AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik: II. godina

forum

<i>automatski bot</i>
Re: Engleski jezik 2.godina

Engleski jezik za javnu upravu III

Literatura:

Dunja M. Vićan, Zlata Pavić, Branko Smerdel; English for lawyers; Narodne novine (2012)



Engleski jezik za javnu upravu IV.

Literatura:

Dunja Vićan; English for Public Administration; skripta (2006)




Skriptarnica kolegija
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Engleski jezik 2.godina

samo da utvrdim literaturu,znači lekcije 22,23,24,27,29,30,32,33,34,35 i iz knji javne uprave-7,8,9,10,11,12??? btw gdje mogu nabaviti te lekcije iz nove knjige?
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Engleski jezik 2.godina

Može netko malo podrobnije napisati što pita na usmenom, kakva pitanja postavlja??
npr (koliko se sjećam):šta je ict;e-goverment,pa onda oni principi kod jav.up,pa šta je dobra vladavina,novi javni manageement,i uglavnom na svakom papiru na kojem imaš neka nabrajanja i to pita!
 

mya_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Engleski jezik 2.godina

ovaj ict se radi o informacijskim i komunikacijskim tehnologijama.olakšava rad uprave i sve ono što je vezano za e vladu možeš reć.a 13 lekcija se radi o tome što bi se trebalo učiniti da se poboljša uprava u hrv(tipa reforme uprave i uskađivanje s praksom eu,bolje obrazovanje i motiviranost službenika..)
 

Ivy

Admin
Re: Engleski jezik 2.godina

na proslom roku je ispitivala javornik
koliko ja znam nije nitko pao
pitala ne ovako
udjete u unutra (tri osobe)
pita te stare lekcije da procitas i prevedes dio
a nove zada ti jednu da prepricas i to je to
 

taty2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
uglavnom to se vec polozilo - vecina vas... ali sigurno imate informacije koje se lekcije treba uciti :D
buduci da na stranici faksa kaze "The page can not be found" do informacija ne mogu...
bila bi vrlo zahvalna dobroj dusi koja bi me uputila sta da ucim :worshippy:
ovako, nemam knjigu pa da ti mogu točno reći, mislim da je 22,23,24,27,29,30,32,33,34,35,molim vas da me ispravite ko zna točno ak sam ja krivo,a kaj se tiče onih dodatnih lekcija, e sad, na predavanjima u 11 mjesecu je rekla da od 7,8,9,, znači tih 3 lekcije izaberemo koja nam najbolje leži i znat se treba, a sad nemojte me vuć za riječ, da se nije kaj izmijenilo, imala bih grižnju savjesti da nekog zeznem,ko zna nek pomaže i ispravi me:confused:
 

lupa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U pon smo imali pismeni: Imao je tri zadatka, prvi je bio s gl vremenima, ubaciti glagol u pravom vremenu, drugi zadatak je bio prevesti riječi, a treći je bio ubaciti odgovarajuće riječi u tekst na odgovarajuće mjesto. Test ima ukupno 24 boda, pola je za prolaz. Pitala nas je kad nam paše usmeni i dogovorili smo se za četvrtak, onaj tko je htio mogao je odmah odgovarati. U četvrtak nas je pitala one riječi koje smo krivo preveli u testu, par pitanja iz tekstova iz knjige i par pitanja o ovima s papira. Npr What is governance? Žena je fakat ok, većinom pušta, ako si dobio 2 iz ispita to ti je definitivni prolaz, a ako si dobio 1, moraš na usmenom bar nešto znati. Dvije cure su pale!
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas su na pismenom bila tri zadatka, prvi zadatak je bilo popunjavanje rečenica glagolima u određenom vremenu ( najviše je bio pasiv i kondicionalne rečenice), drugi zadatak: prijevod riječi iz lekcija iz knjige i treći zadatak: popuniti tekst ponuđenim imenicama.
Na usmenom nije pitala čitanje i prijevod, već samo pričati.
Palo ih je nekoliko, većinom oni koji su jako loše napisali pismeni dio ispita.
 

Ivy

Admin
ispituje samo Javornik do 7 mj
ispituje i stara i nove lekcije

pisemni:
1.dio- staviti glagol u recenici u pravo vrijeme
2.dio- prevesti sa engleskog na hrvatski
3.dio- imate tekst u koji morate staviti prave riejci na pravo mjesto (rijeci su zadane)
 

nea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za one koji još nisu izašli na ovaj ispit-na roku u 4.mj. je bio prvo pismeni koji se sastoji od tri dijela: 1.treba upotrijebiti pravo glagolsko vrijeme(glagoli su ponuđeni), 2. prevesti riječi s engleskog na hrvatski, 3. ponuđene glagole ubaciti na pravo mjesto u rečenicama. Na usmenom nije baš darežljiva s ocjenama(prof.Javornik-Ćubrić), uglavnom su ljudi dobili 2 ili 3 jer na pismenom nismo briljirali( nije baš jednostavan pismeni). Da bi prošli ispit stvarno treba naučiti lekcije( i stare i nove ) jer na usmenome pita iz svega ponešto, ali nikad ne pričeka da sami odgovorite nego ona počne odgovarati umjesto vas, uopće neda da razmislite.
 

jelena_121

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[email protected]

Ja sam jucer bila kod nje i pitala sam je koliko treba za 2, a ona mi je rekla da je bitno samo da se sada pojavimo na roku u 6. mjesecu i da imamo 2,jer nje nema od 7. mjeseca ide na porodiljni, a da poslije ne moze garantirati kad nje nece biti
 

viexen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kad sam ja bila na ispitu pitala me da joj kažem nešto o ugovoru (contract) i što god znam o good governance i to je to!! obično je pitala european administrative law principles, good governance i new public management i traditional and new values that should be incomporated - kažeš koliko i što znaš, bitno je da nešto kažeš!
p.s. nisam još čula da je netko pao ako joj je znao bar nešto zucnuti, a pismeni je tek toliko nije bitno jesi li prošao ili ne!!
A pošto ide na porodiljni mislim da ćete svi proći bez obzira na sve! SRETNO!!!
 

viexen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pismeni se sastoji od 3 dijela, u prvom dijelu moraš u tekst umetnuti riječ u pravilnom vremenu, drugi dio je prijevod riječi (8 riječi), a u zadnjem dijelu imaš tekst i 8 ponuđenih riječi moraš ih pravilno umetnuti u taj tekst.
odnosno:
1. COMPLEX SENTENCES - CONDITIONAL AND RELATIVE ( pogodbene i odnosne)
2. PASSIV VOICE
3. WORD FORMATION ( tvorba riječi )
4. PREPOSITIONS
 

Branimir

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Točno, profesorica je trudna i neće je biti na rokovima u 9. mjesecu.

Bio sam danas na pismenom, traje 30 minuta.
Sastoji se od tri pitanja:
1. riječi koje u treba umetnuti u tekst u pravilnom vremenu
2. prijevod 8 pojmova (npr. creditor, eclesiastical law, void marriage...)
3. riječi kojima treba nadopuniti tekst (ne traže se vremena nego da se dobiju smislene rečenice)
 

Katrin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bokić,ljudi jel ti sama profa odabere lekcije ili imaš izbora izabrati sam?
Bokić i tebi! Prof Husinec ti postavlja pitanja iz par lekcija i to su općenita pitanja( kao npr.What is a marriage? What are the main policw powers in Great Britain???i pita par pitanja iz dodatnih lekcija)...ako baš ne znaš ništa pita te da si nešto odabereš što si naučio...tako je bilo u 9 mjesecu kada sam ja odgovarala...Sretno!I profa daje dobre ocjene ako naučiš!
 

Spomenka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo,ja sam prva odgovarala kod prof.Sočanec i profesorica je višeee nego strpljiva s obzirom da godinama nisam ni pričala ni čitala engleski. Prvo sam morala pročitati tekst,prevesti , a onda me malo pitala da svojim riječima kažem nešto o braku, razvodu i o dobroj vladavini.Dobila sam 3 i prezadovoljna sam.:laughing:
 

krika23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ej, ja nemam dume kak mi se zove profa, nit sam bila na predavanjima, al jednom kad sam bila spominjala je nekaj da prezentacije kaj ona nama tam pokazuje ima na katedri iz eng na stranici pravnog faxa, al ne znam koja su to poglavlja, bila sam kad smo govorili o braku, razvodu i oporukama, al ima toga još

da ima na katedri za strane jezike, sastrane ima Teaching materials 2nd year i tam su prezentacije mi trebamo valjda od marriage pa nadalje ObavijestiKatedra za strane jezike
 

andrea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a kad nece nam redovni pomoci snaci cemo se sami... :)
Dakle, ovo sto mi pisemo, da, btw pisemo 21., ne 28. je kao predrok za one koji su redoviti bili na predavanjima, ali brijem da ce ona pustit sve koje dodu jer nije vodila nikakvu evidenciju... dakle, sad je samo taj pismeni, a na kraju drugog semestra pismeni i usmeni... ovo nije obavezno, to je samo da bi se nama izaslo u susret, a oni koji ne izadu na ovaj ispit ici ce normalno u 6.om mjesecu na ispitu i nikom nista... takoder oni koji pristupe ovom ispizu, a nisu zadooljni ocjenom, mogu pisati tak kakti veliki...
Lekcije koje smo obradivali su iz knjige Eng. za pravnike i to 22,23,24,27,29,32,33,34 i 35... u ispitu ce biti i rijeci i gramatika... eto... pozz
:)))
 

lasta

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li pomoć ako netko zna.
1. Legal terms the person who makes a will?
2. Conditions for a valid will?
Nije mi to jasno, obzirom da imam samo ono oporučno pismo. Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks