AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko ja znam, nema nikakve skripte za taj dio gradiva jer se dosta stvari izmijenilo. Mozes probat ucit po prezentacijama koje je profesorica stavila na Merlin. Jedna i druga prezentacija za PDV su dosta opširne i trebale bi biti dovoljne za taj dio gradiva. :)
Hvala :) probao sam po pitanjima, ali ne mogu na pola njih nać odgovore u knjizi. Mislim da je knjiga skroz loše strukturirana i da ne pomaze bas puno studentima. Prezentacije mi se čine malo konciznije i lakše je iz njih. A vidjet ćemo.
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala :) probao sam po pitanjima, ali ne mogu na pola njih nać odgovore u knjizi. Mislim da je knjiga skroz loše strukturirana i da ne pomaze bas puno studentima. Prezentacije mi se čine malo konciznije i lakše je iz njih. A vidjet ćemo.
Profesorica je napomenula da prezentacije nisu dovoljne i stvarno nekih stvari iz knjige nema. A PDV je užas.
Jel netko možda prošao po pitanjima trostrani posao i zna odgovore?
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica je napomenula da prezentacije nisu dovoljne i stvarno nekih stvari iz knjige nema. A PDV je užas.
Jel netko možda prošao po pitanjima trostrani posao i zna odgovore?
Krenuo i ja po knjizi, nakon sto sam si ju nekako materijalizirao I ispada stvarno ok po knjizi. I trostrano pravni posao po knjizi učim, nisam na pitanja odgovarao. A i Dosta pitanja mi je kao da Nema u knjizi ili ne znam na sto misli.
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Krenuo i ja po knjizi, nakon sto sam si ju nekako materijalizirao I ispada stvarno ok po knjizi. I trostrano pravni posao po knjizi učim, nisam na pitanja odgovarao. A i Dosta pitanja mi je kao da Nema u knjizi ili ne znam na sto misli.
Ma da, neka pitanja su baš ??? Pokušaj kombinirat knjigu i prezentacije što se tiče odgovora, a kod nekih pitanja se moraš vratiti na naslov-dva ranije, ne sjećam se točno što je bilo, ali par odgovora sam tako našla, npr. kod stjecanja novih prijevoznih sredstava odgovor je u stjecanju općenito...
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima ko kakve sugestije za 3. Kolokvij? U smislu na sto se vise fokusirati? Na knjigu ili zakon? I kolko je vremena dovoljno? Jel 2 tjedna dosta?
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ima ko kakve sugestije za 3. Kolokvij? U smislu na sto se vise fokusirati? Na knjigu ili zakon? I kolko je vremena dovoljno? Jel 2 tjedna dosta?
Po mom misljenju se definitivno vise isplati fokusirat na knjigu, a iz zakona najvise vole udarat po poreznom postupku/pravnim lijekovima. :)
Ja ucim po skripti i skripti zakona i ispalo mi je nekih 45 stranica, sto je po meni sasvim dovoljno za dva, dva i pol tjedna ucenja.
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Po mom misljenju se definitivno vise isplati fokusirat na knjigu, a iz zakona najvise vole udarat po poreznom postupku/pravnim lijekovima. :)
Ja ucim po skripti i skripti zakona i ispalo mi je nekih 45 stranica, sto je po meni sasvim dovoljno za dva, dva i pol tjedna ucenja.
Fala puno. Mislim da ću stići. U 5 dana ću zakon, u 9 dana knjigu. Zakon mi se čini dosta pitak za razliku od onoga horora PDVa.
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na Merlinu piše da ćemo ispit pisati 5 min????? Ima li netko uopće ideju, s obzirom da nema pojašnjenja, kako bi to moglo izgledati?
 
Posljednje uređivanje:

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Na Merlinu piše da ćemo ispit pisati 5 min????? Ima li netko uopće ideju, s obzirom da nema pojašnjenja, kako bi to moglo izgledati?
Ja mislim da će nam stavit pitanja gdje je ponuđen samo jedan točan odgovor. Nebi baš imalo smisla da nam ovaj zadnji kolokvij ide toliko komplicirat (kao da nije drugi kolokvij bio dovoljno kompliciran), jer vjerujem da je i njoj u cilju da nas što više kolokvira. :)
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja mislim da će nam stavit pitanja gdje je ponuđen samo jedan točan odgovor. Nebi baš imalo smisla da nam ovaj zadnji kolokvij ide toliko komplicirat (kao da nije drugi kolokvij bio dovoljno kompliciran), jer vjerujem da je i njoj u cilju da nas što više kolokvira. :)
Nadam se. Na ovom faksu je "nema smisla" lajtmotiv.
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na Merlinu piše da ćemo ispit pisati 5 min????? Ima li netko uopće ideju, s obzirom da nema pojašnjenja, kako bi to moglo izgledati?
Evo sad su malo produžili vrijeme. Treći kolokvij je 8 minuta, vjerujem i 8 pitanja.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Po meni je ovaj treci kolokvij bio cak najlaksi do sad! Ispisat cu pitanja, a ako neko pitanje fali, neka kolege nadopune. :) Konačno sam se rijesila ovog smeca od predmeta i prve godine. :D
1. Podmirivanje dugova iz porezno-dužničkog odnosa (nešto u vezi toga)
2. Metode privremenog financiranja (metoda proračunskih dvanaestina i metoda akontacije)
3. Nešto u vezi načela specijalizacije proračuna (konjuktivna specijalizacija je krivo)
4. Porezno rješenje (trebalo je odabrat netocnu tvrdnju)
5. Kaj nije funkcija državne riznice
6. Da li se obavijest o pocetku poreznog nadzora dostavlja 15 dana prije? (netočno, dostavlja se 8 dana prije)
7. Kaj nisu prihodi proračuna EU
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks