AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informatika

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel zna netko što je to backdoor?
backdoor-vrsta propusta u računalnom sustavu kojim se omogućuje da netko drugi bez znanja korisnika upadne u sustav,tj doslovno prevedeno ulaz na stražnja vrata,imaš konkretniji odgovor u skripti
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
backdoor-vrsta propusta u računalnom sustavu kojim se omogućuje da netko drugi bez znanja korisnika upadne u sustav,tj doslovno prevedeno ulaz na stražnja vrata,imaš konkretniji odgovor u skripti
Hvala, a znaš možda što je to firewall i kako su zaštićeni računalni programi ( dal autorskopravno, patentnopravno il ugovornopravno il sve to )...I jel pravo na privatnost uređeno samo zakonom?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala, a znaš možda što je to firewall i kako su zaštićeni računalni programi ( dal autorskopravno, patentnopravno il ugovornopravno il sve to )...I jel pravo na privatnost uređeno samo zakonom?
kAj se fakat nije niš učilo ha?firewall-program koji onemogućava neovlašteni upad u sustav,računalni programi imaju autorskopravnu zaštitu,i pravo na privatnost je uređeno ustavom,daj čitaj skriptu
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Asistent Lisičar ima konzultacije četvrtkom u 12 h, Gundulićeva 10, soba 7.
Hej, ljudi!
Jel može tko pomoći... Da li je prof. štogod govorio za polaganje informatike...
Mora se ići na predavanje, ne mora? Dal mogu izaći i oni koji su već oslušali predmet...
Hvala :laughing:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej, ljudi!
Jel može tko pomoći... Da li je prof. štogod govorio za polaganje informatike...
Mora se ići na predavanje, ne mora? Dal mogu izaći i oni koji su već oslušali predmet...
Hvala :laughing:
Nista posebno nije govorio za polaganje prosla 2x koliko sam bila.
Jucer smo se potpisivali i jucer je u biti bilo prvo pravo predavanje. Sljedeci puta smo svi zajedno, imamo predavanje, a ova prosla 2x su bile vjezbe.
3x se moze izostati, ako je vise, onda ispricnice i ostalo moraju doci uz obrazlozenje. Za ovo zadnje pitanje ne znam, najbolje da odes na konzultacije ili posaljes mail..
 

Nives_88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da onda i ja podijelim svoja iskustva s ispita, pismeni ispit je na zaukruživanje, postavljeno je pitanje i ponuđeno je više odgovora, od toga da može biti jedan točan odgovor, a mogu biti i svi. Uglavnom ako se zaokruži i točan i netočan, automatski zadatak nije točan ili ako su 3 točna, a ti od ta 3 zaokružiš 2, a 1 izaostaviš ista stvar...zato se zbilja treba pazit, jer ljudi puno griješe upravo zbog toga!
Ja sama usmenom ispitu bila kod asistenta Lisičara, uvijek postavi nekoliko pitanja i zbilja je ok i korektan.
Za ispit sam učila tako da sam pročitala knjigu jednom, a ostalo sam učila po pitanjima od profesora Dragičevića, ona su dovoljna za prolaz sadrže sve bitne stvari iz knjige...tako da si ih svakako nabavite, dovoljna su za prolaz i na pismenom i na usmeni ispitu, eto nadam se da sam barem malo pomogla.
Sretno svima!
 

forumasica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko se sjecam, prosle godine su na kolokvij dolazili svi, bas svi. i oni koji nisu isli na predavanja i oni koji su isli... zato mi nije jasno to sto svi govore da se mora ici na predavanja... jel netko upoznat s tim ? ja sam prosle godine taj predmet polozila ali mi se brise ocjena pa moram ponovo ali sad ne idem na predavanja... mogu li izaci na kolokvij?? hvala
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko se sjecam, prosle godine su na kolokvij dolazili svi, bas svi. i oni koji nisu isli na predavanja i oni koji su isli... zato mi nije jasno to sto svi govore da se mora ici na predavanja... jel netko upoznat s tim ? ja sam prosle godine taj predmet polozila ali mi se brise ocjena pa moram ponovo ali sad ne idem na predavanja... mogu li izaci na kolokvij?? hvala
Isti slucaj kao kod tebe. Sumnjam da ce provjeravati da li je netko isao na predavanja ili ne, kao sto ne provjeravaju ni za kazneno, ali onda mi koji idemo na predavanja ispadamo budale, bilo bi jednostavnije da kazu svi mozete na kolokvij i gotovo. Ja na predavanja idem iako znam da od njih nema neke koristi i da bi se vjerojatno mogla pojavit na predroku a da nitko ne bi provjeravao jesam li izostala vise od 3 puta ili ne. Nista te ne kosta da dodes na kolokvij i probas.
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko se sjecam, prosle godine su na kolokvij dolazili svi, bas svi. i oni koji nisu isli na predavanja i oni koji su isli... zato mi nije jasno to sto svi govore da se mora ici na predavanja... jel netko upoznat s tim ? ja sam prosle godine taj predmet polozila ali mi se brise ocjena pa moram ponovo ali sad ne idem na predavanja... mogu li izaci na kolokvij?? hvala
Ja sam na početku ovog semestra pitala prof jel smijem izaći na kolokvij, jer sam odslušala predmet... rekao je da... i da ne moram na predavanja, jer sam to odslušala... :laughing:
 

noname19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eh,imam jos jedno pitanje,ako ce mi neka dobra dusa odgovoriti, ako se prodje kolokvij pismeno jel se mora na usmeni il sto? tenk ju
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eh,imam jos jedno pitanje,ako ce mi neka dobra dusa odgovoriti, ako se prodje kolokvij pismeno jel se mora na usmeni il sto? tenk ju
Kažu ljudi ne... Samo ako ideš na ispit onda imaš pismeni i usmeni... :wink5:
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jedno iskustvo moje kolegice:

prosle godine na predroku je prosla informatiku, pitala je profesora da li treba odgovarat kad bude upisivala ocjenu, s obzirom da nije jos ocistila godinu, rekao je da ne, kad je dosla na upis ocjene u 9 mj.jer je tad ocistila, prof.(ili asistent,ne znam tocno) nije htio upisat ocjenu ak ne odgovara usmeno... s obzirom da je proslo puno vremena od predroka do ispita nije znala...sad je morala ponovno na predrok :( oni koji su odmah poslije predroka upisivali ocjenu nije bilo usmenog.
Cisto informativno ako bi tko imao slicna iskustva...ja sam ocistila na vrijeme pa mi se nije tako desavalo...
 

forumasica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jedno iskustvo moje kolegice:

prosle godine na predroku je prosla informatiku, pitala je profesora da li treba odgovarat kad bude upisivala ocjenu, s obzirom da nije jos ocistila godinu, rekao je da ne, kad je dosla na upis ocjene u 9 mj.jer je tad ocistila, prof.(ili asistent,ne znam tocno) nije htio upisat ocjenu ak ne odgovara usmeno... s obzirom da je proslo puno vremena od predroka do ispita nije znala...sad je morala ponovno na predrok :( oni koji su odmah poslije predroka upisivali ocjenu nije bilo usmenog.
Cisto informativno ako bi tko imao slicna iskustva...ja sam ocistila na vrijeme pa mi se nije tako desavalo...
aaa, oni nisu normalni. zasto se odmah ne izjasne o tome :angry:
profesor je na prvom predavanju rekao da cuva ocjenu do kraja studentske godine znaci ocjena se ne brise, a sto se tice usmenog to mi sad uopce nije jasno :/ dobro, hvala ti puno ...
 

Pikulina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel može netko pomoći sa ovim pitanjima, šta sve treba zaokružiti:
1. Inteligentni agenti:
-su jedno od rješenja za efikasnost informacijskih sustava
.uzrokuju informacijsku zagađenost
-vezani su za hardver na kojem rade
-zasnivaju se na umjetnoj inteligenciji

2.Steganografija:
-je znanost o sigurnoj komunikaciji
-postojala je prije interneta
-nije povezana s kriptografijom
-pomoću nje se utvrđuju vjerodostojnosti poruke
-to je tehnologija skrivenog pisanja

3.Tko odgovara za štetu koja ispitaniku nastane obradom osobnih podataka po odredbama ZZOP?
-voditelj zbirke osobnih podataka
-agencija za...
-korisnik...
-ili netko treći
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel može netko pomoći sa ovim pitanjima, šta sve treba zaokružiti:
1. Inteligentni agenti:
-su jedno od rješenja za efikasnost informacijskih sustava
.uzrokuju informacijsku zagađenost
-vezani su za hardver na kojem rade
-zasnivaju se na umjetnoj inteligenciji

2.Steganografija:
-je znanost o sigurnoj komunikaciji
-postojala je prije interneta
-nije povezana s kriptografijom
-pomoću nje se utvrđuju vjerodostojnosti poruke
-to je tehnologija skrivenog pisanja

3.Tko odgovara za štetu koja ispitaniku nastane obradom osobnih podataka po odredbama ZZOP?
-voditelj zbirke osobnih podataka
-agencija za...
-korisnik...
-ili netko treći
prvo zaokruži posljednje
drugo zaokruži prvo i treće
treće zaokruži prvo

sve to piše u skripti u skriptarnici,pa si ju skini
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je teže kad se izlazi na rok..naime, planiram sad u 7 mj izaći na rok..i da li je dobra ova skripta iz skriptarnice??
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks