i pitaj ju jel se možeš prebacit na vanredne a da niš ne plaćaš i da uopće niš ne upišeš ove godine...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks