AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izborni sustavi

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas predavanja uopće nije bilo .. ili se niti neće održavati predavanje iz IS. ? Došla sam jutros i još je bila kolegica, čekale smo pol sata, ali se nitko nije pojavio ..
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko zna može li se odogovarati kod njega na konzultacijama ili moramo čekati službeni rok? pitam jer , kolko sam skužila, daje odmah potpise i par studenata je spomenulo konzultacije..hvala
rekao je da možemo izaći na rok u 4 mjesecu iako bi trebali čekati 6 mjesec jer smo redovni studenti, ali će upisati ocjenu kraj potpisa, a poslije lupiti žig na redovnom roku. pretpostavljam da se onda može i na konzultacijama odgovarati,. održano je samo uvodno predavanje i rekao je da nećemo imati predavanja jer nas je premalo došlo (3). ako nam nešto niije jasno u vezi gradiva možemo doći na konzultacije, naizgled jako simpatičan lik :)
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas se održao ispit, profesor je bio točan, došlo nas je 8 i svi smo prošli. pitanja su bila standardna. mene je pitao biračko pravo, vrste izbora i glasovanja. ispit traje 10 minuta, otp 3 pitanja, profesor također voli pričati tako da ti počneš, on završi, nadopuni primjerima, kao da drži predavanje. :) skroz simpatičan lik :) i odličan u indexu je tu :) kod odgovaranja koristiti što više stručnih riječi i što manje laičkih.
u skripti koja postoji u skriptarnici ima nekih zastarjelih informacija, vezano za sastav izbornih tijela, i vezano za izbor zastupnika od strane birača koji nemaju prebivalište u RH. pa to svakako pogledajte i promijenite...
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas se održao ispit, profesor je bio točan, došlo nas je 8 i svi smo prošli. pitanja su bila standardna. mene je pitao biračko pravo, vrste izbora i glasovanja. ispit traje 10 minuta, otp 3 pitanja, profesor također voli pričati tako da ti počneš, on završi, nadopuni primjerima, kao da drži predavanje. :) skroz simpatičan lik :) i odličan u indexu je tu :) kod odgovaranja koristiti što više stručnih riječi i što manje laičkih.
u skripti koja postoji u skriptarnici ima nekih zastarjelih informacija, vezano za sastav izbornih tijela, i vezano za izbor zastupnika od strane birača koji nemaju prebivalište u RH. pa to svakako pogledajte i promijenite...
i financiranje kampanja je izmijenjeno
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koja je točna literatura za IS ? Jel ona koja je navedena na stranici faksa ili je zastarjela ..

Hvala :)
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel za višu ocjenu dovoljno naučit po skripti i koji su djelovi skripte zastarjeli (mislim da je bilo nekih promjena)?
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja od danas: Sustav relativne većine - prednosti i nedostaci, izborna promidžba - koliko traje, koje su aktivnosti dopuštene i koje nisu, etičko povjerenstvo.
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko može objasniti od kuda učiti ovaj predmet i da li se na ispit može izaći prije predavanja, naime izvanredni sam student pa me zanima da li mi možemo izaći bez odslušanih predavanja?I koliko uopće preporučavate ovaj predmet kao izborni?Unaprijed se zahvaljujem!
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko može objasniti od kuda učiti ovaj predmet i da li se na ispit može izaći prije predavanja, naime izvanredni sam student pa me zanima da li mi možemo izaći bez odslušanih predavanja?I koliko uopće preporučavate ovaj predmet kao izborni?Unaprijed se zahvaljujem!
ja sam upisala taj izborni, izvanredna sam i položila sam ga i prije nego kaj su počela predavanja, tako da kaj se toga tiče možeš izać bilo kad, lagan je predmet, profesor je odličan, nemre bit bolji, a mislim da sam učila iz skripte u skriptarnici i po pitanjima tu na forumu kaj sam si skupila, al moraš pazit na promjene zakona :wink5:
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam upisala taj izborni, izvanredna sam i položila sam ga i prije nego kaj su počela predavanja, tako da kaj se toga tiče možeš izać bilo kad, lagan je predmet, profesor je odličan, nemre bit bolji, a mislim da sam učila iz skripte u skriptarnici i po pitanjima tu na forumu kaj sam si skupila, al moraš pazit na promjene zakona :wink5:
Hvala puno!A koji zakoni spadaju tu,uopće neznam gdje mogu naći literaturu...
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala puno!A koji zakoni spadaju tu,uopće neznam gdje mogu naći literaturu...
prošle godine su bila ova tri:
Zakon o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, NN 69/03.
Zakon o izboru predsjednika Republike Hrvatske, NN 22/92, 42/92, 71/97.
Zakon o izboru članova predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne)
e sad vjerovatno ti zakoni imaju novijih izmjena i dopuna pa si malo pripazi na to, a valjda će uskoro staviti literaturu za novu akademsku godinu :happy:
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prošle godine su bila ova tri:
Zakon o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, NN 69/03.
Zakon o izboru predsjednika Republike Hrvatske, NN 22/92, 42/92, 71/97.
Zakon o izboru članova predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne)
e sad vjerovatno ti zakoni imaju novijih izmjena i dopuna pa si malo pripazi na to, a valjda će uskoro staviti literaturu za novu akademsku godinu :happy:
E baš ti hvala:)Baš skroz malo se piše o ovom izbornom predetu,a vidim da ga dosta ljudi uzima...
 

IHUZEJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas na ispitu moja pitanja većinski sustav i razmjerni, razlike, prednosti i mane, način glasanja glasača s prebivalištem u RH i izvan RH, u kojoj izbornoj jedinici glasaju, uglavnom pitanja s foruma, učila sam po skripti i dobila vrlo dobar
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li da učim za ovaj ispit po zadnjim izmjenama zakona? U literaturi su navedeni zakoni još iz 97 i 2003 godine .To nema i nekog smisla kada su se do sada sva 3 zakona promijenila nekoliko puta.
Dajte neki savjet
Da li ima literature u kopiraoni?
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko zna dali se treba ovo učiti jer sam vidio da prijašnjih godina nije bila ta literatura a sad su je stavili: Branko Smerdel: Temeljne značajke ustavnog poretka RH na 20.obljetnicu „Božićnog Ustava“ u knjizi Ustav RH, 16. izdanje, Informator, Zagreb 2010., str. 84-155.
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eto priča se ponavlja.
Danas se nije održao ispit jer se profesor nije pojavio. Nakon sat i pol čekanja otišli smo u referdu pa ga je gospođa koja tamo radi nazvala i obavijestila da ga čekaju studenti za ispit, a on je ljubazno rekao da dođemo u ponedjeljak u 13 h.Ustvari ,želim se nadati da je razgovarala sa njim a ne tajnicom jer bi moglo doći do nedostatka komunikacije među njima pa ćemo mi opet izvisiti.
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eto samo da vam javim. 25-tog smo kolega i ja došli na ispit i zaista je profesor bio tamo i pitao nas, prošli smo. Pitanja. većinski sustav ,prednosti i mane , prohibitivna klauzula.Svakako za preporučiti kao izborni predmet. Malo gradiva i lako se prolazi. Jedino se pripremiti da možda neće biti taj dan ispiti kada je rečeno.
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege, jel netko bio možda na predavanjima? može netko napisati točnu i kompletnu literaturu za ovaj ispit? hvala
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljuuudiii :( pa di su svi, zasto nema nikog na ovoj temi?! jel moguće da se ne može naći 5 ljudi koji su upisali ovaj izborni ove godine?! :'(
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks