AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li vole detaljno ispitivat gradivo iz zakona?
[DOUBLEPOST=1566512457,1564994368][/DOUBLEPOST]Ljudi help...jel imaju naviku pitat gradivo iz zakona? Da li je dovoljno procitat jedanput zakon?
Izlazim na financiranje sad na 1. roku i svaka pomoc bi bila i vise nego dovoljna. :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li vole detaljno ispitivat gradivo iz zakona?
[DOUBLEPOST=1566512457,1564994368][/DOUBLEPOST]Ljudi help...jel imaju naviku pitat gradivo iz zakona? Da li je dovoljno procitat jedanput zakon?
Izlazim na financiranje sad na 1. roku i svaka pomoc bi bila i vise nego dovoljna. :)
Mene nisu ali neke cure na komisiskom jesu ali bolje pričekaj još odgovore jer meni je to bilo davno sad budem ponovno ali nakon kolovija jer prof .Bogovac nam je rekla bolje da imamo kolokvije jer je teško proči cijelu knjigu .
 

PaoLetha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Helpajte ako znate - izlazim na ispit, nemam položenih kolokvija; je li ispit koncipiran onak standardno 1 dan pismeni pa za xy dana usmeni ili je čitav ispit samo usmeni? Nemrem se snaći jer je većina išla na bar neki kolokvij, a ja imam sve odjednom pa ne kontam kak funkcionira u tom slučaju. Inače taj ispit polažem kao razlikovni. Ako netko zna, ajd plizzz udijelite info jer mi mob zašteka kad prekopavam forum duže od 5min..
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Helpajte ako znate - izlazim na ispit, nemam položenih kolokvija; je li ispit koncipiran onak standardno 1 dan pismeni pa za xy dana usmeni ili je čitav ispit samo usmeni? Nemrem se snaći jer je većina išla na bar neki kolokvij, a ja imam sve odjednom pa ne kontam kak funkcionira u tom slučaju. Inače taj ispit polažem kao razlikovni. Ako netko zna, ajd plizzz udijelite info jer mi mob zašteka kad prekopavam forum duže od 5min..
Imam istu situaciju kao i ti. Kompletno gradivo polazes putem usmenog ispita. :)
 

PaoLetha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam istu situaciju kao i ti. Kompletno gradivo polazes putem usmenog ispita. :)[/QUOTE

hvala puno!!! nekak mi je sad lakše psihički podnijeti kad znam da je u pitanju samo jedan dan mučenja
[DOUBLEPOST=1568643931,1567171900][/DOUBLEPOST]Današnji rok, ukupno gradivo, prof Arbutina: prof je super, pita osnovne pojmove, i fakat ima pik na porezni postupak
1. Obveznik PDV-a
2. Porezna osnovica PDV-a
3. Porezna uprava
4. Indirektna metoda PDV
5. Načelo specijalizacije proračuna
6. Što su izdatci u dohotku od nesamostalnog rada
7. Porezni postupak: prvostupanjska tijela, rokovi žalbe, porezni nadzor, kada se žalba odbija i kada odbacuje; ugl sve iz OPZa
 

LSAJKO15

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odgovara sam kod prof. Bogovac. Ugodni usmeni, no ne voli kada se dođe nespreman i gubi vrijeme. Pristojnost joj je vrlo bitna. Nudi mogućnost pisanja koncepta, što mi je pomoglo i svakako bih preporučila zato što mislim da se njoj sviđa kada prihvatimo tu "pomoć". Odgovarala sam cijelo gradivo i postavila mi je sedam pitanja.
1. Porezni platac, konačni platac i porezni destinatar
2.Načini utvrđivanja porezne osnovice
3. Vrste oporezivog dohotka u HR
4. Obveznik poreza na promet nekretnina
5. Kako započinje porezni nadzor
6. Kada drugostupanjsko tijelo ODBIJA žalbu
7. Financijski plan i čemu služi


Ima popis pitanja, tako da se ponavljaju ista. Proći njena pitanja s faksomata ako imate pristup i ne bi trebalo biti problema.
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko ukoliko mi je sljedeci izlazak komisija i rijesim prva dva kolokvija (u 4. semestru) , odgovaram li onda samo taj treci dio kao komisijski ili? I sto ako ni tada ne polozim :D
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zna li netko ukoliko mi je sljedeci izlazak komisija i rijesim prva dva kolokvija (u 4. semestru) , odgovaram li onda samo taj treci dio kao komisijski ili? I sto ako ni tada ne polozim :D
Odgovaras samo treci kolokvij! Istu situaciju sam i ja imala, bila na komisiji a odgovarala samo 3.kolokvij.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jesi prosla? Jel bilo strasno? Hhhah
I hvala na odgovoru!
Jesam, prosla sam ali to je bilo vrlo detaljno ispitivanje. Ali to gradivo je stvarno razumljivo i nije tesko za nauciti. Pogledaj malo dalje u grupi. Napisala sam cak i pitanja s tog komisijskog usmenog.
Sretno!
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koji je od profesora na ovome roku? Iako izlazim tek na sljedecem roku na financiranje, htjela bi znati tko ispituje tako da znam sto me otprilike ceka haha.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kad su kolokviji???
vjerojatno 4 i 5 mj tako je bilo kada sam ja išla,i dobro je polagati preko njih, manje stresa i pogledaj si na forumu pitanja od prošlih godina, puno znače. Ja sam na taj način položila i tako da sam odgovarala samo treći..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks