AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Do kad traju upisi?

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ivy
ja sam trenutno redovni al sam se mislila prebacit na izvanredno pa ak ću na dekanskom položit upravno onda imam parcijalu (dao Bog, tj dao Šprajc).
al ovo za pad godine je full loše, tak da se moram potrudit za parcijalu.
znači cifra za parcijalu bi bila circa 1700 kn?
 

Ivy

Admin
parcijala je inace pola od ukupnog iznosa
sto znaci da bi to trebalo biti to
ali trebalo bi provjeriti
nadam se da ce Sprajc dati;)

parcijala bi toliko iznosila samo za izvanredne
da ne bi bilo zabune..
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
parcijala je inace pola od ukupnog iznosa
sto znaci da bi to trebalo biti to
ali trebalo bi provjeriti
nadam se da ce Sprajc dati;)

parcijala bi toliko iznosila samo za izvanredne
da ne bi bilo zabune..
Čini mi se da sam vidjela na oglasnoj ploči da je godina za izvanredne studente bilo da je pad, ili redovan upis više godine 3.600,00 kn, tak da po tome ništa nejde na pola, al velim nisam 100% sigurna kad provjerim javim točnu inf.
 

Ivy

Admin
ja sam pricala o parcijali
kaj ona ne postoji kod izvanrednih?

postoji iznosi 1650kn
ako nekoga zanima ja danas procitala

a pad i novi upis godine za izvanredne iznosi 3600 kn
 
W

Wla

Guest
opet napominjem da za izvanredne jedna godina vrijedi dvije godine

ako upisujes pad upisujes samo one ispite koji su u toj godini bez obzira na 60 bodova(nazalost)
pad godine se placa isto koliko i godina mislim oko 3000 ili 3500kn
parcijala pola od toga

znaci ako upisujes pad ne upisuje ti se niti njedan ispit iz vise godinie(osim ako upisujes pacijalu ali to je druga stvar)
nadam se da sam bila od korist;)
Imam ja sad jedno pitanjce. Buduci da mi je gospoda u referadi rekla na brzaka preko telefona par stvari koje nismo (kolega i ja) uspjeli desifrirati, a zadnjih dana je nemoguce dobiti ih na telefon. Vidim da ti znas proceduru upisa pa pitam na primjeru od kolege i mene:

Izvanredni smo studenti.
Davnih godina smo oboje upisali upravni studij po starom programu i polozili nekoliko ispita (nismo se maknuli sa prve godine). Nakon toga smo pauzirali par godina (svaki iz svojih razloga). U akademskoj 2006./2007. smo molbom i dozvolom procelnika upisali ponovo prvu godinu ali sada po bolonjskom programu i platili puni iznos skolarine za izvanredne a priznati su nam polozeni ispiti (neki ispiti su sad na drugoj godini a neki cak na trecoj, osim onih koji se vise ne predaju). I sad... Oboje nismo ni ove godine ostvarili uvjete za upis 2. godine studija, sto znaci da ponavljamo. Sad me zanima ovo sto spominjes da izvanredni imaju 2 godine za jednu. Znaci da mi ove godine ne placamo nista, samo moramo poloziti ispite do 30.09.2008. kako bi upisali 2. godinu studija? I teoretski ne moramo ni ici u referadu upisivati nista novog u indeks?
Hvala
 

Ivy

Admin
ovako sam si si odovorio na pitanje
znaci posto si prosle godine platio godinu kao izvaredan ona ti traje i ovu godinu znaci 2007/08

ne moras nista placati
ali koliko ja znam mislim da moras do referade da dobijes nekakvo pravo polaganja ispita
i to je to
definitivno ne placas

po mojem ipak ces se morati prosetati do referade, savjetujem ti da to obavis sto prije jer sada su guzve a kakve ce tek biti za par dana to cemo tek vidjeti
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam pricala o parcijali
kaj ona ne postoji kod izvanrednih?

postoji iznosi 1650kn
ako nekoga zanima ja danas procitala

a pad i novi upis godine za izvanredne iznosi 3600 kn
A kaj je s onim da parcijala znači pad??, to se ne odnosi i na plaćanje?
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
parcijala inače je kao pad, ali opet nije pad, jer upisuješ samo dio više godine....znači to ti je uljepšano rečeno pad.
 
W

Wla

Guest
ivy: hvala na odgovoru. :)
probat cu do faksa ovaj tjedan svakako, samo da nadem ko ce me zamjeniti tih par sati :confused:
 

Ivy

Admin
gle da ti sunceko moje nesto objasnim
izmedju parcijale i pada
znaci na nacin na koji svi najbolje pamtimo - novcano

kada upisujes pod godine a s placanjem si
onda placas 5800kn
kada upisujes parcijalu
onda placas 3600kn
ne znam ali meni se cini da je razlika itekako vidljiva
 

mya_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i kad se upisuje parcijala a moraš platiti onda plaćaš kolko ti je ispita ostalo trebalo bi dolje na oglasnoj ploči pisati koji su iznosi
 

babaroga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
gle da ti sunceko moje nesto objasnim
izmedju parcijale i pada
znaci na nacin na koji svi najbolje pamtimo - novcano

kada upisujes pod godine a s placanjem si
onda placas 5800kn
kada upisujes parcijalu
onda placas 3600kn
ne znam ali meni se cini da je razlika itekako vidljiva
ne bih se složila!
koliko ja znam i parcijala i pad za osobne potrebe košta 3050 kn
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čini mi se da sam vidjela na oglasnoj ploči da je godina za izvanredne studente bilo da je pad, ili redovan upis više godine 3.600,00 kn, tak da po tome ništa nejde na pola, al velim nisam 100% sigurna kad provjerim javim točnu inf.
ja sam danas bila do referade i pitala, teta kaže da je normalan upis i parcijala za izvanredne 3600, a pad u pola manje, al kaže da nije sigurna pa da provjerim kod tete za upise. bila je gužva pa mi se nije dalo čekati, ali gledala sam dolje na oglasnoj ploči onaj pravilnik za školarine i kolko sam shvatila, teta u referadi je u pravu, tak da je parcijala za izvanredne i redovne puna cijena, a pad je pola cijene
al ak netko zna iz prve ruke tu informaciju, neka javi
 

Marina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam bila u referadi, uspjela sam od tete poloviti nešto što mi je u brzom hodu objašnjavala LOL

Upisujem ponovnu parcijalu iz 2005/06 , imam položeno samo 5 ispita.
Izvanredni sam.

Pošto nemam nekih 80 bodova ???? Rekla mi je da ponovno upisujem prvu godinu , moram studirati po bolonji i košta me 3.600,00 + upisnina+ upisni materijal.
Upisi su do kraja 11 mj. ali bilo bi poželjno da se upišemo prije zbog gužvi...
Izvanredni studenti koji su upisali po starom programu moraju završiti faks do 2010 g. i nema polaganja ispita dok se ne upišeš

To sam pročitala.. valjda sam dobro shvatila

Ali mi nije jasno zašto moram nastaviti faks po bolonji ako sam upisala po starom programu..davne 2002 g
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne znam zašto moraš na bolonju...svaki student ima pravo završiti po programu po kojem je počeo
 

Marina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, tako je nabrzaka pogledala moj indeks da sam se isti tren zapitala kako je tako brzo vidjela sve..što ako je fulala a ja uplatim 3.600,00...:rolleyes:

Kad sam upitala kako to....za bolonju..
samo je kimnula glavom
 

Ivy

Admin
gle ako mislis da je zenska u krivu
i ti uplatis vise nego sto bi trebala
jedno je definitivno
to nece biti baceni novac
jer ako krivo uplatis
novac ce ti biti prebacen na tvoj racun, nakon sto budes obavjestena

mislim da je procedura ovakva
ona(Mirjana) na tvoju uplatnicu, napise da si krivo uplatila
i ti to odneses tajniku pravnog fakulteta sa fotokoplijom tekuceg ili ziro racuna
i oni ti vrate novac u roku tjedan dana

zena ima jako puno prakse u svom poslu pa sve sto se nama cini komplicirano ona rijesi u jednoj recenici
znam da sam isla nesto pitati
i rekla je da donesem indeks
ja indeka donjela za dva tjedna a ona se jos uvijek tocno sjecala moje situacije

mislim da to dovoljno znaci
 

Marina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
;);)


OK. znači kupim upisni materijal za I god. izvanrednog studija i platim školarinu 3.600,00 kn !
A upisnina??? ne sjećam se više... upisnina ide uz taj iznos ili na zasebnu uplatnicu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks