AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

buttercup

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam par pitanja i molila bih pomoć.. ja sam malo 'spešl' ;)
upisala sam upravni studij 2009. god. vanredno, nisam dala niti jedan ispit nit me bilo na faksu... sada ako želim dali mogu upisati ponovno prvu godinu i sve ispočetka krenut? i do kada traju upisi, ako uopce traju još... il sam totalno zaglibila? :(
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam par pitanja i molila bih pomoć.. ja sam malo 'spešl' ;)
upisala sam upravni studij 2009. god. vanredno, nisam dala niti jedan ispit nit me bilo na faksu... sada ako želim dali mogu upisati ponovno prvu godinu i sve ispočetka krenut? i do kada traju upisi, ako uopce traju još... il sam totalno zaglibila? :(
upisi ti traju do 20.10 zato požuri.Pribroji si 80 kuna po ESTC bodu
npr. sociologija 7 bodova *80 i tako za svaki predmet i plus 300 kuna upisnina kolegice ;) najbolje ti je riješit ovaj tjedan
 

nea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
upisi ti traju do 20.10 zato požuri.Pribroji si 80 kuna po ESTC bodu
npr. sociologija 7 bodova *80 i tako za svaki predmet i plus 300 kuna upisnina kolegice ;) najbolje ti je riješit ovaj tjedan
upisi za izvanredne su do 28.10.
 

Dubravka V

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li se to odnosi i na izvadnredne studente starog programa, da su im upisi do 28- mog? Hvala.

P.S.
Ne treba više, saznah :happy: i za sve koje zanima, veli jadra da jesu, do 28- mog, hvala joj!
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko objasnit di ja sve trebam ić za osnovno zdrastveno osiguranje? do sada sam bila redovni student, sad ću upisat izvanredno.
osigurana sam do sad bila preko tate (na njegovom poslu- il kak to već ide)...

koje meni potvrde trebaju, šta treba pisat na njima, i di ih trebam odnijet???

puno hvala na odgovoru !!!
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko objasnit di ja sve trebam ić za osnovno zdrastveno osiguranje? do sada sam bila redovni student, sad ću upisat izvanredno.
osigurana sam do sad bila preko tate (na njegovom poslu- il kak to već ide)...

koje meni potvrde trebaju, šta treba pisat na njima, i di ih trebam odnijet???

puno hvala na odgovoru !!!
ej, ja sam prošle godine se prebacivala s redovnog na izvanredni i bila sam osigurana preko mame, pa sam od mame (od poduzeća u kojem radi) dobila odjavu s zdravstvenog, na faksu trebaš potvrdu da si do sad bila redovni i kupiš prijavu na zdravstveno i s tim svim odeš u ured u kojem obično rješavaš to za zdravstveno, ide ti po mjestu stanovanja.
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam pitanje...2009/2010 sam upisala 1. god poreznog, sljedece godine pad a sad naravno nisam skupila dovoljno bodova, pa upisujem parcijalu. dali sad upisujem parcijalu godine kao izvanredni ili sta? i koliko puta jos poslije toga mogu ista upisati, da me ne izbace...
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prosle godine sam upisala apsolventsku redovno,posto nisam sve ispite dala od ove godine prelazim na izvanredno...zanima me da li placam po apsolventskoj 50 kn po bodu ili 80 kn???
ako je netko bio u slicnoj situaciji neka mi odg...hvala
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam danas bila kod gospođe na katu u sobi broj 8,toliko je ljubazna da sam se doslovno zgrozila(ne znam zasto ljudi rade posao koji ne zele ili ne vole raditi...ima dosta nezaposlenih na burzi pa bi se lako nasao netko tko bi ga odradivao s vise volje i postovanja prema ljudima)...

Uglavnon,izvanredna sam studentica POREZNOG ODJELA(bila sam redovna al sam izgubila prava pa sam se prebacila na izvanredne)..Uglavnom imam 50 bodova,iz prve godine mi je ostalo jos gradjansko pravo i organizacija javne uprave...Znaci 10 bodova..
I sada bih zeljela upisati drugu godinu..Nesto mi je spominjala da mogu upisati minimalno 31 bod,a maksimalno 60..Da ako upisem sad placam 80 kn,a ako upisem apsolventsku iduce godine(i ostatak,ako ne upisem sve) da onda 50 kn po bodu.?
Ne kuzim koja je razlika posto je meni i sada druga godina apsolventska??
Kolko na kraju placam,50 ili 80 kn?
Da upisem sada(80 kn) a pola recimo iduce godine(50 kn),kako sam je ja shvatila ispadne mi skoro pa pola jeftinije...
I dal imaju na poreznom odjelu posebno predavanja za izvanredne studente?
Na upravnom vidim da imaju...
Isto tako me zanima ako recimo dam gradjasko i organizaciju sad u 11. mjesecu,dal mogu diplomirati jos ove akademske godine ili??
Razmisljam iskreno koja mi je u ovoj situaciji najbolja i najjeftinija opcija...

Hvala puno :)
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prosle godine sam upisala apsolventsku redovno,posto nisam sve ispite dala od ove godine prelazim na izvanredno...zanima me da li placam po apsolventskoj 50 kn po bodu ili 80 kn???
ako je netko bio u slicnoj situaciji neka mi odg...hvala
ne prelaziš na izvanredno iako gubiš sva studentska prava. ostaješ apsolventica koja je bila studirala kao redovna studentica. osim ako se iz nekog razloga baš ne želiš prebacivati na izvanredno što ne bi zapravo imalo nikakvog smisla.
plaćaš 50kn po bodu
 

masenka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može tko reći kolko se čeka na indeks nakon što se upiše godina tj, nakon što se uplati?
Ja sam pauzirala 2 god, onda sam se 16.9 upisala i još čekam na indeks, gospođa Sanja iz referade mi je rekla da moram pričekat tjedan , dva al iz nekih razloga indeks još nije gotov.E sad meni nije stvar da je želim indeks il nešto što se mene tiće može tamo ostat i 6 mjeseci, nego stvar je u tome što nemogu prijavljivat ispite, i sad ako neprijavim ispit za 11 rok, tek ću moć izač u 2 mjesecu, pa eto pitam vas što mi je najpametnije da uradim, jel neželim propustit i ovaj rok
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel mi može tko reći kolko se čeka na indeks nakon što se upiše godina tj, nakon što se uplati?
Ja sam pauzirala 2 god, onda sam se 16.9 upisala i još čekam na indeks, gospođa Sanja iz referade mi je rekla da moram pričekat tjedan , dva al iz nekih razloga indeks još nije gotov.E sad meni nije stvar da je želim indeks il nešto što se mene tiće može tamo ostat i 6 mjeseci, nego stvar je u tome što nemogu prijavljivat ispite, i sad ako neprijavim ispit za 11 rok, tek ću moć izač u 2 mjesecu, pa eto pitam vas što mi je najpametnije da uradim, jel neželim propustit i ovaj rok
nazovi sanju i pitaj ju što je s tvojim indeksom
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam danas bila kod gospođe na katu u sobi broj 8,toliko je ljubazna da sam se doslovno zgrozila(ne znam zasto ljudi rade posao koji ne zele ili ne vole raditi...ima dosta nezaposlenih na burzi pa bi se lako nasao netko tko bi ga odradivao s vise volje i postovanja prema ljudima)...

Uglavnon,izvanredna sam studentica POREZNOG ODJELA(bila sam redovna al sam izgubila prava pa sam se prebacila na izvanredne)..Uglavnom imam 50 bodova,iz prve godine mi je ostalo jos gradjansko pravo i organizacija javne uprave...Znaci 10 bodova..
I sada bih zeljela upisati drugu godinu..Nesto mi je spominjala da mogu upisati minimalno 31 bod,a maksimalno 60..Da ako upisem sad placam 80 kn,a ako upisem apsolventsku iduce godine(i ostatak,ako ne upisem sve) da onda 50 kn po bodu.?
Ne kuzim koja je razlika posto je meni i sada druga godina apsolventska??
Kolko na kraju placam,50 ili 80 kn?
Da upisem sada(80 kn) a pola recimo iduce godine(50 kn),kako sam je ja shvatila ispadne mi skoro pa pola jeftinije...
I dal imaju na poreznom odjelu posebno predavanja za izvanredne studente?
Na upravnom vidim da imaju...
Isto tako me zanima ako recimo dam gradjasko i organizaciju sad u 11. mjesecu,dal mogu diplomirati jos ove akademske godine ili??
Razmisljam iskreno koja mi je u ovoj situaciji najbolja i najjeftinija opcija...

Hvala puno :)
evo dgovorit ću ti šta znam. predavanja za izvanredne na poreznom nema. možeš ako želiš ići sa redovnima ali nije obavezno.
ako ove godine prvi puta upisuješ cijelu drugu godinu NISI apsolventica i plaćaš 80kn po bodu. čisto sumnjam da ćeš stići diplomirati ove akademske godine jer na drugoj godini te čeka još 10 ispita a to bi morala jako zapeti da sve rješiš

imam pitanje...2009/2010 sam upisala 1. god poreznog, sljedece godine pad a sad naravno nisam skupila dovoljno bodova, pa upisujem parcijalu. dali sad upisujem parcijalu godine kao izvanredni ili sta? i koliko puta jos poslije toga mogu ista upisati, da me ne izbace...
hej da prebacit će te na izvanredne, plaćaš 80kn po bodu. na našem faksu možeš upisivati godinu kolko god puta želš i 50 puta ako imaš volje i viška novaca :)
 

ana15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me u kojoj referadi se upisuju oni koji prelaze sa redovnog na izvanredni? u sobi br.8 ili dolje kod Sanje
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me u kojoj referadi se upisuju oni koji prelaze sa redovnog na izvanredni? u sobi br.8 ili dolje kod Sanje
Upisi traju

- za redovite studente do 21. listopada 2011. (do tog datuma dužni su se upisati svi redoviti studenti, uključujući i studente koji prelaze sa redovitog na izvanredan studij)

- za izvanredne studente do 28. listopada 2011.

e sad,ne znam u kojoj referadi
 

tanja6

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me u kojoj referadi se upisuju oni koji prelaze sa redovnog na izvanredni? u sobi br.8 ili dolje kod Sanje
soba br.8

mene zanima dal netko zna kada vračaju index onima koji su se prebacili izvanredno.ja sam se bila upisat prije tjedna dana ali naravno da mi teta u referadi nije rekla kad da dođem po njega.zna itko otprilike koliko se čeka?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks