AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ove godine prelazim s redovnog studiranja na izvanredno pa me zanima da li moram kupovati neke posebne papire za to...ili samo kupim upisne materijale za izvanredne studente i odem u referadu i to je to ili... hvala na odg... i još jedno pitanje koliko puta izvanredni studenti imaju pravo ponavljati jednu te istu godinu??
ne znam ti za papirologiju, nekad se samo udarao žig da si sad izvanredni u isti index, a papiri za upis su standardni upisni materijali
izvanredni može ponavljat istu kolko god puta je voljan platit
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam 99 posto siguran da se ne može...s tim da se ovo lagano pretovrilo u urbani mit...zar se već odavno netko tko je to napravio ne bi javio ovdje i rekao da se može? ... tako da čisto sumnjam...ali neka netko usput pita u referadi, pa da imamo i "službenu" potvrdu.
ovako ja imam isprintani Pravilnik o stručnom studijiu iz 2007. god. (ne znam je li se što mijenjalo od tada) ali ovako piše u članku 27.

1) O molbi redovitog i izvanrednog studenta da mu se dozvoli prijelaz na izvanredni odnosno redoviti studij odlučuje pročenik Odjela.

2) Prijelaz sa izvanrednog na redoviti studij za osobne potrebe, odnosno sa redovitog studija za osobne potrebe na redoviti studiji uz potporu ministarstva odobrava se u redovitom upisnom roku, ako student koji zahtjeva prijelaz ispunjava uvijete za upis u narednu godinu studija te ima prosjek ocjena najmanje 3,5

3) Student Odjela, upisan kao redovit ili izvanredan, može samo jedanput tijekom studija izmijeniti svoj status. Od navedenoga se izuzima student kojiemu po sili zakona prestaje pravo na redoviti studij, a prethodno je bio upisan kao izvanredni student.

4) Redoviti student koji je izgubio pravo na studij uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, može nastaviti studiji samo kao studij koji sam plaća ili kao izvanredni student.

Eto enigma riješena ;)

edit: e da a možda se nitko nije ni javio jer rijetko tko će možda udovoljavati uvjetima da ima prosjek 3,5 najmanje tako da možda ni ni uspio prebaciti se na redoviti studij, a ako i jest možda nije u komunikaciji sa našim dragim forumom pa da nam udjeli tu informaciju
 

Matej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nema nedostataka:laughing:
relativno dobro je posloženo i prilagođeno tome da radiš i studiraš paralelno..čak i na neke kolokvije možeš što je bonus na činjenicu da si izvanredni.
jedina mana je što su sad ograničili školarinu na jednu godinu, bilo je baš lijepo dvije god studirat za istu cijenu :laughing:
please ako znaš kaži detaljnije o toj odluci koja se tiće izvanrednih studenta i školarine na jednu godinu..ja sam prošle godine upisao godinu kao izvanredni, predpostavljam da me onda to "ne dira" ali opet kad je lova u pitanju ... :crazy:

thx
 

no_name

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
please ako znaš kaži detaljnije o toj odluci koja se tiće izvanrednih studenta i školarine na jednu godinu..ja sam prošle godine upisao godinu kao izvanredni, predpostavljam da me onda to "ne dira" ali opet kad je lova u pitanju ... :crazy:

thx
da ne dira te ove godine:) od iduće zbrajamo bodove i množimo jupi
 

tea_90

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kaj je bolje je tak tak u svemu relativno osim jednog, da je redovno skuplje.



Uzmeš tuđi ugovor. :D



radim i primam dodatak za prijevoz (oću benzin, oću pokaz), a nezaposlenima plaćam prijevoz kroz prirez. u suštini u ZG baš nitko ne plaća ni bus ni tramvaj.



il mi skuha žena, il ako ja dođem prije popržim jaja na oko ili odem na ćevape da joj poljubac poslje dam. :D



i onda prodat mjesto za masnu lovu.



;)



a, vidim da vanredni ne moraju ni na sistemaTSki, odnosno nisam znao da redovni moraju, što je po meni samo takav gubitak vremena, jer čisto sumnjam da su ikome ikad na takvoj vrsti sistemaCkog otkrili išta više osim šupljeg zuba. :D
hahahahah, zbilja sam se nasmijala na ove komentare i u potpunosti se slažem s tobom, hahahah, ja sam se upravo jučer prebacila s redovnog na izvanredni studij i jaaakoooo mi je žao što to nisam učinila kad sam upisala prvu, al sve se greške mogu ispravit pa tako i ta, =)

imam par pitanja,
ponavljam prvu godinu, i sad me zanima da li moram ići na predavanja, jer tipa kod uvoda mi je prošle godine pisalo šimonović al kak je striček otišao sad mi piše miličević, i kaj sad jer ja izlazim na ispit po njegovoj literaturi i na njegova predavanja il normalno učim iz pusićeve knjige?

i da, evo prijavila bih se na burzu i sad me zanima za dopunsko, neš sam čula da u roku od 30 dana moram i odjavit i ponovno prijavit, hahahha, pa mi trebaju konkretnije informacije, hvala unaprijed =)
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i da, evo prijavila bih se na burzu i sad me zanima za dopunsko, neš sam čula da u roku od 30 dana moram i odjavit i ponovno prijavit, hahahha, pa mi trebaju konkretnije informacije, hvala unaprijed =)
dopunsko ti je zasad jedna velika enigma jer postoji šansa da ti ne odobre pravo na njega, s obzirom da su već postojeće korisnike te vrste državne skrbi otkantali.
napisali su novi pravilnik u kojem stoji da moraš biti ili 100 invalid, ili ti primanja moraju bit manja od 1500 kuna, ili još hrpu toga, kaj nitko od nas ne ostvaruje
u konačnici mislim da ćeš si morat plaćat, ali moraš se prijavit na zdravstveno da bi imala osnovnu zdr.skrb
a ako se želiš prijavit na burzu zbog zdravstvene, ne moraš, a ako je to neovisno o zdravstvenoj, onda samo daj :happy:

imam par pitanja,
ponavljam prvu godinu, i sad me zanima da li moram ići na predavanja, jer tipa kod uvoda mi je prošle godine pisalo šimonović al kak je striček otišao sad mi piše miličević, i kaj sad jer ja izlazim na ispit po njegovoj literaturi i na njegova predavanja il normalno učim iz pusićeve knjige?
s obzirom da si sad izvanredni, ne moraš ni na jedno predavanje, a i da nisi izvanredni ako si ih odslušala prošle godine ne bi morala i ove dolazit
literatura za ispite (ako se nije mijenjala) ostaje ista, neovisno o profesoru
 

ganesha

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ovako ja imam isprintani Pravilnik o stručnom studijiu iz 2007. god. (ne znam je li se što mijenjalo od tada) ali ovako piše u članku 27.

1) O molbi redovitog i izvanrednog studenta da mu se dozvoli prijelaz na izvanredni odnosno redoviti studij odlučuje pročenik Odjela.

2) Prijelaz sa izvanrednog na redoviti studij za osobne potrebe, odnosno sa redovitog studija za osobne potrebe na redoviti studiji uz potporu ministarstva odobrava se u redovitom upisnom roku, ako student koji zahtjeva prijelaz ispunjava uvijete za upis u narednu godinu studija te ima prosjek ocjena najmanje 3,5

3) Student Odjela, upisan kao redovit ili izvanredan, može samo jedanput tijekom studija izmijeniti svoj status. Od navedenoga se izuzima student kojiemu po sili zakona prestaje pravo na redoviti studij, a prethodno je bio upisan kao izvanredni student.

4) Redoviti student koji je izgubio pravo na studij uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, može nastaviti studiji samo kao studij koji sam plaća ili kao izvanredni student.

Eto enigma riješena ;)

edit: e da a možda se nitko nije ni javio jer rijetko tko će možda udovoljavati uvjetima da ima prosjek 3,5 najmanje tako da možda ni ni uspio prebaciti se na redoviti studij, a ako i jest možda nije u komunikaciji sa našim dragim forumom pa da nam udjeli tu informaciju
to bi onda značilo da netko... tko je bio redovni, prebacio se na izvanredne bez obzira na prosjek nemože se više vratit na redovne... :sad:
 

mtonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neznam da li je ovo pravo mjesto za moje pitanje. Naime ja sam se upisala na ovaj faks 2006/07 kao izvanredni student položila sam jedan ispit i dalje sam odustala zbog bolesti u obitelji. Sad sam ponovo odlučila nastaviti s faksom pa me zanima kaj moram napraviti zaboravila sam napisati da se nisam ispisala s faksa moji su papiri još tamo.
Bila bih zahvalna na informacijama jer sam zvala one babuskare u referadi kojima ljubaznost nije jača strana.
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Neznam da li je ovo pravo mjesto za moje pitanje. Naime ja sam se upisala na ovaj faks 2006/07 kao izvanredni student položila sam jedan ispit i dalje sam odustala zbog bolesti u obitelji. Sad sam ponovo odlučila nastaviti s faksom pa me zanima kaj moram napraviti zaboravila sam napisati da se nisam ispisala s faksa moji su papiri još tamo.
Bila bih zahvalna na informacijama jer sam zvala one babuskare u referadi kojima ljubaznost nije jača strana.
:crazy:pa kolegice ja bi ti preporučio da ideš dalje polagat ispite ;)
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neznam da li je ovo pravo mjesto za moje pitanje. Naime ja sam se upisala na ovaj faks 2006/07 kao izvanredni student položila sam jedan ispit i dalje sam odustala zbog bolesti u obitelji. Sad sam ponovo odlučila nastaviti s faksom pa me zanima kaj moram napraviti zaboravila sam napisati da se nisam ispisala s faksa moji su papiri još tamo.
Bila bih zahvalna na informacijama jer sam zvala one babuskare u referadi kojima ljubaznost nije jača strana.
Mislim da trenutno ne možeš ništa napraviti nego tek najesen kad budu upisi; jednostavno dođeš u referadu, teta će ti upisati NASTAVAK STUDIJA u indeks, ovaj jedan ispit koji si dala će ti priznat i upisat te ponovno u prvu godinu kao izvanrednog studenta (po Bologni).
 

mtonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:laughing:
Mislim da trenutno ne možeš ništa napraviti nego tek najesen kad budu upisi; jednostavno dođeš u referadu, teta će ti upisati NASTAVAK STUDIJA u indeks, ovaj jedan ispit koji si dala će ti priznat i upisat te ponovno u prvu godinu kao izvanrednog studenta (po Bologni).
O.K. znači nemoram pisati nikakvu molbu dekanu da želim nastaviti dalje s faksom. Super na jesen ću imati tri školarca jedanog u 4r. i 2r. osnovne i mama na faksu ima da bankrotiram. Školarina i dalje iznosi 3600 kn i mora se platiti odjednom ili?
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:laughing:

O.K. znači nemoram pisati nikakvu molbu dekanu da želim nastaviti dalje s faksom. Super na jesen ću imati tri školarca jedanog u 4r. i 2r. osnovne i mama na faksu ima da bankrotiram. Školarina i dalje iznosi 3600 kn i mora se platiti odjednom ili?
Nikakvu molbu ne moraš pisati. Što se školarine tiče, mislim da su prošle godine uveli 80 kn po ECTS bodu; to je dosta više od ovoga što si navela jer u jednoj godini trebaš 60 ECTS. Ne znam mora li se platiti sve odjednom ali mislim da se i to (nažalost) mora.
 

mtonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zvala sam referadu i rekli su da je školarina 5100 kn i mora se platiti odjednom :( tako da od faksa ništa ove jeseni do iduće ću skupiti lovu...
 

iva1991

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći sljedeće... upisala bih izvnredni studij javne uprave ali ne znam dal iako sam redovni na određenim predavanjima moram bit il to sama odlučujem dali ću na predavanja ili ne? :laughing:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći sljedeće... upisala bih izvnredni studij javne uprave ali ne znam dal iako sam redovni na određenim predavanjima moram bit il to sama odlučujem dali ću na predavanja ili ne? :laughing:
izvanredni mogu na neka predavanja od redovnih studenata, to je individualno svake godine i moraš provjerit prije početka predavanja dal profesor dopušta izvanrednima da prisustvuju nastavi.
tvoj je izbor dal ćeš ić ili ne, također postoje i predavanja za izvanredne
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila sam na faksu. Sljedece tocnne informacije su:

Mirovanje i zamrzavanje godine je jedno te isto. U biti, termin zamrzavanje ne postoji, koriste ga studenti, ispravno je reci mirovanje koje se moze ostvariti samo na tri načina koja su navedena u statutu.

Ako se ne dode na upis, a ima jedan ispit polozen i ocjena upisana u indeks, moguce je primjerice, iduce godine nastaviti. Za sada je tako i nadajmo se da se nece promijeniti. Ako, primjerice, iduce godine odluka bude nastavak fakulteta, potrebno je pisati zamolbu, postajes izvanredan student, bez ozira na status prije, ako je bio redovan te nastavljas gdje si stao.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks