AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik: II. godina

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakav je bio usmeni eng 3 danas?
Bilo je otprilike kao i uzivo, dosta pitanja postavlja (zajedno s potpitanjima), trazi da se razumije gradivo i objasnjava na nacin kako je u literaturi, a ne svojim rijecima jer uglavnom onda pita prijevod necega sto objasnjavas da vidi razumijes li.. Ja sam odgovarala s 2 curke, jednu je ispitivala sigurno 15 minuta i nije bas da nije znala nista o tome sto ju je pitala, ali prijevod nije znala, pa je profesorica zakljucila da ne zna o cemu prica, nju je srusila, druga cura je po njezinom jedva znala za dva, meni je cak podigla za ocjenu vise iz ispita.
Nije strasno nista, pitala je The Charter of fundamental rights of the EU, accountability i one 2 faze, answerability i enforcement ako se ne varam, judicial review, basic types of knowledge and skills, checks and balances i primjer neki zasto je to mehanizam odgovornosti, ultra vires doctrine, rights to good administration, mene je pitala definiciju one etike i sto podrazumjeva, kakvi skuzbenici trebaju biti, mehanizme odgovornosti, legislative scrutiny kao tko nadzire koga i na kraju mi je postavila par rijeci recimo kako se kaze verbalni ukor, sto znaci enforecement i eto to je uglavnom sta je pitala nas 3. :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo je otprilike kao i uzivo, dosta pitanja postavlja (zajedno s potpitanjima), trazi da se razumije gradivo i objasnjava na nacin kako je u literaturi, a ne svojim rijecima jer uglavnom onda pita prijevod necega sto objasnjavas da vidi razumijes li.. Ja sam odgovarala s 2 curke, jednu je ispitivala sigurno 15 minuta i nije bas da nije znala nista o tome sto ju je pitala, ali prijevod nije znala, pa je profesorica zakljucila da ne zna o cemu prica, nju je srusila, druga cura je po njezinom jedva znala za dva, meni je cak podigla za ocjenu vise iz ispita.
Nije strasno nista, pitala je The Charter of fundamental rights of the EU, accountability i one 2 faze, answerability i enforcement ako se ne varam, judicial review, basic types of knowledge and skills, checks and balances i primjer neki zasto je to mehanizam odgovornosti, ultra vires doctrine, rights to good administration, mene je pitala definiciju one etike i sto podrazumjeva, kakvi skuzbenici trebaju biti, mehanizme odgovornosti, legislative scrutiny kao tko nadzire koga i na kraju mi je postavila par rijeci recimo kako se kaze verbalni ukor, sto znaci enforecement i eto to je uglavnom sta je pitala nas 3. :)
Hvala
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala
Šteta što ruše ipak smo mi u Zagrebu doživjeli i potrese , tlo se i dalje trese , nedaj Bože da se to ponovi , koronavirus ...
Mislim da je pošteno izvuči nešto od učenika i dati 2 , ako je nešto ipak znala mogla joj je dati 2 , ne znam možda je nešto drugo tu posrijedi pa moje je to mišljenje
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel profesorica mozda dala nekakve informacije u vezi kolokvija iz eng 4, konkretno kad se pise?
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel profesorica mozda dala nekakve informacije u vezi kolokvija iz eng 4, konkretno kad se pise?
piše se ovaj ponedjeljak, ali moralo se biti na 4 predavanja i imati 5 zadača da se može na predrok inače neće nam sustav dobustiti, ako možete ići na predrok morate na studomatu prvi datum u 6 mj upisati eng da vam profesorica upiše ocjenu.i da ima usmenog sljedeći dan prijepodne.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo danas sam imala usmeni ispit iz engleskog 4 pa mogu napisat pitanja, ako nekome moze bit od pomoci. :)
- EU institucije (nabrojat koju granu vlasti svaka predstavlja, posebno o parlamentu i Sudu pravde
- sastav Suda pravde i Opceg suda, vrste postupaka pred sudom
- good governance (ovo nisam bas najbolje naucila, ali mi nije uzela za zub)
- Europska nacionalnost (sve o tome), ombudsman (koja je njegova uloga i kakva prava stiti)
- nesto malo o SIGMI

pitanja od kolega:
- NJM, Europska komisija, SIGMA
- e-government, Single European Act, Euro, ugovor iz Maastrichta
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo danas sam imala usmeni ispit iz engleskog 4 pa mogu napisat pitanja, ako nekome moze bit od pomoci. :)
- EU institucije (nabrojat kojuš granu vlasti svaka predstavlja, posebno o parlamentu i Sudu pravde
- sastav Suda pravde i Opceg suda, vrste postupaka pred sudom
- good governance (ovo nisam bas najbolje naucila, ali mi nije uzela za zub)
- Europska nacionalnost (sve o tome), ombudsman (koja je njegova uloga i kakva prava stiti)
- nesto malo o SIGMI

pitanja od kolega:
- NJM, Europska komisija, SIGMA
- e-government, Single European Act, Euro, ugovor iz Maastrichta
da li ste svi prošli???
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moze li mi netko prevesti pre-service students i in-service students?
meni je to bilo teško prevesti npr. ja imam ovakav prevod :
pre-service students -studenti prije usluge ili preduslužni studenti
in-service students-studenti u službi ili studenti u službi bolje pitaj profesoricu na mail
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
eng 4- pitala sam profesoricu u koliko je ispit i kako odprilike izgleda, odgovorila mi je da je u 8.6 u 17 sati sličan je predroku , ali ostaviti će obavijest
 

ana46

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pise da je test iz eng 3 u 17, jel se kome dogodilo da pise da je neraspoloziv? Jos uvijek
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks