AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informatika

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo pitanja s ispita(kojih se sjećam) - isp.rok 3.9. ;
1. inteligentni agenti (+zaokružit da se zasnivaju na umj.inteligenciji)
2. koji zakoni čine pravni okvir za razvoj elektroničkog poslovanja u RH
3. društveni inženjering
4. što je hacking
5. što je doprinijelo razvoju hakera
6. firewall
7. uskraćivanje usluga
8. trojanski konj
9. spyware, nisam sigurna
10. biometrijske metode
11. kriptografija (+uži pojam od kriptologije)
12. koju zaštitu uživaju kompjutorski programi
13. steganografija, mislim
14. netko je drugome obrisao njegove podatke i iskoristio ih za stjecanje vlastite koristi-kakvo je djelo prouzročio
15. softversko piratstvo
16. cyberspace
17. područni pristup
18. kada je moguće iznošenje osobnih podataka van RH
19. podatkovni raj

USMENI;
1. nabrojati i objasniti aspekte privatnosti
2. što je osobni podatak

SRETNO SVIMA! :kiss: :happy:
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko zna dali se ovaj predmet priznaje ako je položen na upravnom studiju?? hvala unaprijed
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko zna dali se ovaj predmet priznaje ako je položen na upravnom studiju?? hvala unaprijed
Mislim da se priznaje, ali za svaki slučaj odi na konzultacije kod prof. Dragičevića i pitaj ga!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pomagajte... ovak' ja imam neku skriptu sa pitanjima i odg. počinje mi sa pitanjem Što je informacijski sustav? , ima 90 pitanja i privatnost u virtualnom svijetu ima 22 pitanja s tim da dok sam ja išla na predavanja profesor je rekao da neka pitanja netreba učit npr. od 68- 76 ... e sad u skriptarnici i na poreznom i na upravnom odjelu je neka skripta, ali tamo ima dosta toga šta ja nemam u ovim pitanjima... a ta pitanja smo dobili na predavanjima 2007. / 2008. god.

Jel netko uči po tim pitanjima ili...
I da recimo steganografija, što je navedeno gore da je bilo u ispitu, ja nemam u pitanjima koje je dao profesor... nemam ni hacking i što je doprinjelo razvoju hakera???
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pomagajte... ovak' ja imam neku skriptu sa pitanjima i odg. počinje mi sa pitanjem Što je informacijski sustav? , ima 90 pitanja i privatnost u virtualnom svijetu ima 22 pitanja s tim da dok sam ja išla na predavanja profesor je rekao da neka pitanja netreba učit npr. od 68- 76 ... e sad u skriptarnici i na poreznom i na upravnom odjelu je neka skripta, ali tamo ima dosta toga šta ja nemam u ovim pitanjima... a ta pitanja smo dobili na predavanjima 2007. / 2008. god.

Jel netko uči po tim pitanjima ili...
I da recimo steganografija, što je navedeno gore da je bilo u ispitu, ja nemam u pitanjima koje je dao profesor... nemam ni hacking i što je doprinjelo razvoju hakera???
Dosta dobra ti je skripta FER verzija, ja sam učila po njoj. I ja sam primjetila da nema na popisu pitanja koja su nam dana za ispit nekih koja se pojavljuju na ispitu.To jednostavno pronađi u knjizi. Imaš tu na forumu pitanja koja se uglavnom vrte, to će ti dosta pomoći. Sad na dekanskom je bio prof. Dragičević na usmenom i odličan je, ne pita puno, pita lakša pitanja i možeš odgovoriti svojim riječima, ne moraš znati točnu definiciju. Ako ti još kaj zatreba, slobodno pitaj! Sretno!! :wink5:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakva su pitanja na usmenom i jel puno pita???
na usmenom ne pita ništa novo,tj.ništa što nismo obradili. dovoljna je ona skripta fer verzija...prođi ta pitanja i to je to. Profesor je ok i pita par pitanja,a ako te asistent bude ispitivao,to ne znam
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo pitanja s ispita(kojih se sjećam) - isp.rok 3.9. ;
1. inteligentni agenti (+zaokružit da se zasnivaju na umj.inteligenciji)
2. koji zakoni čine pravni okvir za razvoj elektroničkog poslovanja u RH
3. društveni inženjering
4. što je hacking
5. što je doprinijelo razvoju hakera
6. firewall
7. uskraćivanje usluga
8. trojanski konj
9. spyware, nisam sigurna
10. biometrijske metode
11. kriptografija (+uži pojam od kriptologije)
12. koju zaštitu uživaju kompjutorski programi
13. steganografija, mislim
14. netko je drugome obrisao njegove podatke i iskoristio ih za stjecanje vlastite koristi-kakvo je djelo prouzročio
15. softversko piratstvo
16. cyberspace
17. područni pristup
18. kada je moguće iznošenje osobnih podataka van RH
19. podatkovni raj

USMENI;
1. nabrojati i objasniti aspekte privatnosti
2. što je osobni podatak

SRETNO SVIMA! :kiss: :happy:
Jel može netko napisat odgovore koje treba zaokružit?? Jer u odgovorima pod a, b, c, d uopće nije onak kak je u skripti, neki čudni odgovori, pa sad ti pogađaj...
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[]

Jel može netko napisat odgovore koje treba zaokružit?? Jer u odgovorima pod a, b, c, d uopće nije onak kak je u skripti, neki čudni odgovori, pa sad ti pogađaj...
Na roku 14.01. na pismenom je bilo par pitanja koja nisam uopce imala pojma npr: backup, scanning, informacijska zagađenost, to nemamo u onim pitanjima... A na usmenom:
1.cilj analize rizika?
2.e-trgovina?
3.vrste e- trgovine?
4.osobni podatak?
5.tko u rh nadzire zaštitu op?
6.nadležnost agencije za zaštitu op?
7.aspekti privatnosti i objasni informac.i komunikac.privatnost?
na ispitu je bio jedan asistent ,a na usmenom drugi, prosla sam al nije bas bilo lagano kao sto se cini... pott svima i SRETNO:proud:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim nekoga da napiše kakav je usmeni iz informatike, jel jako težak? Jesu strogi?
 

Nijeve

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma ništa strašno..nauči po onim pitanjima koja nam je dao (imaš ih tamo na katedri za pravnu informatiku, pa ono lijevo upravni studij), a ak učiš po skripti-bar nauči kako se zove onaj članak i knjiga i ko su autori..jer se ljudi zbune, pa niti to neznaju-onda zna održati prodike i češće ruši takve nego ih pušta...
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, koliko je vama trebalo da naučite informatiku? Meni je užasno teško zapamtit sve to.
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam išla na usmeni kod Lisičara u 7.mjesecu i pitao je jedino one koji su dobili 2 na pismenom, a oni koji su dobili više mogli su uzet ocjenu manje bez usmenog. Ako je npr.netko dobio 3 iz pismenog, onda nije morao odgovarati ako je bio zadovoljan sa ocjenom 2 u index.
Ne znam je li tako svaki put, ali sada na roku u 7.mj je tako bilo
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas sam prošao informatiku kod lisičara,bio je jako smiren ko ispitivač,evo neka pitanja:
1.elektronička trgovina i vrste elektroničke trgovine s obzirom na dobra
2.operativna sigurnost
3.iznošenje osobnih podataka van rh
4.kriptografija
5.voditelj zbirke osobnih podataka
6.što obuhvaća pravo na privatnost
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks