AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informatika

Clarence

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila na roku u cetvrtom mjesecu i ucila sam po skripti sa upravnog;fer verzija se zove i po ovim pitanjima sto su bila na proslim rokovima i bilo je dosta:)
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako ispituje prof.lisičar?? da li je istina da ako imaš 11 bodova da dosta cijepi i da takvi uglavnom padaju??? s obzirom da sam jedna od rijetkih koja ima 11 bodova :( svi imaju više :(
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako ispituje prof.lisičar?? da li je istina da ako imaš 11 bodova da dosta cijepi i da takvi uglavnom padaju??? s obzirom da sam jedna od rijetkih koja ima 11 bodova :( svi imaju više :(
znači ti si na granici za 2,vjerojatno će gledati ono što si lošije riješila,nauči zakon ako si njega loše riješila,jer mislim da su makli to sa izvlačenjem pitanja ,ako nisu onda ćes izvlačiti papirić sa 3 tri pitanja na koja moras odgovoriti,ja sam morao izvlačiti i znao sam,bilo mi je tada:eletronička trgovina,iznošenje podataka iz države prema zakonu o osobnim podacima ,dalje se ne sjećam
 

noname19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na usmenom smo izvlacili papirice s 3 pitanja, nije bilo tesko.bitno je da se nesto prica. a najcesca pitanja su bila privatnost na radnom mjestu, sigurnosna strategija,svrha zastite osobnih podataka,informacijiski sustav u tehnickom i funkcionalnom smislu, cilj, funkcije inform.sustava, zadace voditelja zbirke osobnih podataka, tko moze biti voditelj, kriptografija, maliciozni programi sta su i koji su, steganografija.
sretno!
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel moguce na dekanskom ici na upis ocjene iz kolokvija?
da...moguće je...ja imam isti slučaj...bila sam na konzultacijam kod prof.Dragičevića i rekao mi je da prizna ispit položen na predroku kao da je rujanski rok...al neznam dal treba usmeno odgovarati :angry:...jer kad sam ga pitala dal treba usmeno odgovarati...samo je ponovio da imam isti tretman kao da je rujanski rok i da će mi priznati ispit
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko ima možda e-mail od ova dva asistenta iz informatike?? Asistent Marko Jurić i asistent Tihomir Katulić...naime ne mogu nikako naći njihove e-mail adrese...a trebam im poslati mail..komp mi šteka i ne mogu ih naći...unaprijed hvala na pomoći!
 

forumasica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vidjela sam da ovdje netko siri lazi u vezi cuvanja ocjena i usmenog. procitala sam da je netko napisao da ako dodes na upis cuvane ocjene od 6. mj pa nadalje da moramo usmeno odgovarati ! i tako ja dosla na upis ocjene na dekanskom i sva strepila dal ce me pitati, na kraju mi je samo upisao ocjenu pa sam ga pitala za to. rekao je da to nikad nije bilo tako ! pa eto, u slucaju da cujete takvu dezinformaciju znajte da to nije istina :)
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Literatura:

D. DRAGIČEVIĆ: Kompjutorski kriminalitet i informacijski sustavi, Informator, Zagreb, 2004.

D. DRAGIČEVIĆ: Privatnost u virtualnom svijetu, Zbornik Pravnog fakulteta u Zagrebu, Br. 3-4, Zagreb, 2001.

Zakon o zaštiti osobnih podataka, NN 103/03, 118/06, 41/08

ili skini zakon i skriptu u skriptarnici,to bi trebalo biti dovoljno za 2 ,i ja sam prošao po skripti taj ispit.
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kada je predrok iz informatike?? i smije li izaći netko tko je to već odslušao prošle godine a sada ne ide na predavanja!!!
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kada je predrok iz informatike?? i smije li izaći netko tko je to već odslušao prošle godine a sada ne ide na predavanja!!!
predrok obično bude krajem siječnja,i da ako si več odslušala i imaš potpis ,možeš izaći na kolokvij,ne moraš ponovo na predavanja
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka 10.11.
Što je digitalni potpis, aspekti privatnosti, inteligentni agenti, osobni podatak, steganografija (obavezno naučiti primjer, kako se primjenjivala u prošlosti - mislim da se nalazi u fusnostama u knjizi), kriptografija.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene informatika najvise zivcira od svih mogucih predmeta..kao pravo profesori su prosle godine rekli da su vjezbe obavezne i da se na predrok nemoze ako se ima vise od 3 izostanke..s tim da sam ja onda obavezno isla na sve i jednu vjezbu..da bih dosla na predrok na kojem su bili svi moguci i oni koji nikad nisu isli na vjezbe..bas blesavo..a kao drugo pitanje i odg sa skripte su toliko lagani da se mogu za dan nauciti..a "lagani" ispit na zaokruzivanje jedva i prođes...jer su im pitanja debilna..tak da sam razocarana
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
gdje i u kolko sati?
Ja se ispričavam,po zadnjim informacijama predrok je 25.1.2012.Vrijeme i mjesto održavanja ne znam.Lisičar je na prvom predavanju rekao da je predrok 18.1.2012. onda su kolegice pitale naknadno prof.Dragičevića kad je rok na što je on odgovorio 25.1.U srijedu ću napisati nove obavijesti ako saznam.

@brooke

Za ovu akademsku godinu na prvim vježbama,Jurić je rekao da su i vježbe i predavanja obavezni i za rok i potpis.Pošto znam da se većina profesora na ovom faksu doslovno boji zabraniti izlazak na kolokvij studentima koji nisu redoviti na predavanjima i vježbama,čisto sumnjam da opet neće svi moći izaći na predrok.Tako je bilo s engleskim gdje su na kraju godine doslovno svi mogli izaći na kolokvij koji je nedavno bio jer ih je profesorica sve naknadno ubacila na listu bez obzira što netko nije nikad bio na predavanju,ista stvar je sa računovodstvom gdje su isto svi mogli izaći na kolokvij,tako će vjerojatno biti i za UPP.To je jednostavno tako.Najveće budale ispadnu oni koji redovito dolaze jer na predavanjima i vježbama koliko god bio redovit nikad ne možeš saznati kako će otprilke izgledati ispit,kolokvij ili predrok ni što je bitno,a što ne bitno u gradivu.
 

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za ovu akademsku godinu na prvim vježbama,Jurić je rekao da su i vježbe i predavanja obavezni i za rok i potpis.Pošto znam da se većina profesora na ovom faksu doslovno boji zabraniti izlazak na kolokvij studentima koji nisu redoviti na predavanjima i vježbama,čisto sumnjam da opet neće svi moći izaći na predrok.Tako je bilo s engleskim gdje su na kraju godine doslovno svi mogli izaći na kolokvij koji je nedavno bio jer ih je profesorica sve naknadno ubacila na listu bez obzira što netko nije nikad bio na predavanju,ista stvar je sa računovodstvom gdje su isto svi mogli izaći na kolokvij,tako će vjerojatno biti i za UPP.To je jednostavno tako.Najveće budale ispadnu oni koji redovito dolaze jer na predavanjima i vježbama koliko god bio redovit nikad ne možeš saznati kako će otprilke izgledati ispit,kolokvij ili predrok ni što je bitno,a što ne bitno u gradivu.
Kolega, s ovom rečenicom se ne bih složila. Meni osobno se u početku činilo da dolasci na predavanja nisu korisni, pogotovo zbog toga što profesori često na predavanjima govore o temama koje nisu u literaturi i kojih neće biti u ispitu...ali tek kad dođete na ispit shvatite da ste jako veliki propust napravili ako niste bili redoviti na predavanjima. Vježbe su isto jako korisne (za život, ali i za ispit). Profesori često zapamte studente koji su bili redoviti na predavanjima i ti studenti na ispitu dobivaju manje složena pitanja. --> Osobno iskustvo :)
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Vježbi na ovom fakultetu osim računovodstva,dosad ja vidio nisam.Nikad na ispitu nisam imao bolji tretman zato što sam bio redovit na predavanju.Također sam mislio da ispadneš budala kad danas dođeš po potpis iz informatike i doslovno svi dobiju potpis-i oni koji su redoviti i oni koji nisu.To je ono o čemu pričam.No,očito nam se mišljenja razilaze.:happy:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks