AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diplomski odnosno specijalistički studij

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege molim vas nemojte se ljutiti imam jedno pitanjce nevezano za ovu temu ..ako mi itko moze pomoci neka odgovori u inbox..zavrsila sam tri godine upravnog prava kao vecina vas.. na temelju strucnog osposobljavanja sam polozila drzavni strucni ispit -visa strucna sprema..Zavrsetkom ove specijalizacije steci visoku strucnu spremu. Sad mene zanima dali cu morati ponovo polagati drzavni tj.dali mi se ponistava s obzirom da vise nisam "visa" vec "visoka" strucna sprema ???hvala
Ja sam u upravi počela raditi sa SSS i položila stručni. U međuvremenu sam završila višu, i morala sam ponovo polagati stručni ali tek kad sam raspoređena na novo radno mjesto sa VŠS.
 

martina_sk

Administrator
pisali su tu kolege već prije o osjeku. prođi malo po temi. a i teško je napraviti objektivnu usporedbu kad sumnjam da je itko studirao na oba specijalistička.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pisali su tu kolege već prije o osjeku. prođi malo po temi. a i teško je napraviti objektivnu usporedbu kad sumnjam da je itko studirao na oba specijalistička.
Pročitala sam praktički cijelu temu, no, eto, možda ko ima svježija iskustva. Pitala sam uz pretpostavku da je stručni završio u zg, a specijalistički nastavio u osijeku.
 

sandramg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegice Iva1989, kako se snalazite sa literaturom, da li ju je teško nabaviti? I da li se svi ispiti moraju položiti u jednoj godini, ili jedna godina se može produžiti na dvije, ukoliko se ne stignu dati svi ispiti. Učite li obavezno iz knjiga ili su dovoljne skripte za prolaz? Da li su kolokviji obavezni, a kako je sa pisanjem seminara ili sl.? Hvala, uz pozdrav i puno uspjeha!
 

monika1234

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Natjecaj u osijeku ce biti vrlo brzo 3-4 mj .literatura je lako dostupna, za sve postoje skriptice i zaista nije tesko..seminari se samo salju na mail i neki ispiti se rijesavaju put zadaca ..predavanja nisu obavezna i kolokvij se pise samo iz europskog prava (tko zeli) a ostalo su bas ispiti..imamo i grupu na facebooku i tamo si pomazemo medjusobno..ako jos sto treba javite se u inbox :)
 

rita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na nekoj od sjednica...uostalom to je poznata stvar, da redovni studenti koji uspjesno zavrse prethodnu, i prvi put upisuju narednu godinu studiraju na teret proracuna...ja sam tako studirala sve 3 godine do sada...ta je odluka bila donesena i za diplomske studije sveucilista pa tako i za diplomske Pravnog fakulteta pa to vrijedi i za nas... Inace bi i za redovne napisali iznos skolarine, a ne samo za izvanredne

molim te ak znaš da li to znači da nektko ko je upisao kao izvanredni ako godinu da u roku može slijedeću upisati kao redovni bez plaćanja ?
 

martina_sk

Administrator
molim te ak znaš da li to znači da nektko ko je upisao kao izvanredni ako godinu da u roku može slijedeću upisati kao redovni bez plaćanja ?
na stručnom studiju je bilo da se može ako imaš prosjek minimalno 3.5. ne znam da li će biti tako i na specijalističkom.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me hoće li poreznici moći konkurirati za upis na specijalistički diplomski studij javne uprave budući da je porezni studij konačno organiziran kao trogodišnji?Pretpostavljam da bi bilo potrebno položiti odgovarajuću razliku ispita koja se u priloženoj obavijesti za upis nigdje ne spominje.Prijemni ispit pokriva razliku predmeta?

Na specijalistički diplomski stručni studij javne uprave mogu se upisati i pristupnici koji su završili
drugi odgovarajući preddiplomski stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova,
uz obvezu polaganja prijemnog ispita. Oni se uvrštavaju u rang listu za upis na temelju uspjeha
na studiju i prijemnom ispitu kojemu su dužni pristupiti.
 

martina_sk

Administrator
Pretpostavljam da bi bilo potrebno položiti odgovarajuću razliku ispita koja se u priloženoj obavijesti za upis nigdje ne spominje.Prijemni ispit pokriva razliku predmeta?
vjerujem da da. i studentima s drugih studija se drugačije računaju bodovi za rang listu, tj. studenti sa stručnog studija javne uprave imaju prednost.
 

annaf89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Natjecaj u osijeku ce biti vrlo brzo 3-4 mj .literatura je lako dostupna, za sve postoje skriptice i zaista nije tesko..seminari se samo salju na mail i neki ispiti se rijesavaju put zadaca ..predavanja nisu obavezna i kolokvij se pise samo iz europskog prava (tko zeli) a ostalo su bas ispiti..imamo i grupu na facebooku i tamo si pomazemo medjusobno..ako jos sto treba javite se u inbox :)
Pozz, nova sam tu pa ti ne mogu poslati inbox, upisala sam sad Specijalistički stručni u Osijeku i tražila sam tu grupu koju spominješ na faceu, ali je ne mogu naći, da li bi me mogla molim te uputiti kako do nje i kako do skripti za ispite!

Unaprijed hvalaaaa ;)
 

nanabella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam upisala specijalistički studij javne uprave u Osijeku ove godine. Želim sa nekim kontakitrati kako bih lakše dolazila do literature (skripti) i polagala ispite. Pozdrav...
monika1234 i ja sam zainteresirana za skripte.

Hvala i pozdrav:)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi, postoji forum(čak i više njih) od Pravnog fakulteta u Osijeku a da ne spominjem fejs grupe svih mogućih studija i godina, pa bi vam bilo pametnije da usmjerite pažnju i pitanja na te web lokacije a ne da ih postavljate ovdje na forumu sasvim drugog studija/fakulteta od onoga na kojem studirate.
 

nanabella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok. I ja sam upsiala specijalistički u Osijeku. Možeš li mi pomoći oko skripti i literature?

jSpecijalistički studij javne uprave Osijek...

Halllooooooooooooooooooooo!!!

monika1234 i anaf89 molim Vas da i mene uputite do te grupe. Hvala unparijed...

pigetic misliš da nisam sve progooglala
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Poštovanje zanima me da li je specijalistički u Zg puno teži od ove tri godine? Što sa izvanrednima i tim seminarima, da li se seminare moraju izlagati izvanredni studenti ili se to samo šalje profesoru?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks