AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diplomski odnosno specijalistički studij

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Skoro svaki put kad dođen na ovu temu padnen u depresiju..., a šta je tu je, specijalistički se mora ustrojiti, pa makar ga upisali sa 65 godina, da malo kratimo umirovljeničke dane...:wink5::laughing:
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da je već krajnje vrijeme za neku uzbunu studenata, prosvjed, peticiju ili nešto :angry:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Peticija je potpisivana, davno.
Nedavno je održana i tribina.
Dopisi su poslani na više adresa.
Imate li još kakvih prijedloga?
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislin da su studenti, pogotovo udruga studenata napravili puno shodno mogućnostima, vremenu...bila je i peticija i tribna, profesori znaju da ima dosta zainteresiranih za program 3+2, ne znan šta još preostaje..., ili čekati ili napraviti veliki prosvjed ispred faksa, i to svi studenti.
Možda je najbolje da se strpimo do jeseni, tad su rekli da bi triba krenit specijalistički.
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Možda je najbolje da se strpimo do jeseni, tad su rekli da bi triba krenit specijalistički.
Trudim se biti optimistčan. Ali kako?!
Napustio nas je Michael Jackon, nedavno Ivo Kanader, pa Dragan Zamorac, specjalistički je neizvjestan. O, Bože! Ima li smisla nastaviti živjeti?
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako neće krenut specijalistički ove jeseni, svi na prosjed, hehe. Ma nedam se ja, ako neće bit specijalističkog do onda dok ću ja bit treća, idem na soc.pravo ili pravo ili bilo šta jer sve mi se čini da gubim dragocjene godine tu u gundulićevoj, neznam di mi pamet bila kad sam ovo upisivala, hehe, al hajde, od pesimizma nema koristi, treba se borit do kraja :tongue2:
 

Ksenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako neće krenut specijalistički ove jeseni, svi na prosjed, hehe. Ma nedam se ja, ako neće bit specijalističkog do onda dok ću ja bit treća, idem na soc.pravo ili pravo ili bilo šta jer sve mi se čini da gubim dragocjene godine tu u gundulićevoj, neznam di mi pamet bila kad sam ovo upisivala, hehe, al hajde, od pesimizma nema koristi, treba se borit do kraja :tongue2:
Da, samo što ćeš i na pravu i na soc.radu u Zg moći upisati prvu godinu pa ispočetka, naravno uz plaćanje, sa svega nekoliko priznatih ispita i nekoliko djelomično priznatih ispita, sve ovisi o prof.
Znači,
to je još 5 god. studiranja, da ti na svakoj godini priznaju i 2 ispita jako ti puno ostane, govorim iz iskustva.
Još ako se želiš ili moraš zaposliti, ja sam morala radi financijske situacije, sve to ispadne jako zahtjevno i teško, jer si na kraju krajeva opet na početku.
Ne znam kakva je situacija sa prijelazom ili studiranjem u Osijeku???
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ma znam, a soc. pravo je 4 godine a pravo 5 god., a ako se neće isplatiti ovaj faks bit ću prisiljena na to ili nađem još neki faks koji traje 3 god. Ma toliko me to muci dali će mi se uopće isplatiti ovaj studij ili taj specijalistički, kak će biti poslije diplome..
 

Ksenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bitno ti je da stekneš visoku stručnu spremu, odnosno ili titulu magistra ili stručnog specijalista,
to je nažalost danas najbitnije u državnoj i javnoj službi.
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bitno ti je da stekneš visoku stručnu spremu, odnosno ili titulu magistra ili stručnog specijalista,
to je nažalost danas najbitnije u državnoj i javnoj službi.
dajte mi recite, dali je moguće nakon stečene diplome upravnog pravnika, tj prvostupnika javne uprave nastaviti na nekom drugom faksu još te dvije godine? da bude 3+2?

JER NE MOGU VJEROVATI DA AKO NISU U STANJU OFORMITI NASTAVAK NA NAŠEM FAKSU NE OMOGUĆE NAM NA NEKOM DRUGOM JER NISMO BEZVEZE PLAĆALI SVE OVE GODINE ZA NIŠTA???

( namjerno je velikim slovima jer je ovo očajnički vrisak)

ako ne bude niš, ja sam za prosvjed u 9.mj
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dajte mi recite, dali je moguće nakon stečene diplome upravnog pravnika, tj prvostupnika javne uprave nastaviti na nekom drugom faksu još te dvije godine? da bude 3+2?

JER NE MOGU VJEROVATI DA AKO NISU U STANJU OFORMITI NASTAVAK NA NAŠEM FAKSU NE OMOGUĆE NAM NA NEKOM DRUGOM JER NISMO BEZVEZE PLAĆALI SVE OVE GODINE ZA NIŠTA???

( namjerno je velikim slovima jer je ovo očajnički vrisak)

ako ne bude niš, ja sam za prosvjed u 9.mj
Da samo pojasnim...
Nitko neće umjesto vas ispitivati okolo po faksevima gdje možete, a gdje ne možete upisati diplomski studij.
Lijepo telefon u ruke i pitajte koji su uvjeti za prvostupnike javne uprave.
A onda to podjelite sa nama ovdje na forumu. :happy: Pozz!

p.s. osobno smatram da prosvjed može učiniti samo suprotno, a ako ovi iz nac. vijeća za visoko obrazovanje samo vide sve ove pesimistične postove ovdje.. ma, nećemo dobiti ni figu.
 

nixx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da samo pojasnim...
Nitko neće umjesto vas ispitivati okolo po faksevima gdje možete, a gdje ne možete upisati diplomski studij.
Lijepo telefon u ruke i pitajte koji su uvjeti za prvostupnike javne uprave.
A onda to podjelite sa nama ovdje na forumu. :happy: Pozz!

p.s. osobno smatram da prosvjed može učiniti samo suprotno, a ako ovi iz nac. vijeća za visoko obrazovanje samo vide sve ove pesimistične postove ovdje.. ma, nećemo dobiti ni figu.
Postovi govore o realnosti a ako imas zelju posalji jedno optimistično pismo u nacionalno vijeće to će ih sigurno pokrenuti...jer je optimistično...

dajte mi recite, dali je moguće nakon stečene diplome upravnog pravnika, tj prvostupnika javne uprave nastaviti na nekom drugom faksu još te dvije godine? da bude 3+2?

JER NE MOGU VJEROVATI DA AKO NISU U STANJU OFORMITI NASTAVAK NA NAŠEM FAKSU NE OMOGUĆE NAM NA NEKOM DRUGOM JER NISMO BEZVEZE PLAĆALI SVE OVE GODINE ZA NIŠTA???

( namjerno je velikim slovima jer je ovo očajnički vrisak)

ako ne bude niš, ja sam za prosvjed u 9.mj
Možeš nastaviti na Visokoj školi za diplomaciju (kod Žužula)...Godina je oko 32 000 kuna pa tko voli nek izvoli...
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Studij se može nastaviti na svakom visokom učilištu sa pravom javnosti humanističkog usmjerenja, to su uglavnom privatna učilišta tipa Vern, Libertas, ovaj naveden u prethodnom postu itd... ali svi se plačaju 30-ak tisuća kuna po godini tako da si to ne mogu svi priuštiti... a što se tiće prosvjeda nisam za neke radikalne poteze prvo treba iskoristiti neke druge metode kao što su potpisivanje peticije i slično, ali u krajnjem slučaju trebalo bi to sve i malo medijski popratiti, vjerujem da bi to izazvalo zanimanje novinara kao želimo reformirati javnu upravu a nemamo adekvatno obrazovanje stručnih kadrova i tako to... a u krajnjem slučaju niti prosvjed nije isključen, ali uglavnom mišljenja sam da bi to trebalo što prije riješiti i što prije poduzeti neke konkretne poteze ponajprije udruga studenata koja djeluje kao institucija koja predstavlja sve studente...
 

Nina :)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Postovi govore o realnosti a ako imas zelju posalji jedno optimistično pismo u nacionalno vijeće to će ih sigurno pokrenuti...jer je optimistično...
ma je li, molim te?
a jesi li ti poslao/la kakvo optimisticno ili bilo kakvo pismo tom nacionalnom vijecu?
a ne sorry, ti sigurno mislis da je to gubljenje vremena.
:proud:
 

nixx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma je li, molim te?
a jesi li ti poslao/la kakvo optimisticno ili bilo kakvo pismo tom nacionalnom vijecu?
a ne sorry, ti sigurno mislis da je to gubljenje vremena.
:proud:
Gle, nije se meni cilj tu svađat s nekim na forumu. Iznio sam svoje misljenje jer me smetaju napisi o tome kako moramo bit optimistični i sl...Studij sam zavrsio u roku s nadom da cu se moci zaposliti u struci, a situacija je danas takva da su natječaji u kojima se traži viša ili prvostupanjska strucna sprema rijetkost. Nadalje, ionako preglomazna državna administracija ne iskazuje potrebu za strucnjacima našeg profila, a budućnost oko nastavka upravnog studija je neizvjesna...Ja ne vidim sta je tu optmisticno, a tvoje i svačije pravo je da misli drukčije nego ja...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ali uglavnom mišljenja sam da bi to trebalo što prije riješiti i što prije poduzeti neke konkretne poteze ponajprije udruga studenata koja djeluje kao institucija koja predstavlja sve studente...
udruga ne predstavlja studente.
ona je tu kao inicijativa nekoliko studenata
koji su željeli promijeniti nabolje neke stvari vezane
uz naš studij.

oni koji predstavljaju studente su studentski predstavnici, koje
ste birali na izborima održanim u 3. mjesecu ove godine.

oni koji imaju kakve ideje, mišljenje koje žele podijeliti, mogu
doći na sastanke utorkom u 17:15 h. (sljedeći se održava krajem 8./početkom 9.mjeseca).
što se studentskih predstavnika tiče, njihovi mailovi su objavljeni na
oglasnoj ploči faksa, tako da se sa konkretnim prijedlozima možete obratiti
i tim putem.
 

Melani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dajte mi recite, dali je moguće nakon stečene diplome upravnog pravnika, tj prvostupnika javne uprave nastaviti na nekom drugom faksu još te dvije godine? da bude 3+2?

JER NE MOGU VJEROVATI DA AKO NISU U STANJU OFORMITI NASTAVAK NA NAŠEM FAKSU NE OMOGUĆE NAM NA NEKOM DRUGOM JER NISMO BEZVEZE PLAĆALI SVE OVE GODINE ZA NIŠTA???

( namjerno je velikim slovima jer je ovo očajnički vrisak)

ako ne bude niš, ja sam za prosvjed u 9.mj
nastavak je moguč samo na Vernu ,A.Krčelić(zaprešić).Visoka škola za diplomaciju(ilica).
 

nixx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nastavak je moguč samo na Vernu ,A.Krčelić(zaprešić).Visoka škola za diplomaciju(ilica).
Iznos školarine:
- na VERNU od 32 250 kn do 36 750 kn (ovisno o programu i modelu plaćanja),
- na Visokoj školi za poslovanje i upravljanje Baltazar Adam Krčelić 18 000 kn
- na Visokoj školi za diplomaciju od 35 100 kn do 39 000 kn (ovisno o modelu plaćanja)

...Specijalistički diplomski stručni studij na Društvenom veleučilištu u Zagrebu...neprocjenjivo...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks