AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europsko upravno pravo

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako izgleda usmeni kod prof.Ofak? ako netko zna,
koliko se ja sjećam, a polagala sam prije točno godinu dana, izvlače se tri papirića s po jednim pitanjem i to odgovaraš. ona je smirena i pomaže dosta.
 

lily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pošto sam odustala danas od ispita, molim nekog tko je išao dojmove o prof. ofak i općenito o spitu hvala!
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
samo jedna osob nije došla :)

neznam za druge al nas koji smo položiji drugi dio preko kolokvija pitala je samo jedno pitanje iz onog repetitorija da potvrdimo tu ocjenu
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko kojim zakonom u RH je regulirano pravo birati i biti biran za Europski parlament i na lokalnim izborima? hvala!
 

kristinap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja sam prošla kod prof. Ofak, ne izvlače se nikakva pitanja, nego ona izabere jedno do dva pitanja iz repetitorija da se potvrdi ocjena ako ste pisali kolokvij, a ako niste mislim da iz svakog poglavlja odabere jedno pitanje iz repetitorija. Uči se po prezentacijama iz predavanja. Profesorica je ugodna tako da nemate razloga za strah.

Mislim da ti je za to pitanje ovi zakoni:
Zakon o lokalnim izborima
Zakonu o izborima zastupnika Republike Hrvatske u Europski parlament (NN 92/10)
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može netko odg.; šta treba reći o postupovnoj legitimaciji i važnost predmeta Plaumann protiv Komisije? hvala!
 

mileking20

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam danas bio na usmenom kod Ofak i prošao sam. dobio sam dva mislim da sam znao za više uvijek sam kod nje dobivao ocjene za više, ali danas ne i stvarno nezz zašto jer mislim da sam znao za više

I ja sam prošla kod prof. Ofak, ne izvlače se nikakva pitanja, nego ona izabere jedno do dva pitanja iz repetitorija da se potvrdi ocjena ako ste pisali kolokvij, a ako niste mislim da iz svakog poglavlja odabere jedno pitanje iz repetitorija. Uči se po prezentacijama iz predavanja. Profesorica je ugodna tako da nemate razloga za strah.

Mislim da ti je za to pitanje ovi zakoni:
Zakon o lokalnim izborima
Zakonu o izborima zastupnika Republike Hrvatske u Europski parlament (NN 92/10)

ako polažeš cijeli ispit onda ti ona izvuće papirić s pitanjima i na papiriću su 3 pitanja iz repetitorija

pošto sam odustala danas od ispita, molim nekog tko je išao dojmove o prof. ofak i općenito o spitu hvala!
nije težak ispit uči po prezentacijama i to ti je dovoljno odnosno odgovori na pitanja iz repetitorija uz pomoć prezentacija

Može netko napisati šta bi trebalo reći o Europskom sudu za ljudska prava???
piše ti sve u prezentacijama
 

lily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
također položila jučer kod prof. ofak, dala mi je papirić sa 3 pitanja odgovorila sam i prolaz je tu!
 

patriša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof ofak je pdlicna odlicna!!! Bila sam kod nje 1.7 i pojavile smo se samo ja i jis jedna djevojka koja je pala,,,, posto ona nije pilagala preko kolokvija dobila je tri pitanja,,, nazalost vise se ne,sjecam koja jer sam i usla naknadno.
za mene koja sam prosla prvi kolokvij postavi jedno pitanje kojim se potvrđujr ocijena i pićiš dalje laganije ne moze biti :)
bas koliko profesorica pomaze i moras dat bar min minimuma i dvojka je tu :)
ona je jedan od profesora koji stvarno nagrađuju trud pa je takobi ako si ucio lako dobiti 5
 

dan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prosla kod Lane,mislim da znam vise od 2,ali bitan je prolaz.a sto se tice da je lako dobiti 5,to je vjerojatno za one koji rjesavaju preko kolokvija i postavi ti 1 pitanje.i ima tu dosta za nauciti, a da znas bas sve odg.na ona pitanja.jel moras znati sva 3 odg.za prolaz ili pad.tako je to na ovom nasem studiju.zato se tako dugo i studira...
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel je itko izabrao ovaj predmet? Po čemu učite za predrok? i možete li naći sve odgovore na pitanja koja je prof ofak navela u repetitoriju? je li netko napravio kakvu skriptu, vidim ima ovdje u skriptarnici, ali to nije prema pitanjima prof ofak... HEEELPPP
 

dan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imate na stranicama prava ,pod katedrom za upravno pravo,pa strucni studij javne uprave,upravno pravo,predmeti smjera repizotorij koje morate nauciti i pitanja koja se postavljaju na ispitu.ovaj je ispit najbolje rjesavati putem kolokvija. inace svaki dan po repizotorij i bilo bi dovoljno.odgovorite si na pitanja i ucite po tome, jer ne pita nista izvan tih pitanja.
 

Mateja766

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
našla sam te prezentacije za naučiti ovaj predmet ali svi spominju neka pitanja od lane ofak ali nisam ih našla?
 

zaky

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
izašla sam na prošlom ispitu i prošla
pitanja su bila
1. europski građanin koja se još prava proširuju (to je trebalo neš objasniti)
2. Objasniti solange I i II
3. Razlika između povelje i konvencije
4. Objansi složenost europskog prava

još neka pitanja koja je postavljala ostalim ljudima
prethodno pitanje; sve o nastanku suda (ugl. tu curu je pitala sve o sudu i njegovim tužbama koje vodi); izravni učinak; osnove sudskog nadzora te sankcije nezakonitosti...

ugl. naučite jako dobro predavanja od prf. ofak i prolazite sigurno
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, zanima me da li je lakše za naučit ovaj predmet ili javne službe? Koliko je dana potrebno za ovaj predmet?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks