AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informatika

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
J.. ti predrok koji je čista lutrija bez obzira na učenje.Pitanja su idiotna jer ćeš prije proći pogađanjem nego učenjem.Najveća ocjena je 3.Mislim ono.Definitivno najdosadniji i najbespotrebniji kolegij u 3 semestru.Ovaj kolegij,sudeći po predroku uopće nije lagan.Ja sam učio mjesec dana i pao sam.Ne sviđa mi se koncept ispita jer se sastoji od trik pitanja.Zaključujem da znanje nije nikakav presudan faktor nego sreća.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
J.. ti predrok koji je čista lutrija bez obzira na učenje.Pitanja su idiotna jer ćeš prije proći pogađanjem nego učenjem.Najveća ocjena je 3.Mislim ono.Definitivno najdosadniji i najbespotrebniji kolegij u 3 semestru.Ovaj kolegij,sudeći po predroku uopće nije lagan.Ja sam učio mjesec dana i pao sam.Ne sviđa mi se koncept ispita jer se sastoji od trik pitanja.Zaključujem da znanje nije nikakav presudan faktor nego sreća.
hehe..upravo o tome i ja pricam!! prosle godine kad sam ucila pala sam.. ove godine sam otisla bezveze,eto da se igram sa srecom i "osvojila" 9!!! bodova,znaci 2 boda su mi falila da prođem..hahah zamisli..isla bih i sutra na ispit da nije dmah nakon pismenog usmeni!! ://
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim ako mi moze tko odg.na ova pitanja:1.BACKUP
2.SCANNING
3.INF.ZAGAĐENOST
4.CYBERSPACE
5.HACKING
6.PODRUČNI PRISTUP
7.NETKO JE DUGOM OBRISAO NJEGOVE PODATKE KAKVO JE DJELO POCINIO?
UNAPRIJED HVALA
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim ako mi moze tko odg.na ova pitanja:1.BACKUP
2.SCANNING
3.INF.ZAGAĐENOST
4.CYBERSPACE
5.HACKING
6.PODRUČNI PRISTUP
7.NETKO JE DUGOM OBRISAO NJEGOVE PODATKE KAKVO JE DJELO POCINIO?
UNAPRIJED HVALA
1.Backup-ne znam točnu definiciju,backup ti je pričuvna kopija datoteke ,obično se radi backup datoteka koje želiš sačuvati.

4.Kibernetički prostor- Koristi se kao sinonim za ukupnost računalnih mreža, komunikacijskih veza i podataka koji se putem njih razmjenjuju. Granice tog nevidljivog svijeta obuhvaćaju sva ona mjesta na zemaljskoj kugli s kojima se ta komunikacija odvija i to neovisno o tehnologiji uz pomoć koje se to čini. U užem smislu često se koristi kao sinonim za internet (mrežu svih mreža).

5.Hakerstvo-To je neovlašten pristup informacijskim resursima s namjerom da se podaci kopiraju, prenesu maliciozni programi, promjene ili izbrišu postojeći podaci ili pak da se ovlaštenom korisniku onemogući daljnje korištenje sustava.

zasad sam našao ove odgovore,tražim još odgovore na ostala pitanja.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hehe..upravo o tome i ja pricam!! prosle godine kad sam ucila pala sam.. ove godine sam otisla bezveze,eto da se igram sa srecom i "osvojila" 9!!! bodova,znaci 2 boda su mi falila da prođem..hahah zamisli..isla bih i sutra na ispit da nije dmah nakon pismenog usmeni!! ://
Učio sam nekih mjesec dana,zadnji tjedan prije predroka žestoko i padnem s 10 bodova:angry:
Siguran sam da bi prošao na sreću jer je predrok najobičnija lutrija.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim ako mi moze tko odg.na ova pitanja:1.BACKUP
2.SCANNING
3.INF.ZAGAĐENOST
4.CYBERSPACE
5.HACKING
6.PODRUČNI PRISTUP
7.NETKO JE DUGOM OBRISAO NJEGOVE PODATKE KAKVO JE DJELO POCINIO?
UNAPRIJED HVALA
1.backup ili proces backup je stvaranje kopije podataka koji se mogu koristiti za vraćanje izvorne nakon gubitka podataka događaja.
2.Scanning-pregled datoteke,pobliže pregledavanje datoteke
6.područni pristup- podrazumijeva donošenje posebnih zakona kojima se uređuju pojedini aspekti privatnosti, tj. područja ili djelatnosti u kojima se pokaže veća potreba i interes za njezinom zaštitom.
ovo zadnje ne znam,pretpostavljam da se radi o neovlaštenom pristupu datoteka,pogledaj u knjizi ili u skripti.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa danasnjeg pismenog ispita(koliko se sjecam) bila su :
1.na koga se odnosi zastita privatnosti osobnih podataka(ili tako nesto):a)na pravve osobe bez obzira na sjediste,b) i c) isto nesto vezano za pravne osobe i d) na fizicke osobe bez obzira na uobicajeno boraviste i prebivaliste
2.inteligentni agenti(zasnivaju se na umjetnoj inteligenciji)
3.koji od zakona cine okvir za e.poslovanje(neznam tocno kako glasi pitanje):zakon o autorskom pravu i elektronickom potpisu
4.drustveni inzenjering(obuhvaca nacine i metode za pribavljanje lozinki za neovlasten pristup informacijama i najcesci su sholder surfing i dustbin-diving)
5.dos
6.trojanski konj(vrsta malicioznog programa i k.program koji osim svoje nevidljive namjene ima korisniku nepoznatu funkcju)
7.kriptografija(da li je siri pojam od kriptologije i jos nesto je bilo za zaokruzit al nezz)
8.steganografija(nije nuzno povezana sa kriptografijom,umijece skrivenog isanja i bio ponuđen odg. da je to znanost o sigurnoj informaciji)
9.koju zastitu uzivaju k.programi(autorskopravnu)
10.kad neko nekome neovlasteno preuzme podatke za vlastitu imovinsku korist koje djelo je pocinio?(k.prijevaru mislim)
11.softversko piratstvo
12.cyberspace ili kiberneticki prostor
13.koje aspkte privatnosti jamci ustav rh
14.podatkovni raj
15.kad je moguce iznosenje osobnih podataka van rh
16.firewall
17.podrucni pristup
i 3 pitanja vezana za hakere i hakerstvo...
pitanja nisu po redu..neka me nadopuni netko od kolega ako sam nesto pogrijesila..nadam se da sam pomogla.. :)
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me koju skriptu iz skriptarnice poreznog/upravnog odjela treba koristiti kako bi položio pismeni ispit iz informatike?Učio sam za predrok po Dragičevićevim pitanjima iz njegove knjige+dva zakona i pao na predroku stoga ne želim ponoviti opet istu pogrešku na roku 5.7.Sjećam se čudnih pitanja s predroka koja se ne pojavljuju u ovim "ispitnim pitanjima".Prolistao sam skripte oba odjela i još uvijek ne mogu pronaći odgovore na pojedina pitanja.Hvala.:wink5:
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me koju skriptu iz skriptarnice poreznog/upravnog odjela treba koristiti kako bi položio pismeni ispit iz informatike?Učio sam za predrok po Dragičevićevim pitanjima iz njegove knjige+dva zakona i pao na predroku stoga ne želim ponoviti opet istu pogrešku na roku 5.7.Sjećam se čudnih pitanja s predroka koja se ne pojavljuju u ovim "ispitnim pitanjima".Prolistao sam skripte oba odjela i još uvijek ne mogu pronaći odgovore na pojedina pitanja.Hvala.:wink5:
Imaš 3 ispita koja se stalno vrte...imaš na fejsu (u našoj grupi: studijski centar...) ta pitanja a i tu na forumu, samo odi na upravni studij i malo prolistaj stranice. ;)
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pismeni ispiti nisu identični.U to sam se uvjerio prekjučer kad sam došao na pismeni ispit.Ispiti u fb grupi sadrže mnoštvo pitanja namijenjena pravnicima koja su neprilagođena za nas.Prolistao sam skriptu iz skriptarnice upravnog studija,mislim da je FER verzija,koja je sažeti prikaz knjige prof.Dragičevića.Dakle,ništa novo.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer sam konačno položio ovaj ispit.Na usmenom je ispitivala asistentica Nina Gumzej.Prolaznost na pismenom ispitu bila je vrlo niska i usmeni je trajao svega 45 minuta.Asistentica ispituje doslovno sve.Od najbanalnijih pitanja kao što su elementi informacijskog sustava,do detalja u ZZOS,knjige prof.Dragičevića itd.Sretno svima!:wink5:
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer sam konačno položio ovaj ispit.Na usmenom je ispitivala asistentica Nina Gumzej.Prolaznost na pismenom ispitu bila je vrlo niska i usmeni je trajao svega 45 minuta.Asistentica ispituje doslovno sve.Od najbanalnijih pitanja kao što su elementi informacijskog sustava,do detalja u ZZOS,knjige prof.Dragičevića itd.Sretno svima!
Napisi koja te tocno pitanja pitala, i koja su bila u testu ako se sjecas. hvala unaprijed :)
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Napisi koja te tocno pitanja pitala, i koja su bila u testu ako se sjecas. hvala unaprijed :)
Na pismenom sam bio grupa C,sjećam se ovoga:
Je li voditelj zbirke osobnih podataka dužan tražiti odobrenje osobe za korištenje njegovih podataka u marketinške svrhe,vrste ele.trgovanja ovisno o subjektima između kojih se ono odvija,zakoni koji uređuju ele.trgovanje,backdoor,što ulazi u analizu rizika,hoax,spam,računalna prijevara,cyberspace,kompjuterski vandalizam,pod kojim se uvjetima iznose osobni podaci iz RH,inteligentni agenti,maliciozni programi,kako započinje informacijska revolucija i to je uglavnom sve čega se sjećam.Na usmenom kod spomenute asistentice možeš očekivati pitanje iz svakog dijela gradiva.Mene je pitala dijelove inf.sustava,maskiranje,zlouporabu povjerenja,samoregulaciju u zaštiti osobnih podataka i softversko piratstvo.Kolegicu koja je bila sa mnom ispitivala je spayware programe,krađu vremena,korisnike osobnih podataka,tko je voditelj zbirke osobnih podataka,njegove ovlasti,informacijsku revoluciju,informacijsku privatnost i društveni inženjering.Nadam se da sam pomogao.:wink5:
 

chloe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi, molim vas, da li postoji netko tko ima odgovore na pitanja iz informatike???
i gdje se mogu pronaći ti odgovori??
ne znam kako jos i to stici napraviti, pored svih tih kolokvija koje su nam stavili u jednom tjednu :/
 

silvija01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ima skripta ovdje na forumu u skriptarnici.ok je. a ima i jedna koja se zove Fer verzija ali se nalazi u skriptarnici upravnog odjela. btw,da li znaš kada je predrok iz informatike?
 

silvija01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi, molim vas, da li postoji netko tko ima odgovore na pitanja iz informatike???
i gdje se mogu pronaći ti odgovori??
ne znam kako jos i to stici napraviti, pored svih tih kolokvija koje su nam stavili u jednom tjednu :/

Imam ja skriptu,mogu ti poslati.a imaš i na ovome forumu u skriptarnici poreznog odjela. a na upravnom odijelu imaš isto dobru skriptu zove se fer verzija.ja imam te dvije.
 

chloe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam ja skriptu,mogu ti poslati.a imaš i na ovome forumu u skriptarnici poreznog odjela. a na upravnom odijelu imaš isto dobru skriptu zove se fer verzija.ja imam te dvije.
Jesu dobre te dvije skripte?? Mislim jel se moze proci na ispitu ako samo iz njih ucim??

hvala ti punooo, al ako su dovoljne onda nije problem, znam na koje mislis, i skinem si ih odmah :)
 

silvija01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi, molim vas, da li postoji netko tko ima odgovore na pitanja iz informatike???
i gdje se mogu pronaći ti odgovori??
ne znam kako jos i to stici napraviti, pored svih tih kolokvija koje su nam stavili u jednom tjednu :/
Jesu dobre te dvije skripte?? Mislim jel se moze proci na ispitu ako samo iz njih ucim??

hvala ti punooo, al ako su dovoljne onda nije problem, znam na koje mislis, i skinem si ih odmah :)
pa ja učim iz njih i meni su dobre. učim i po ovim pitanjima što su ljudi ostavljali na forumu. pogledaj si u skriptarnici imaš na upravnom odjelu osim te skripte fer verzija i neke primjere ispita pa si pogledaj kak otprilike ispit izgleda. u biti sve ima u skripti,ali problem je taj što su pitanja u ispitu teško postavljena pa se čovjek zbuni...ja najviše učim po pitanjima s foruma jer kažu da se znaju često ponavljati.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks