AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakvi su kolokviji i da li je teško proči ?:):)
[DOUBLEPOST=1553694295,1553693999][/DOUBLEPOST]Koja se najčešća pitanja vrte na kolokvijima , molim Vas malo pomoći .:):):):)
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko koncept kolokvija? Koliko pitanja ima, koliko je za prolaz i ostalo? Prof.Cindori je prvo rekla da ce biti na zaokruzivanje i da/ne, a zadnji put je spominjala esejska..o_O
 

marina9898

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prosle godine je prvi kolokvij bio samo na zaokruzivanje, a cula sam da je cak ove godine spominjala i da/ne odgovore, zaokruzivanje, nadopunjavanje.. ‍♀
 

Jelena90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa današnjeg kolokvija :
porezna evazija
opce karakteristike poreza
prevaljivanje poreza
nesto vezano za dohotke u obitelji ( neka me netko ispravi ako je drugacije pitanje bilo)
porezne stope
porezni obveznik kod poreza na dobit


to je to cega se sjecam.. ako se sjetim jos cega pisem
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U mojoj grupi je bilo porezna osnovica, vrste poreznih osnovica , koje vrste prevaljivih poreza i morali smo definiciji, opčenito o porezima , dalje se ne sječam:(:(:(:(
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja je grupa bila ocajna. Originarni i derivativni prihodi, metode izacunavanja porezne osnovice u teoriji, faze prevaljivanja poreza, ne mogu se sjetiti svega, ali mene je ubilo ono ostalo, bilo je puno dopunjavanja, tocno/netocno, podvuci netocan dio ako je netocan...nimalo lagano
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna netko kad je iduci kolokvij i mozemo li pristupiti ako nismo bili na prvom?
Nije receno kada je, ali se moze pristupiti, samo onda na kraju odgovaras dio koji nisi polozila od ta tri :)
 

Agata

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, zanima me ima li tko ovdje a da je ponavljac ili se možda sjeća pitanja od prosle godine za 2. kolokvij? Neka pitanja sam sakupila ali naravno uvijek su nova dobrodošla!
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav,

koliko prije ispita se objavljuje kod kojeg profesora odgovaramo?
Na dan odjave ispita (to je obicno petak) objave do podne na studomatu koji dan odgovaras i kod kojeg profesora. Ako bude pisalo samo mjesto kabineta onda ides na katedru financijskog prava i trazis koji je profesor u tom kabinetu.
 

Jelena90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na dan odjave ispita (to je obicno petak) objave do podne na studomatu koji dan odgovaras i kod kojeg profesora. Ako bude pisalo samo mjesto kabineta onda ides na katedru financijskog prava i trazis koji je profesor u tom kabinetu.

Hvala!
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel netko odgovarao kompletno gradivo na ispitu? Zanima me na sto se najvise orijentiraju, a na sto manje i da li cjepidlace na sitnim stvarima. Svaka pomoc je dobrodosla. :D
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo nekih pitanja iz kolokvija od prije 2-3 godine. možda pomogne

zaokruživanje

1.Podjela proračunskog prava (subjektivno i objektivno)

2.Koje tijelo ima snagu ovršne isprave (rješenje o utvrđivanju poreza)

3.Nešto vezano za pristojbe (preventivne pristojbe)

4. Kako završava porezni nadzor (zapisnikom)

Esejska pitanja:
1. OBJASNI ŽALBU
METODA PRORAČUNSKIH DVANAESTINA

3.FUNKCIJE RIZNICE-3

4.PREDMET POREZNOG NADZORA-


5.RAZLIKA OVRŠNE I VJERODOSTOJNE ISPRAVE-

6. IZVRŠENJE PRORAČUNA-5 FAZA-

Zaokruživanje

1.Obilježje proračuna

2.Porezna uprava- od kojih se ureda sastoji-

3.Proračune EU-

4.Žalba –kada se porezni akt mijenja u toku postupka žalbe

5. Puni odbitak

6. Obilježja državnog proračuna

7.Porez na nekretnine

8. Načelo ovrhe (zabrana prekonamjernosti)-


Esejska pitanja

1.NAČELA OVRŠNOG POSTUPKA

2.PRAVNI TEMELJ OVRHE

3.KAD I , A KADA II TIJELO ODBACUJE ŽALBU

4.RAZLIKA IZMEĐU RIJEŠENJA DONIJETO NA TEMELJU OVRŠNE ISPRAVE ODNOSNO VJERODOSTOJNE

5. OBJASNI ŽALBU

6. OBUSTAVA OVRHE

7.KOJE OVLASTI IMA I TIJELO U POSTUPKU ŽALBE.


esejska-

1.Što je kumulativni učinak i u kojem porezu je prisutan? –str47

2. Na koji način se pokušava riješiti kriza socijalnog osiguranja?

3. Objasniti puno izuzimanje.


4. Objasni osnovna obilježja žalbe.

5. Objasni metodu oporezivanja koja se koristi u suvremenim poreznim sustavima.

6. Objasniti realni i nominalni porez na nekretnine.


Na zaokruživanje:

načelo ovršnog postupka-(načelo prekomjernosti),

kako završava porezni nadzor-(zapisnikom),

snagu ovršne isprave ima-(rješenje o utvrđivanju poreza),

prometom nekretnina smatra se-(svako stjecanje vlasništva nad nekretninama).


Sto je kumulativni ucinak i u kojem porezu je pristuan?
Metoda izuzimanja i Puno izuzimanje-
Metoda OPOREZIVANJA PDV-a u suvremenim poreznim sustavima
Realni i nominalni porez na nekretnine
Pretporez
Načelo prethodnog odobrenja
Pravni temelj ovrhe
Podjela javnih rashoda na osobne i materijalne
Primici i izdaci kod imovine
[DOUBLEPOST=1559314126,1559314026][/DOUBLEPOST]
Kakvi su kolokviji i da li je teško proči ?:):)
[DOUBLEPOST=1553694295,1553693999][/DOUBLEPOST]Koja se najčešća pitanja vrte na kolokvijima , molim Vas malo pomoći .:):):):)
Probaj izaći na kolokvije. Ja sam izišla na drugi...i prošla, stavila sam pitanja neka koja su se vrtila pa možda pomogne
[DOUBLEPOST=1559314190][/DOUBLEPOST]
Zna li netko koncept kolokvija? Koliko pitanja ima, koliko je za prolaz i ostalo? Prof.Cindori je prvo rekla da ce biti na zaokruzivanje i da/ne, a zadnji put je spominjala esejska..o_O
kao i kolegici preporuka iziđi na kolokvije...stavila sam neka pitanja pa možda pomogne
[DOUBLEPOST=1559314256][/DOUBLEPOST]
Pozdrav, zanima me ima li tko ovdje a da je ponavljac ili se možda sjeća pitanja od prosle godine za 2. kolokvij? Neka pitanja sam sakupila ali naravno uvijek su nova dobrodošla!
stavila sam neka pitanja iz kolokvija
[DOUBLEPOST=1559314306][/DOUBLEPOST]
Zna netko kad je iduci kolokvij i mozemo li pristupiti ako nismo bili na prvom?
mislim da možeš
 

marina9898

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danasnje iskustvo s usmenog kod prof.Arbutine ako koga zanima. Fer i korektan, od nas cca 10, svi smo prosli. Daje otprilike 10-20 sekundi za odgovor pa ako se ne zna, ide na drugo pitanje. Prekine kad vidi da se zna, u nekim situacijama navodi na odgovor. Sve u svemu, jako dobar profesor:)
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danasnje iskustvo s usmenog kod prof.Arbutine ako koga zanima. Fer i korektan, od nas cca 10, svi smo prosli. Daje otprilike 10-20 sekundi za odgovor pa ako se ne zna, ide na drugo pitanje. Prekine kad vidi da se zna, u nekim situacijama navodi na odgovor. Sve u svemu, jako dobar profesor:)
Iz cega si ucila? :rolleyes:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks