AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

reny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje za one koji su vanredni studenti, koji su po vama nedostaci vanrednog studiranja, da li ste zadovoljni itd? Ja sam redovna studentica, ali pošto imam u planu ponavljat godinu, razmišljam da se prebacim na vanredne, al sam malo neodlučna. Jer imam u planu i zaposlit se, a inače nisam iz zg, putujem, pa sad stvarno ne znam koliko mi je to pametno. Hvala!
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje za one koji su vanredni studenti, koji su po vama nedostaci vanrednog studiranja, da li ste zadovoljni itd? Ja sam redovna studentica, ali pošto imam u planu ponavljat godinu, razmišljam da se prebacim na vanredne, al sam malo neodlučna. Jer imam u planu i zaposlit se, a inače nisam iz zg, putujem, pa sad stvarno ne znam koliko mi je to pametno. Hvala!
nema nedostataka:laughing:
relativno dobro je posloženo i prilagođeno tome da radiš i studiraš paralelno..čak i na neke kolokvije možeš što je bonus na činjenicu da si izvanredni.
jedina mana je što su sad ograničili školarinu na jednu godinu, bilo je baš lijepo dvije god studirat za istu cijenu :laughing:
 

reny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nema nedostataka:laughing:
relativno dobro je posloženo i prilagođeno tome da radiš i studiraš paralelno..čak i na neke kolokvije možeš što je bonus na činjenicu da si izvanredni.
jedina mana je što su sad ograničili školarinu na jednu godinu, bilo je baš lijepo dvije god studirat za istu cijenu :laughing:
O pa super onda:laughing:, a šta se tiče školarine, da, primjetila sam to :sad::sad::sad: veelika šteta... a da bi pristupili kolokvijima, to sve zavisi o profesorima tj dal je uvjet tome da se dolazi na redovna predavanja?
 

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
oho, neke ispite izvanredni mogu položiti preko kolokvija? nakon 8 godina izvanrednog studiranja (blush) prvi put čujem za to...
eh sada, ili je problem u tome što me nema na faksu (zato što sam u full radnom odnosu, gdje poslodavac nema baš previše razumijevanja za izlete prema faksu) ili je problem u tome što takve informacije ne mogu naći apsolutno nigdje na internetu, ili pak nisam previše zainteresirana osim samo što prije izvuči se iz te priče...
bez zamjerke na sarkazmu, ali zaista sam imala preneugodna iskustva... nikakvo razmujevanje što sam izvanredni studnent zato što radim, od ne pojavljivanja profesora na konzultacijama (ne poštivanje tuđeg vremena!), do kašnjenja pri dolasku na usmeni ispit (nepoštivanje tuđeg vremena!), objavljivanje da je usmeni ispit dan nakon objave (nepoštivanje tuđeg vremena!), do živčanih teta u referadi koji rade sa "studentima" svaki dan od 10 do 12, iznimno utorkom od 16 a pokušaj da dobiješ informaciju telefonom završi tako da se tresem od muke što uopće se trudim završiti takav faks gdje ti teta u referadi se dere na tebe "što vi hoćete od mene?!", pa od radnog vremena papirnice gdje se kupuju prijavnice za 5 kuna samo do 13:30...
uglavnom, ima toga jakooo puno... a ja sam samo jedan nezadovoljan student! jer kada god krenem "studirati" dobijem po njonji... ali nedam se! :)
iskreno se nadam da drugi izvanredni studenti uz rad imaju pozitivnija iskustva - da sam samo ja loše sreće! :)
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što se tiče kolokvija, znam da postoje, ali nisam sigurna za uvjete da bi se pristupilo jer nisam ih prakticirala nikad.

a sea, što se tiče ophođenja prema studentima, od strane prof i referade, to ti je generalno, i za redovne i za izvanredne, pa se nemoj previše živcirat jer nije do tebe niti možeš ikako to spriječit.
 

lola

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa kolokviji i nisu najsretnije rješenje za one koji rade, jer općenito vam se predmet razvuče uz naravno mogućnost da ne uspijete proći kolokvij, onda ste opet primorani izlaziti na ispit.Za mene je kolokvij iz uvoda u državu i pravo bilo gubljenje vremena,jer sam predmet nepotrebno razvukla umjesto da sam sjela i naučila te ga dala odjednom, da ne govorim o tome kako vam se predmet zgadi kad ga morate učiti unedogled.No to je samo moje mišljenje ,neki su zadovoljni kolokvijima.
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa kolokviji i nisu najsretnije rješenje za one koji rade..
slažem se jer ako imate problematičnog šefa za prijavit i izać na ispit, onda vam bome neće ni tolerirat da više puta ne dođete na posao zbog jednog ispita.
onima koji ne rade ili imaju dobre šefove ovo je super stvar, morate se raspitat kod profesora koji ispit možete a koji ne parcijalno polagat
 

no_name

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bolje je biti redovan student, možeš radit prek sc-a, imaš pokaz, imaš iksicu, možeš dobiti dom, ionako ne moraš dolazit na predavanja... izvanredno je bolje samo jer radiš i nemreš drugačije:)Ajde nek mi sad netko odgovori tko zna, ako sam prošle godine upisala izvanredno prvi put, platila i sve... da li ove god. moram kaj produljivati u referadi? mislim nigdje u indexu ne piše da mi to vrijedi 2 godine pa mi nije baš jasno... i neda mi se sad sve pretraživati za tim odg. kome se da nek odgovori, a kome ne nek niš ni ne komentira. hvala ljudi:*
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Bolje je biti redovan student,
Kaj je bolje je tak tak u svemu relativno osim jednog, da je redovno skuplje.

možeš radit prek sc-a,
Uzmeš tuđi ugovor. :D

imaš pokaz,
radim i primam dodatak za prijevoz (oću benzin, oću pokaz), a nezaposlenima plaćam prijevoz kroz prirez. u suštini u ZG baš nitko ne plaća ni bus ni tramvaj.

imaš iksicu,
il mi skuha žena, il ako ja dođem prije popržim jaja na oko ili odem na ćevape da joj poljubac poslje dam. :D

možeš dobiti dom,
i onda prodat mjesto za masnu lovu.

ionako ne moraš dolazit na predavanja...
;)

izvanredno je bolje samo jer radiš i nemreš drugačije:)
a, vidim da vanredni ne moraju ni na sistemaTSki, odnosno nisam znao da redovni moraju, što je po meni samo takav gubitak vremena, jer čisto sumnjam da su ikome ikad na takvoj vrsti sistemaCkog otkrili išta više osim šupljeg zuba. :D
 

no_name

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kaj je bolje je tak tak u svemu relativno osim jednog, da je redovno skuplje.



Uzmeš tuđi ugovor. :D

Da osim kaj sad nitko skoro ne prima na tudji:)



radim i primam dodatak za prijevoz (oću benzin, oću pokaz), a nezaposlenima plaćam prijevoz kroz prirez. u suštini u ZG baš nitko ne plaća ni bus ni tramvaj.

Dobila sam otkaz, mogu se slikat:p



il mi skuha žena, il ako ja dođem prije popržim jaja na oko ili odem na ćevape da joj poljubac poslje dam. :D

to je dobro haha



i onda prodat mjesto za masnu lovu.

kaj bi prodavala mjesto pa nemam ja za stan i nisu to neke pare tih par tisuća za čas potrošiš:)



;)



a, vidim da vanredni ne moraju ni na sistemaTSki, odnosno nisam znao da redovni moraju, što je po meni samo takav gubitak vremena, jer čisto sumnjam da su ikome ikad na takvoj vrsti sistemaCkog otkrili išta više osim šupljeg zuba. :D
e tu si u pravu... eto jedna prednost oko koje se slažemo
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Da osim kaj sad nitko skoro ne prima na tudji
Fakat? Pojma nisam imao. Mene susjed, prije par dana došao žicat za svog klinca da mu dam ugovor. Reko, sorry, ja sam ti izvanredni.


Dobila sam otkaz, mogu se slikat:p
:(
to je dobro haha
da, dobro... :) nemre bit bolje. :)

nisu to neke pare tih par tisuća za čas potrošiš
samo toliko? :eek:) ja sam mislio da to više vrijedi.

e tu si u pravu... eto jedna prednost oko koje se slažemo
kaj, ovo za prodat mjesto u domu? ;)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
naravno, neg kad već pametuješ odgovori mi na moje pitanje:)
koje? :?

aha, ovo pitnanje:

ako sam prošle godine upisala izvanredno prvi put, platila i sve... da li ove god. moram kaj produljivati u referadi?
ne, ak si platila prošle onda ti vrijedi i za ovu. tako su mi rekli dok sam zvao.
samo daj neka još netko potvrdi da sam ja ne budem kriv ak nije tako. :D
 

ivana12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam isto upisala prošle godine i u referadi su mi rekli da sada ne moram ništa plaćati ni produživati, školarina vrijedi još jednu godinu.
 

adriana.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi...imam jedno pitanje...jel moguće prebacivanje iz izvanrednog u redovne??? (možda je glupo pitanje, ali zanima me)...
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi...imam jedno pitanje...jel moguće prebacivanje iz izvanrednog u redovne??? (možda je glupo pitanje, ali zanima me)...
ja mislim da jest, samo moraš imati neki određeni prosjek, koji je oko 3,5 ako me ne vara sjećanje i piše se neka molba naravno.. osim ako se to nije promijenilo od zadnji put kad sam ja pitala isto to pitanje... :D
 

mateja19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja mislim da jest, samo moraš imati neki određeni prosjek, koji je oko 3,5 ako me ne vara sjećanje i piše se neka molba naravno.. osim ako se to nije promijenilo od zadnji put kad sam ja pitala isto to pitanje... :D
je,je tako je bilo prosjek 3,5 ...ali provjeri još.

za no name: 99 % da samo nastavljas,ne trebaš ići u referadu, ništa...ali daj to još za svaki slučaj provjeri.,nazovi sanju čisto da bude 100 % :laughing:
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
ja mislim da jest, samo moraš imati neki određeni prosjek, koji je oko 3,5 ako me ne vara sjećanje i piše se neka molba naravno.. osim ako se to nije promijenilo od zadnji put kad sam ja pitala isto to pitanje... :D
ja sam 99 posto siguran da se ne može...s tim da se ovo lagano pretovrilo u urbani mit...zar se već odavno netko tko je to napravio ne bi javio ovdje i rekao da se može? ... tako da čisto sumnjam...ali neka netko usput pita u referadi, pa da imamo i "službenu" potvrdu.
 

Jennifer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ove godine prelazim s redovnog studiranja na izvanredno pa me zanima da li moram kupovati neke posebne papire za to...ili samo kupim upisne materijale za izvanredne studente i odem u referadu i to je to ili... hvala na odg... i još jedno pitanje koliko puta izvanredni studenti imaju pravo ponavljati jednu te istu godinu??
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks