AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

ira

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
za ispit treba učiti iz Zakona o prostornom uređenju i gradnji,ima oko 115 str i dosta je kompliciran i ima skripa tu na forumu od 18 str ako želiš po njoj,najbolje je skriptu naučiti dobro i zakon pročitati a čula sam da dosta u zadnje vrijeme ispituje prijelazne i završne odredbe iz zakona,pogotovo za višu ocjenu...pozz:blushed:
 

kaliopa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ah ! evo što nam je prof dao :

* zakon o prost.uredenju i gradnji

* zakon o prost. uredenju

* akti za gradenje, legalizaciju i uporabu gradevina te fiskalni troskovi gradnje (str1-80; bienenfeld,prirucnik Gradenje i nekretnine u prometu-4.naklada RRiF plus d.o.o. zg '07 )

* zakon o gradnji (čl. 19-31, 36/4, 37/3,4,5,6,7,8, 41-43/4, 45/4, 49-60, 181, 186-188, 203-207, 214-217 )

* zakon o hrv komori arhitekata i inzenjera u graditeljstvu (čl. 1,3,4,15,20, 21 ,22 ,24, 25 )

* zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima (čl. 66,67,71-74 )

* pravna priroda i sadržaj potvrde da je posebni dio zgrade samostalna uporabna cjelina-dosadasnja iskustva (bienenfeld,prirucnik Nekretnine kao objekti imovinskih prava, NN,zg '07 )
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
definitivno nema smisla da treba učit Zakon o prostornom uređenju i Zakon o gradnji ak oni više ne vrijede i ako je donesen Zakon o prostornom uređenju i gradnji - ovo je valjda službeni popis literature , ali nekako ne vjerujem da sve to treba stvarno i znat ... ja sam pričala s nekom curom neposredno prije nego je počelo predavanje iz tog predmeta i ona mi je rekla samo za Zakon o prostornom uređenju i gradnji . Joj ne znam ... svi ispiti na trećoj su stvarno nejasni ...

Tko zna za sigurno ???
 

kaliopa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
on je na predavanju ovak rekao : literatura iz vodica je prastara i dao nam papire na kojima piše ovaj popis...sad koje su stvari za znati a koje za npr procitati, pojma nemam...
 

jaasmiinaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bienenfeld josip..za konzultacije neznam..probaj na web stranici ministarstva za zaštitu okoliša i prostornog uređenja i graditeljstva potražiti njegov mail...
 

ncortex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko znam.. ne treba uciti cijeli zakon o gradnji.. mozete poslati prof mail i onda ce vam poslati koje cl treba. ja sam na putu pa vam ne mogu tocno reci jer nemam zaisano kod sebe.

lp
 

ira

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesor je super,evo ja bila i dobila 3...Sve je super,jako pomaže,jedino kaj pita puno pitanja i duugo ispituje...Nas troje je bilo unutra oko 50 minuta...Prvo nas je pitao prostorno uređenje a onda gradnju...stvarno jako jako puno pomaže i ne ruši valjda nikoga. !!ma :laughing:
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vi koji cete ga tek polagat imajte na umu da su zadnje dvije skripte u skriptarnici radjene po starom zakonu pa ih zaobiđite..
takoder profesoru sve pohvale strasno je simpa
pita dugo i od svega pomalo ali definitivno jedan od ugodnijih ispita :amen:
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vrste dokumenata prostornog uređenja
parcelacijski elaborat
za kaj se ne izdaje lokacijska dozvola
nesto u vezi parcelacije gradevinskih cestica
instrumenti prostornog uredenja
faze donosenja prostornog plana
razine donosenja dokumenata prost.uređ. (državna,lok,region.)
sto sadrzi lokacijska dozvola
stranke u postupku izdavanja građ.dozvola/ovjerenih projekata/rjesenja o uvjetima gradnje
inspekcijski nadzor


ak se sjetim jos kojeg napisem
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pita da mu nabrojis svu literaturu koju je dao za ispit ali nisam cula da je ikog pitao nesto osim zakona o prost.uređenju i gradnji..
 

martina ks

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni isto neće skinuti nikakve skripte iz skriptarnice. Nisam išla na ispit,ali s predavanja profesor je super i mislim da fakat nikoga neće srušiti jer je rekao da smo htjeli studirati građevinu ne bi bili tu gdje jesmo...
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vi koji ste položili ispit od kad je došao Zakon o prostornom uređenju i gradnji , jel mi može netko reći da li se možemo kad učimo bazirat na ona pitanja što ima u scriptarnici ... ili ... ako netko može reć pokoje pitanje s ispita ...
 

MIRANDA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ide li itko danas na predavanje?
Išla sam jučer na predavanje, ali sam došla malo kasnije. Profesor kad je vidio da su samo dvije kolegice došle, odlučio je da neće održati predavanje i podijelio im je nekakvu svoju skriptu da si fotokopiraju. I sad čitam tu skriptu i mislim da pola skripte nedostaje. :az:
 

MIRANDA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
oni koji su upisali cijelu treću, time i praksu danas je bio sastanak... bili smo poštom obavješteni .
Sve u svemu, pretpostavljam , da tu scriptu koju je prof dao mi ostali necemo vidjeti
Upisala sam cijelu treću, ali nisam obaviještena za praksu. Studiram po starom programu, pa pretpostavljam da je to razlog. Jesi li možda bila na tom sastanku. Kaj je bilo?

Profesor je na predavanju rekao da mu se javimo mailom početkom slijedećeg tjedna da nam, osim ove skripte, pošalje još i neke članke, pa ću ga onda pitati za ostatak skripte. Počela sam ju prepisivati, pa ako uspijem od njega nabaviti ostatak, poslat ću je na forum. :happy:
 

lilica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav!znači ovaj ispit se sprema prema onoj skripti i pitanjima iz zakona o gradnji te zakona o prostornom uređenju koje se nalaze u skriptarnici??već smo dosadni s tim pitanjem ali kad se spominje čas novi zakon čas stari pa čovjek više ne zna da li je to dovoljno!hvala svima onima koji su bili na tom ispitu i s nama drugima podijelili pitanja,literaturu i dojmove!pozdrav i ako imate kakve nove skripte,pitanja pošaljite ih u skriptarnicu!
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko sam ja shvatila ... ok su ta pitanja iz scriptarnice, ali neki odgovori nisu , treba provjerit u novi zakon ... ja sam misla učit po zakonu a koncentrirat se više na područja koja su u tim pitanjima u scriptarnici... a i vidjet ćemo možda dođe šta novo u scriptarnicu, :happy:
 

ncortex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
samo da javim da je ispit prošao ok, bilo nas je petero i troje smo sigurno prošli ( ostali su bili poslije nas pa ne znam).
profesor je ok, pita osnovna pitanja. poz
 

Saan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, stvarno osnovna pitanja postavlja...

Sve o prostornim planovima:vrste, tko ih donosi, njihovo usklađivanje, što prethodi njihovom donošenju...osnovno načelo prostornog uređenja (koji aspekti) ... lokacijska dozvola ,akti za legalizaciju građevina, akti na temelju kojih se moze graditi, sudionici u gradnji, strukovni razredi...ne mogu se više sjetit

Ma sve se nalazi u skripti...profesor je maksimalno tolerantan, zadovoljan je i polovičnim odgovorima, sve u svemu ne vidim način da se ovaj ispit padne, osim da se baš ništ ne pročita...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks