AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Diplomski odnosno specijalistički studij

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U slučaju da je neko bude zbunjen kao ja, dakle, prilikom računanja bodova za upis, uzima se u obzir težinski prosjek ocjena, a ne klasični, što nam je kolega filmar i lijepo objasnio :

Težinski prosjek ocjena" tj. prosjek ponderiran s obzirom na ECTS bodove predmeta, izražava se kao suma umnoška ocjene i ECTS boda predmeta podijeljeno sa sumom ECTS bodova tih predmeta.
To se zove "izračunavanje ponderiranog prosjeka". Primjer:iz jednog predmeta koji ima 8 ECTS bodova imaš 3, a iz drugog koji ima 6 bodova imaš 5, iz toga slijedi, 3x8+5x6=24+30=54/14=3,85

Mene zanima, jel diplomski na kraju ulazi u prosjek?
Ne znam odkuda ti to, ali uzima se normalni prosjek, sto se vidi i iz liste, nikakav tezinski prosjek :0
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam odkuda ti to, ali uzima se normalni prosjek, sto se vidi i iz liste, nikakav tezinski prosjek :0

Evo, ispričavam se ako je dezinformacija bila. A sada mi se neda više računati da potvrdim tvoju tvrdnju. Ako si ti računala ponovo, onda je normalni prosjek. :)
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
joj ja sam debelo u izvanrednima, koji hladan tus :(

jel se indeks placa u skriptarnici i kolko?

i pitanje: jel se molba mora urudžbirati prije nego kaj se donese na upis? mislim tražiti da platim u 2 rate
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo, ispričavam se ako je dezinformacija bila. A sada mi se neda više računati da potvrdim tvoju tvrdnju. Ako si ti računala ponovo, onda je normalni prosjek. :)

Ma sve oke, samo sto ne znam odkuda ti to, jer su prosle god racunali kao i ove i nigdje nijw bilo da ce biti taj tezinski koji je svima manji :D
 

matejm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav imam nekoliko pitanja vezanih za specijalisticki studij pa bih molio da mi netko odgovori na njih ako zna odgovor:
1. na rang listi sam medu redovnim studentima, medutim htio bih se prebaciti na izvanredne prilikom upisa.Sad me zanima da li se to moze i da li u tom slucaju mogu birati izborne predmete prije ostalih izvanrednih studanata ili moram cekati pa koji me izborni predmet dopadne, dopadne?
2. da li izvanredni studenti imaju pravo polaganja ispita vec u 11. mjesecu?
Hvala
 

valentina0

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav imam nekoliko pitanja vezanih za specijalisticki studij pa bih molio da mi netko odgovori na njih ako zna odgovor:
1. na rang listi sam medu redovnim studentima, medutim htio bih se prebaciti na izvanredne prilikom upisa.Sad me zanima da li se to moze i da li u tom slucaju mogu birati izborne predmete prije ostalih izvanrednih studanata ili moram cekati pa koji me izborni predmet dopadne, dopadne?
2. da li izvanredni studenti imaju pravo polaganja ispita vec u 11. mjesecu?
Hvala
Ja sam upala izvanredno,a htjela bih redovno upisati. Koliko sam cula,prosle godine je bila situacija da su se mogli mijenjati oni koji su htjeli s redovnih na izvanredne i obrnuto. Pa ako bi htio da se nas dvoje pokusamo zamjeniti :)
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam upala izvanredno,a htjela bih redovno upisati. Koliko sam cula,prosle godine je bila situacija da su se mogli mijenjati oni koji su htjeli s redovnih na izvanredne i obrnuto. Pa ako bi htio da se nas dvoje pokusamo zamjeniti :)
mislim da se studenti nemogu tako mijenjati, nego se pomice crta pa oni koji imaju visi prosjek mogu upisati redovno
 

matejm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A da li izvanredni studenti mogu na ispit iz npr. komaprativne javne uprave izaci vec u 11.mjesecu ili tek u 2. mjesecu nakon predavanja?
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A da li izvanredni studenti mogu na ispit iz npr. komaprativne javne uprave izaci vec u 11.mjesecu ili tek u 2. mjesecu nakon predavanja?
kolko sam shvatila prosle godine nisu mogli, nego tek nakon kaj je predmet odslusan :(
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koja sve dokumentacija ide pri upisu? ne mogu naci na netu, pa ako mi netko moze staviti link ili napisati. tnx
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav.
Najprije čestitam svima koji su danas upali na specijalistički.
Ja sam upala pod izvanredne, što mi je i ok jer radim.
Budući da sam diplomirala 2006 god. moram polagati ona 3 razlikovna ispita, pa me zanima gdje se može nabaviti knjiga Uvod u politologiju i dal moramo polagati samo 5 poglavlja iz te knjige?
Ima li još netko tko mora polagati ta tri ispita razlike?
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jesi ti siguran u ovo što pišeš?
lani 106 osoba imalo prosjek iznad 3,0? a ove godine zadnja osoba upala s prosjekom cca 2,5
Prosle godine su granicu za upis povukli na prosjeku 3,0. Bili su to prvi upisi, ljudi su cekali 10 godina formiranje specijalistickog i prijavio se veliki broj ljudi. Nakon sto su se tada profiltrirali oni s najboljim prosjecima, ove godine je bilo mjesta i za one s nizim prosjekom.
 

fakin

Super Moderator
a znaci netko s jakom niskom prosjekom ne moze nikad u zivotu upisati diplomski na istom faksu na kojem je zavrsio preddiplomski?
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a znaci netko s jakom niskom prosjekom ne moze nikad u zivotu upisati diplomski na istom faksu na kojem je zavrsio preddiplomski?
Vjerujem da moze. Ako ostave iste kvote, odnekud ce ju morati popuniti. Isto tako mislim da ce u iducim godinama primati sve vise i vise onih koji dodiplomski nisu zavrsili na nasem faksu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks