AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diplomski odnosno specijalistički studij

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
samo da provjerim: redovni sutdenti koji su upisali specijalistički bez plaćanja su oni koji ni do tada nisu plaćali ili to nije povezano? ili su svi upisali bez plaćanja?

ja sam sad redovni uz plaćanje i zanima me ako ću upisati jel mogu biti bez plaćanja? iako je upitno kolko imam šanse da 2.3 prosjekom ... :(
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
samo da provjerim: redovni sutdenti koji su upisali specijalistički bez plaćanja su oni koji ni do tada nisu plaćali ili to nije povezano? ili su svi upisali bez plaćanja?

ja sam sad redovni uz plaćanje i zanima me ako ću upisati jel mogu biti bez plaćanja? iako je upitno kolko imam šanse da 2.3 prosjekom ... :(
Nema veze sa prijašnjim statusom.. Ima veze sa prosjekom... Bolji prosjek - veća mogućnost da budeš više rangirana na rang listi
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi, pozdrav svima!
da li mi netko može napisati iskustva sa tim specijalističkim?
ja prošle godine nisam uspjela upisati pa se dvoumim da li da pokušam ove?
kad su upisi? kak vam se čine predmeti? jesu ispiti jako teški?
da li se treba ići na predavanja, seminare ako si izvanredni?
kakav vam je opći dojam? jel teže od ove tri što smo završili?
puno hvala unaprijed!!!
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i mene zanima koji ti je bio prosjek. ja imam 2.3 i nisam ziher jel ću upast. i zanima me jel se školarina mogla platiti u 2 rate?
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prosjek mi je 3.0 a na listi sam bila 80 i neka ispod crte.
nemam pojma dal da pokušam ponovno?!
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moguće je ako si sam u prosjek uračunaš ocijene koje ti fax ne računa pa ti je prosjek viši. kao npr. ocijenu iz diplomskog.
u svakom slučaju oni su mi izračunali puno manji prosjek nego ja, po kojoj logici ne znam. budući da sam u tom razdoblju proživljavala užasnu privatnu traumu, izračun prosjeka od strane faxa mi je bio zadnja briga na pameti pa se nisam ni interesirala oko toga.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To nije moguće, svi su do 3.0 upali prošle akadameske godine, tako da to nije istina.
potpisujem...to je bio uvjet, svi od prosjeka 3.0 pa na više su upali...možda nisi dobro izračunala, izrada završnog ne ulazi u prosjek
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
potpisujem...to je bio uvjet, svi od prosjeka 3.0 pa na više su upali...možda nisi dobro izračunala, izrada završnog ne ulazi u prosjek

Prvotno izrada završanog rada nije ulazila u prosjek ali su naknadno ispravili listu da se i to računalo, tako da i ta ocjena ulazi u prosjek.
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ljudi, moj prosjek je nešto ispod 3.0 i prošle godine nisam upala. I ja se pitam kako će biti ove godine, jer zeznuto je to što su recimo u Rijeci prijave početkom 9., a ovdje krajem 9. I sad ti budi pametan, riskiraj i čekaj ili...
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prvotno izrada završanog rada nije ulazila u prosjek ali su naknadno ispravili listu da se i to računalo, tako da i ta ocjena ulazi u prosjek.
i sad su opet promijenili, prije 5 minuta sam bila na studomatu i sad sam vidjela da mi pokraj izrade diplomskog rada piše da NE ulazi u prosjek i uopće mi ocjena nije upisana.
 

martina_sk

Administrator
Bok ljudi, moj prosjek je nešto ispod 3.0 i prošle godine nisam upala. I ja se pitam kako će biti ove godine, jer zeznuto je to što su recimo u Rijeci prijave početkom 9., a ovdje krajem 9. I sad ti budi pametan, riskiraj i čekaj ili...
mislim da će ove godine biti manja navala i da će upasti i oni s nižim prosjekom. ali tko zna..
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i sad su opet promijenili, prije 5 minuta sam bila na studomatu i sad sam vidjela da mi pokraj izrade diplomskog rada piše da NE ulazi u prosjek i uopće mi ocjena nije upisana.

Možda općenito ne ulazi u prosjek, no možda će se zbrajati pri upisu, to će se saznati na vrijeme.
Trebali bi ranije staviti prijave i upise tako da se studenti paraleno mogu prijaviti u više gradova. Možda se da pošalje kakav upit ili peticija. Također bi bilo dobro da se kvota poveća barem za 20ak mjesta, kako je i prvotno bilo najavljivano. Problem je što je većina studenata pasivna kad su u pitanju peticije za neka prava i slično.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Možda općenito ne ulazi u prosjek, no možda će se zbrajati pri upisu, to će se saznati na vrijeme.
Trebali bi ranije staviti prijave i upise tako da se studenti paraleno mogu prijaviti u više gradova. Možda se da pošalje kakav upit ili peticija. Također bi bilo dobro da se kvota poveća barem za 20ak mjesta, kako je i prvotno bilo najavljivano. Problem je što je većina studenata pasivna kad su u pitanju peticije za neka prava i slično.
Stvar je da oni ne žele da im studenti odlaze na neke druge fakultete jer im je to gubitak love, a isto tak teško da će upast netko sa drugih veleučilišta/fakulteta jer taj treba imat enormno dobre ocjene+enormno dobar pismeni.
Dobra stvar po mom mišljenju je kaj je prva navala prošla na prošlim upisima, dosta ljudi sa jako dobrim prosjecima je upisalo tako da će tih 100 mjesta ipak biti dovoljno i za one sa prosjecima ispod 3.00.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Potpisujem gore navedeno, neće sad ukinuti specijalistički kad smo mi kao bolji upisani, sve je to lova i to velika, kolega pigetic je rekao da ovi iz JPP drže 11 kolegija, i sad vi, drage kolege, pokušajte u svojim glavama izračunati koliko je to love za jednog predavača...
ili bolje nemojte ako patite od vrtoglavice...
 

Tajanasch

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sad ste već pri kraju prve godine, kakvi su dojmovi?
Na sto muka sam, upisati na jesen ili ne upisati. Da li bi, realno, jedna zaposlena mama, koja ima dosta za putovati do Zg-a, mogla to nekako?
Konkretno me zanima, dal ste se puno mučili s ispitima, jel ima puno literature za određene ispite ili se može reći da i nije tak strašno?
Npr. ja sam prve 3 godine studirala čak 5, ali to zato jer bijah mlada i bedasta i nisam se baš nešto ekstra trudila. Sad (se nadam) sam malo pametnija i imam ogromnu želju. Ali ako kažete, vi koji ste u tome i vidite kako je, da se i vi mučite, i da je teško nekome tko nema dijete i ne radi, onda čemu trošiti vrijeme i novac.
Eto, dajte mi svoje dojmove, a ja ću mozgati do jeseni...
 

martina_sk

Administrator
kolege koji ne rade i nemaju djece su dosta toga riješili preko kolokvija i vjerujem da su već sad riješili sve ispite. ostali vjerujem da su dosta toga riješili. profesori su nekako malo blaži, samo je nekoliko ispita jako opširno. vjerujem da je sudska kontrola uprave najteža za koju treba recimo mjesec dana, a ostalo se sve da u 1-3 tjedna. većinom oko tjedan do dva dana. za neke i nekoliko dana. to je ako ne radiš ili imaš jaku volju i brzo pamtiš. teško je reći koliko kome treba za određeni ispit. u svakom slučaju, čini mi se nekako lakše nego prve 3 godine. bar za sad. računaj da moraš ići samo na dva predavanja po semestru iz seminarskog rada. predavanja u 17 h počinju.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks