AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ja bih sad upisala vanredno upravni studij recite mi sta mi je potrebno sve za upis da ne bih morala 100 puta do zga i koliko je na kraju prva godina čula sam svakakve iznose na kraju nitko vise nista ne zna, pa ako mi netko moze pomoci-molim vas!? i jos jedna inf. s obzirom da sam na proeznom studiju dala sve predmete koji mi se predmeti priznaju u upravnom?

Zahvaljujem na odgovori, lp!:blushed:
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ja bih sad upisala vanredno upravni studij recite mi sta mi je potrebno sve za upis da ne bih morala 100 puta do zga i koliko je na kraju prva godina čula sam svakakve iznose na kraju nitko vise nista ne zna, pa ako mi netko moze pomoci-molim vas!? i jos jedna inf. s obzirom da sam na proeznom studiju dala sve predmete koji mi se predmeti priznaju u upravnom?

Zahvaljujem na odgovori, lp!:blushed:
2 godina ti je 3300kn plus 300kn upisnine. Moraš se prijaviti preko stranice postani student jer to tak sad sve ide, al požuri jer mislim a je sutra zadnji dan. a od papira ti vjerojatno trebaju svjedođbe iz srednje.
e sad nisam sigurna koje će ti sve ispita priznati. ja sam imala obnutu situaciju. prepisivala sam ocjene sa upravnog na porezni i meni su priznali dosta toga.
mislim da bi i sa poreznog na upravni trebalo biti tako.
uglavnom mislim a bi ti trebali priznati financiranje, nauku, ustavno, informatiku, građasnko, upravno, upravno postupovno, prava društava.
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
2 godina ti je 3300kn plus 300kn upisnine. Moraš se prijaviti preko stranice postani student jer to tak sad sve ide, al požuri jer mislim a je sutra zadnji dan. a od papira ti vjerojatno trebaju svjedođbe iz srednje.
e sad nisam sigurna koje će ti sve ispita priznati. ja sam imala obnutu situaciju. prepisivala sam ocjene sa upravnog na porezni i meni su priznali dosta toga.
mislim da bi i sa poreznog na upravni trebalo biti tako.
uglavnom mislim a bi ti trebali priznati financiranje, nauku, ustavno, informatiku, građasnko, upravno, upravno postupovno, prava društava.
Hvala na informacijama, al brijem da se ja ne moram prijavljivati na tu stranicu postani student Jer ja se samo prebacujem na vanredno studiranje a drzavnu maturu nemam zavrsenu jer sam ja izavrsila srednju dok jos drz mature nije bilo. Kad sam bila u referadi zena mi je rekla da je vanredno studiranje oko 5 tisuca kuna, a ti si rekla 3300, ja sam mislila isto kao i ti da je 3300, al mozda se fakat nes mijenjalo...i kad su uopce upisi na faksu?
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala na informacijama, al brijem da se ja ne moram prijavljivati na tu stranicu postani student Jer ja se samo prebacujem na vanredno studiranje a drzavnu maturu nemam zavrsenu jer sam ja izavrsila srednju dok jos drz mature nije bilo. Kad sam bila u referadi zena mi je rekla da je vanredno studiranje oko 5 tisuca kuna, a ti si rekla 3300, ja sam mislila isto kao i ti da je 3300, al mozda se fakat nes mijenjalo...i kad su uopce upisi na faksu?
sa kojeg faksa se prebacuješ? neznam ali neki dan sam bila u referadi i jedan dečko je došao sa prava da bi se prebacio na upravni i sanja mu je rekla da prelaska sa prava više nema (sad za druge faksove neznam) i da se mora prijavit putem portala postani student i da će onda dobit bodove na temelju ocjena iz srednje škole pošto nema položenu državnu maturu.
neznam kad počinju upisi. trebala bi bit obavijest na stranici ali je još nema
prva godina je 3300 plus 300kn upisnine. ostale godine se valjda plaćaju po bodovima 80kn
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sa kojeg faksa se prebacuješ? neznam ali neki dan sam bila u referadi i jedan dečko je došao sa prava da bi se prebacio na upravni i sanja mu je rekla da prelaska sa prava više nema (sad za druge faksove neznam) i da se mora prijavit putem portala postani student i da će onda dobit bodove na temelju ocjena iz srednje škole pošto nema položenu državnu maturu.
neznam kad počinju upisi. trebala bi bit obavijest na stranici ali je još nema
prva godina je 3300 plus 300kn upisnine. ostale godine se valjda plaćaju po bodovima 80kn
Sa poreznog se ja prebacujem... meni u referadi sanja nije nis pominjala nikakvu prijavu samo da se moram upiasti i platiti upisninu...
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sa poreznog se ja prebacujem... meni u referadi sanja nije nis pominjala nikakvu prijavu samo da se moram upiasti i platiti upisninu...
a to je vjerojatno zato jer se prebacuješ unutar istog faksa, samo na drugi smjer. sretno!
 

Booo88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej LJUDI!

HITNO MI TREBA ODGOVOR!

Upisala sam 2010.-te prvu godinu i nisam položila sve ispite. Da li vrijedi i dalje da se moze studirati 2 godine prva???
Pročitala sam da se plača ponovno upis za prvu godinu!!!:crying2:

MOLIM HITNO DA ME NETKO ODGOVORI!!!

Bila sam na faksu. Sljedece tocnne informacije su:

Mirovanje i zamrzavanje godine je jedno te isto. U biti, termin zamrzavanje ne postoji, koriste ga studenti, ispravno je reci mirovanje koje se moze ostvariti samo na tri načina koja su navedena u statutu.

Ako se ne dode na upis, a ima jedan ispit polozen i ocjena upisana u indeks, moguce je primjerice, iduce godine nastaviti. Za sada je tako i nadajmo se da se nece promijeniti. Ako, primjerice, iduce godine odluka bude nastavak fakulteta, potrebno je pisati zamolbu, postajes izvanredan student, bez ozira na status prije, ako je bio redovan te nastavljas gdje si stao.
Da li se treba platiti godina???
 

myra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nešto je bilo govora da se od ove godine neće više moći tako produljiti jednu godinu na dvije godine..a sad..koliko je od toga istina..ne znam..bilo bi super kad bi ostalo kao do sada.. :)

Nadam se da netko zna nešto više..ja baš nisam često na faksu..
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej LJUDI!

HITNO MI TREBA ODGOVOR!

Upisala sam 2010.-te prvu godinu i nisam položila sve ispite. Da li vrijedi i dalje da se moze studirati 2 godine prva???
Pročitala sam da se plača ponovno upis za prvu godinu!!!:crying2:

MOLIM HITNO DA ME NETKO ODGOVORI!!!


Da li se treba platiti godina???
više ti ne vrijede za vanredne jedna godina= dvije godine..od prošle god ti je to ukinuto...
 

Maryna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako se prebacujem na izvanredni studij (pad druge godine) jel onda upisujem i plaćam ispite koji su mi ostali (80kn po bodu + 300kn upisnine)?
 

masenka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisam dugo bila na faksu tako da nemam pojma kaj se dešava, pa bi molila jedno pitanje ak neko zna :)Jel izvanredni studenti imaju pravo na stipendiju , i ak imaju, jel se onda uzima prosjek ocjena samo od te godine na kojoj trenutno jesu ili od svih godina ?
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisam dugo bila na faksu tako da nemam pojma kaj se dešava, pa bi molila jedno pitanje ak neko zna :)Jel izvanredni studenti imaju pravo na stipendiju , i ak imaju, jel se onda uzima prosjek ocjena samo od te godine na kojoj trenutno jesu ili od svih godina ?
sumnjam da postoje stipendije za izvanredne studente. za izvanredne studente se podrazumijeva da rade i da su zbog toga (nemogućnosti prisusutvovanja svakodnevnim predavanjima itd.) studij upisali izvanredno, a ako rade onda dobivaju plaću i nije im potrebna stipendija.
 

smotankusha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanje, dal se kod upisa parcijale, mora upisati svih 60 ETCS bodova? ili se može manje od 60? ako može, koliko je onda to bodova koji se minimalno moraju upisati? ne vidim smisao da sve upišem kad su mi ostali grozni ispiti s druge godine :\ samo ću opet bzvz plaćat i plaćat... :\

(fulala sam topic :D najte zamjeriti :D)
 

myra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
čini mi se da je parcijala 30 bodova..ako se ne varam..ali u indeks upisuješ one ispite koji su ti ostali iz prve godine i još predmete iz druge godine koje želiš da ti dosegnu 60 bodova..tako da ti sveukupno godina bude 60 bodova.

ako sam dobro shvatila, zanima te sa koliko bodova možeš upisati parcijalu..znači sa 30..neka me netko ispravi ako nije točan broj bodova..ali meni se čini tako.

NADAM SE DA TE NISAM ZBUNILA.. :)
 

Tončica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što je praksom kod upisivanja parcijale ili pune treće godine? da li upisuju i oni koji su stalno zaposleni?
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
čini mi se da je parcijala 30 bodova..ako se ne varam..ali u indeks upisuješ one ispite koji su ti ostali iz prve godine i još predmete iz druge godine koje želiš da ti dosegnu 60 bodova..tako da ti sveukupno godina bude 60 bodova.

ako sam dobro shvatila, zanima te sa koliko bodova možeš upisati parcijalu..znači sa 30..neka me netko ispravi ako nije točan broj bodova..ali meni se čini tako.

NADAM SE DA TE NISAM ZBUNILA.. :)
parcijala je 31 bod.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks