AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diplomski odnosno specijalistički studij

martina_sk

Administrator
gdje se može nabaviti knjiga Uvod u politologiju
imaš u kopiraoni fax copy u masarikovoj. tamo naručiš da ti kopiraju knjigu ili dijelove koji ti trebaju iz nje.

To je katastrofa, cemu onda rok u 11. mjesecu, mogli su ga slobodno izbrisati ako studenti ne smiju izaci na njega?
nažalost je tako. tu je obavijest o tome http://www.pravo.unizg.hr/veleucili...strucni_studij_javne_uprave?@=6k9k#news_31153

taj rok služi samo za polaganje kolegija iz prošle godine.

Koja sve dokumentacija ide pri upisu? ne mogu naci na netu, pa ako mi netko moze staviti link ili napisati. tnx
tu sve piše što ti treba. http://www.pravo.unizg.hr/veleuciliste/studij?@=6smy#news_20176

na rang listi sam medu redovnim studentima, medutim htio bih se prebaciti na izvanredne prilikom upisa.Sad me zanima da li se to moze i da li u tom slucaju mogu birati izborne predmete prije ostalih izvanrednih studanata ili moram cekati pa koji me izborni predmet dopadne, dopadne?
ako se izborni budu birali kao prošle godine onda će se birati naknadno. na studomatu poredaš izvanredne od onog koji bi najradije upisao pa prema niže pa koji te dopadne. ne znam kako su određivali tko će dobiti koji izborni.
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
imaš u kopiraoni fax copy u masarikovoj. tamo naručiš da ti kopiraju knjigu ili dijelove koji ti trebaju iz nje.
Hvala ti puno.
Znaš li možda dal za ispit iz te knjige treba samo pet poglavlja??
 

Dolla

Miss Gates
Znači, kupiti novi indeks (valjda i upisne materijale nekakve?) i ponijeti dvije fotke? Treba li išta popunjavati prije ili ćemo sve tamo na licu mjesta u dvorani; kako je bilo prošle godine? :)

da li za upis kupujemo novi indeks ili mozemo stari koristit?
Kupujemo novi, ne bi valjda na obavijesti pisalo gdje se može kupiti indeks kad bi nastavljali koristiti stari.
 

martina_sk

Administrator
Znači, kupiti novi indeks (valjda i upisne materijale nekakve?) i ponijeti dvije fotke? Treba li išta popunjavati prije ili ćemo sve tamo na licu mjesta u dvorani; kako je bilo prošle godine?
nikakve upisne materijale. tamo se na licu mjesta popunjavaju neki papiri i potpišeš ugovor.

Znaš li možda dal za ispit iz te knjige treba samo pet poglavlja??
to ne bih znala.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da sam išla na upise upala bi hehe...i to bi bila čak 55. tak nekak, valjda se do sljedeće godine neće situacija tolko promjeniti...:) čestitam svima koji su upali
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
wooohooo upala kao redovni! bilo je slobodno nekoliko mjesta pa nad je sanja pitala ko hoce redovno upisati, iako smo bili na dnu liste :D

sad samo da vidim koje izborne smo "izabrali"
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel su rekli kada cemo znat koje izborne smo dobili i koji seminar? ili cemo vidjet kada pokupimo indekse?
Pretpostavljam da ćemo to sve vidjeti kada pokupimo indekse, tj. krajem sljedećeg tjedna.
 

Dolla

Miss Gates
Izborni su evidentirani već u studomatu kao i ostali kolegiji, samo seminari još nisu, provjerila sam maloprije kad sam išla postavljati lozinku za njega. :)
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo bi super jos da su stavili na internetske stranice da je došlo do promjena prilikom upisa, tj. da je ostalo mjesta za redovne, a ne da teta iz referade pita svakog pojedinačno od nas izvanrednih " želi li u redovne" i to nakon kaj sam uplatila školarinu. Meni bi bilo draže da sam u redovnima ali takva je situacija da sam na stručnom osposobljavanju još neko vrijeme pa ne bi ni mogla.
Al bitno da smo se upisali, kako god.. :)
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja bih htjela podijeliti jednu informaciju s onima koji planiraju upisati iduće godine, a završili su trogodišnji studij po starom programu pa će polagati razlikovne ispite.
Radi se o tome da zbog tih razlikovnih ispita, odnosno ECTS bodova koji oni nose, ne možete upisati sve ispite iz prve godine. Naime, tri razlikovna predmeta "teški" su zajedno 19 ECTS bodova a po bolonji, po godini studija smije se upisati maksimalno 65 bodova. Zato treba eliminirati određene redovne predmete i/ili seminare prve godine. Npr., ja nisam upisala jedan obvezni (5 ECTS) i tri izborna (3x3 ECTS).
Mislim, ja sam, iz ranijeg proučavanja bolonje općenito, znala da se po godini upisuje najviše 65 ECTS bodova ali jednostavno mi je to izvjetrilo iz glave i kad su nam jučer na upisima to rekli, malo sam ostala paf jer sam dan prije štreberski proučavala samo predmete zimskog semestra, a o onima iz ljetnog nisam znala apsolutno ništa pa sam dosta dugo razmišljala što ne upisati. Na kraju sam, praktički, išla na eci-peci-pec.:D
Eto, ako ste to znali, pripremljeniji ste nego što sam ja bila. Ako niste, nadam se da će ova informacija nekome pomoći iduće godine.
Sretno svima!
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispričavam se ako je ovo već mnogo puta prožvakana tema ali ne nailazim na posve konkretan odgovor pa ću pitati opet:
1) Da li osobe koje moraju polagati razlikovne ispite MORAJU njih riješit prije polaganja ispita sa specijalističkog? (Netko tko već studira kaže da, netko kaže ne i tako)
2) I da li možemo na razlikovne ispite izaći i prije 2. mjeseca?
Hvala!
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ispričavam se ako je ovo već mnogo puta prožvakana tema ali ne nailazim na posve konkretan odgovor pa ću pitati opet:
1) Da li osobe koje moraju polagati razlikovne ispite MORAJU njih riješit prije polaganja ispita sa specijalističkog? (Netko tko već studira kaže da, netko kaže ne i tako)
2) I da li možemo na razlikovne ispite izaći i prije 2. mjeseca?
Hvala!
1. Ne moraju prije polaganja ispita sa specijalistickog vec do upisa u drugu godinu. To je pisalo vec u samom natjecaju za upis na specijalisticki (http://www.pravo.unizg.hr/?@=6s97#news_8980, odlomak "Razlikovni ispiti"), a osobno sam razgovarala s dvoje kolega koji su prosle godine upisali i potvrdili da je tako.
2. Za redovne studente znam da moraju "odslusati" razlikovne, znaci ne mogu izlaziti prije veljace (ako je predmet zimskog semestra) odnosno lipnja (ako je predmet iz ljetnog semestra). Za izvanredne ne znam.
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala na odgovoru, zapravo me najviše zanima to da li izvanredni mogu položiti taj ispit prije veljače/lipnja ... Pa ako netko to zna, neka javi :)
 

damir82

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I mene zanima da li izvanredni studenti spec.studija mogu polagati ispite razlike prije veljače.
Npr.mijenja se literatura iz politologije i za rok u studenom su pitanja po staroj literaturi a u veljači po novoj.
Da li mi izvanredni studenti moramo ici na sva predavanja iz seminara? Koliko sam shvatio samo su ta predavanja obavezna za izv.studente.
Sretno svima!
 

apostolka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upisali jesmo, sutra krećemo, a kakve će biti šanse zapošljavanja i prepoznatljivost studija nakon završetka to će se tek viditi.Samo se bojim da ne budemo bili prekvalificirani i stigmatizirani kao izmišljeni studij čiji polaznici će jedino diplomu moći držati doma za uspomenu...doza pesimizma uvijek mora biti prisutna :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks