AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Znači, ode Bienenfeldova skiprta u vjetar? :)
[DOUBLEPOST=1557766560,1555629150][/DOUBLEPOST]Zna li se tko će biti na idućeg roku?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taz

dorcci_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam bila na roku ali Sanja mi je rekla da je gradevinsko preuzeo Šikić. Slale smo mu mail u vezi literature. Literatura ostaje ista - prezentacije Bienefelda.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Nisam bila na roku ali Sanja mi je rekla da je gradevinsko preuzeo Šikić. Slale smo mu mail u vezi literature. Literatura ostaje ista - prezentacije Bienefelda.
Hvala ti! Bar je kompetentan profesor preuzeo i nisu kemijali s literaturom.
[DOUBLEPOST=1560529336,1560529274][/DOUBLEPOST]
kaj su ga uhapsili ....
Ma, da. Šatro da je uzeo 600 eura mita. Čudna priča, čudna cifra, neobične okolnosti, nevjerojatno za Bienefelda, ali dobro... Bar mu prezentacije nisu suspendirali. :)
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Profesor je na predavanjima dao zakone da si iskopiramo koje trebamo znati i pitanja koja bi mogao pitati. Mogu ti poslati na mail
 

AnaH

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako je bilo danas na ispitu? Drži li se onih pitanja koje je dao ili pita sve po redu?
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Najcudniji, ali istodobno i najzanimljiviji usmeni haha
Bilo nas je 4, odgovarali smo svi zajedno i to cak sat i pol..
Prvo postavlja pitanja na nacin da prvo ti das odgovor na pitanje, pa se sljedeci ili slozi s tobom ili se nadoveze i slicno..i tako je postavljao pitanja jedno 10ak min, da bi dosli do gup-a (def, tko donosi, na koji nacin..) i pitao nas zelimo li odg kolektivno ili zasebno. Odabrali smo kolektivno i u pravilu preostali dio ispita se nadovezivali na pricu s gup- om, ali to cak vise nisu bila pitanja na koja odgovor mozes potraziti u knjizi, vec pitanja iz zivota, pa pitanja vezana uz proracun, uz akte vlade i slicno sto smo prolazili do sad na faksu. Tako da je usmeni bio jedan razgovor o aps svemu i svacemu.
Kao kolektiv smo svi pokupili trojke, iako mislim da je jednom kolegi trebao dati 5 jer je zasluzio ne 5, vec 10..ali to je valjda mana ovakvog nacina odgovoranja onima koji su se potrudili i stvarno naucili (tak da nemojte se ubijat s gradivom :p )
Koliko je vremenski potrebno za nauciti? Eto ne znam haha da imate godinu dana ili jedan dan tak vam je svejedno jer vas na ovakav usmeni nista ne moze pripremiti :D
Bitno je znati neke osnove, dakle sudionici u gradnji, vrste projekata, prostorni planovi i vise manje je to, to.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ovo su inace pitanja koja mi je proslijedila kolegica :)

1. ZAKON O GRADNJI
- pojmovi
- razvrstavanje građevina - 5 skupina (samo nabrojati)
- temeljni uvjeti za gradnju (temeljni zahtjevi)
- energetski certifikat
- sudionici u gradnji (i kao trik pitanje što ti možeš sada bit u gradnji, a odg je investitor)
- investitor, izvođač radova, projektant, revident, nadzorni inženjer - ovlasti, zadaci, fizičke i pravne osobe
- projekt
- inspekcija, nadzor
- građevinska dozvola
- uporabna dozvola

2. ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU
- subjekti
- prostorni planovi
- provedba prostornih planova

3. ZAKON O KOMORAMA
- udruženje - tko se udružuje
- komora - pravna osoba, javne ovlasti
- tijela komore
- član komore - obveze
- provedba stručnog nadzora

4. ZAKON O LEGALIZACIJI i ZAKON O GRAĐEVINSKOJ INSPEKCIJI
- samo osnove
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks