AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informatika

freekusha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na pismenom su pitanja s hrpom ponuđenih odgovora od kojih može sve biti točno, ali ne mora ništa, pa ti izaberi!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Predrok je na kraju semestra, tj. krajem 1.mjeseca! Na pismenom moraš zaokruživati tvrdnje, s time da je nekad točna jedna tvrdnja, a nekad više njih! Nema polovično točnih odgovora ;) zato je malo zeznuto, no inače nije teško! Isplati se ići na predrok, ja sam tako položila! Neka pitanja na pismenom su stvarno opća kultura!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći da li ima skripta koja je napravljena po onim ispitnim pitanjima koja nam je dao profesor? Čula sam da ima neka dobra skripta na, pa ako netko nešto zna, nek javi!
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko reći da li ima skripta koja je napravljena po onim ispitnim pitanjima koja nam je dao profesor? Čula sam da ima neka dobra skripta na, pa ako netko nešto zna, nek javi!
Da, ima skripta napisana po ispitnim pitanjima, kruži po faksu, raspitaj se malo!
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neka pitanja s predroka:

Analiza rizika, softversko piratstvo, kriptologija, steganografija, zbirka osobnih podataka, inteligentni agenti, e-trg. B2C, B2G, Cyberspace, uskraćivanje usluga (Denial of srevice), društveni inženjering, Spamming, Spyware, metode i sredstava zaštite - dig. potpis i dig.certifikat, koji zakoni uređuju Hrvatsku kao informatičko društvo, i još nešto u vezi zakona - da li je nešto obuhvaćeno i sl.
To je sve što se sjećam!
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molio bih nekog tko zna da li na usmenom stvarno pita ili je to samo formalnost za upis ocjene? Hvala unaprijed :)
 

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molio bih nekog tko zna da li na usmenom stvarno pita ili je to samo formalnost za upis ocjene? Hvala unaprijed :)
Ja sam prošla usmeni, dobila sam 4! Pitao me je aspekte privatnosti (nabrojiti i objasniti informacijsku), ciljeve elektroničke vlasti, na što se odnosi operativna sigurnost, tko provodi nadzor nad zašititom osobnih podataka i kome odgovara i mislim da je to to!
 

bsuzy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam prošla usmeni, dobila sam 4! Pitao me je aspekte privatnosti (nabrojiti i objasniti informacijsku), ciljeve elektroničke vlasti, na što se odnosi operativna sigurnost, tko provodi nadzor nad zašititom osobnih podataka i kome odgovara i mislim da je to to!
Jesi za usmeni učila po skripti ili po knjizi? Samo skripta nije dovoljna, jel? Hvala:wink5:
 

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jesi za usmeni učila po skripti ili po knjizi? Samo skripta nije dovoljna, jel? Hvala:wink5:
Učila sam po pitanjima koje nam je dao profesor, s time da sam odgovore tražila sama iz njegove knjige i iz zakona, nisam učila iz nikakve skripte!
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko, tko je bio na ispitu iz informatike, zna da li se kad prođete pismeni dio može birati između direktnog upisa ocjene bez usmenog odgovaranja ili se baš mora odgovarati?

Jel zna netko koja se pitanja vrte na usmenom? Unaprijed hvala
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko bio na ovom ispitu? kako izgleda? iz čega da učim? jel ima neka skripta ili? knjiga mi je katastrofa
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko bio na ovom ispitu? kako izgleda? iz čega da učim? jel ima neka skripta ili? knjiga mi je katastrofa
Postoji u sriptarnici Upravnog odjela skripta zove se Fer verzija, to su odgovori po pitanjima koje je prof. dao da treba učiti.
Potrebno je znati sve, a najbolje nauči zakon. Sve bi trebalo biti u toj skripti.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na ispitu je bilo o;
inteligentnim agentima, koji zakoni čine pravni okvir za razvoj elektroničkog poslovanja u RH, uskraćivanje usluga, kriptologija i da li je širi ili uži pojam od kriptografije,
digitalni potpis i digitalni certifikat (ne znam da li je trebalo zaokružiti da certifikate izdaju ovlaštene organizacije, a potpise ne izdaju- znam za certifikate da izdaju, ali za potpise ne znam, pa ako netko zna molim da napiše), cyberspace, podatkovni taj, zaštita podataka, iznošenje osobnih podataka van RH, Agencija za zaštitu osobnih podataka vodi SREDIŠNJI REGISTAR, firewall, netko je neovlašteno nešto napravio i koje je djelo počinio (mislim da je to vezano za 45., 46., 47 pitanje), posredni pristup, backdoor (tko zna, molim da napiše što je backdoor). 20 pitanja, 11 za prolaz, piše se 20min
SRETNO!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na ispitu je bilo o;
inteligentnim agentima, koji zakoni čine pravni okvir za razvoj elektroničkog poslovanja u RH, uskraćivanje usluga, kriptologija i da li je širi ili uži pojam od kriptografije,
digitalni potpis i digitalni certifikat (ne znam da li je trebalo zaokružiti da certifikate izdaju ovlaštene organizacije, a potpise ne izdaju- znam za certifikate da izdaju, ali za potpise ne znam, pa ako netko zna molim da napiše), cyberspace, podatkovni taj, zaštita podataka, iznošenje osobnih podataka van RH, Agencija za zaštitu osobnih podataka vodi SREDIŠNJI REGISTAR, firewall, netko je neovlašteno nešto napravio i koje je djelo počinio (mislim da je to vezano za 45., 46., 47 pitanje), posredni pristup, backdoor (tko zna, molim da napiše što je backdoor). 20 pitanja, 11 za prolaz, piše se 20min
SRETNO!
Pa to je dosta pitanja za samo 20 min... jel se pišu baš puni odgovori ili je na zaokruživanje i nadopunjavanje??
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa to je dosta pitanja za samo 20 min... jel se pišu baš puni odgovori ili je na zaokruživanje i nadopunjavanje??
Sva su pitanja na zaokruživanje. Dosta je vremena da se odgovori. S tim da je moguće da je jedan točan odgovor, nekoliko, svi ili nijedan. Ali na pismenom je rekao prof (il što je već) da je rijetko da ne bude sve netočno.

posredni pristup
Samo mali ispravak kolegice AK, nije "posredni" nego "područni pristup", da ne bunimo kolege :wink5:

Vidim da je kolegn navela skoro sve sa pismenoga, evo još 2 pitanja koja su joj promaknula: Steganografija ( obavezno nađite u knjizi ili gdje već da li je nastala PRIJE ili POSLIJE Interneta) i kada započinje informacijska revolucija.

Pitanja s usmenog:
Biometrijske metode, kompjutorska špijunaža, razlika između dig. certifikata i potpisa (je li uređeno zakonski kod nas) , aspekti privatnosti nabrojiti, informacijska privatnost, medijska..ak se sjetim još napišem..

Mogu reći da nije teško na usmenom, prof je stvarno dobar, izvlači sve iz tebe za 2 ako vidi da baš ne znaš..tako je barem bilo u mojoj grupi..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks