AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

Adriana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
[QUOTE=hedviga;!
ljudi, ipak, ja vjerujem da će doći i naš trenutak, ako ne sad, onda u sljedećih nekoliko godina, gdje će nam dopustiti i tu visokoškolsku razinu
ako ne iz "altruističkih" razloga, onda zato jer će ih EU pritisnuti (tko god da sad zavlači-faks, ministarstvo, bugsbunny..)

kaj se mrglanja tiče u ovoj temi, mislim da ono neće prestat ni sa kakvim spec. studijem
uvijek će se nać netko tko će bit nezadovoljan, ako ni sa čim, onda s plaćom, koja vjerojatno nikad neće bit adekvatna...
il će unatoč spec. ispred imena bit konstantno u centrifugi s nekom našom (strukovnom) inferiornosti (ah, ti nikad dostignuti pravnici)


jako lijepo si sve napisala u potpunosti se slažem s tobom
ljudi strpite se ako smo mogli čekati 7 godina(barem su meni tako govorili da će biti nešto od toga) onda ćemo čekati i još to malo,do ulaska u EU nešto se MORA I HOĆE promijeniti. nakon kiše uvijek dolazi sunce...
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
samo bih posjetio da na onoj istoj tribini kad je bio Koprić, ja sam rekao da je i teoretski nemoguće da nastava počne prošle godine, jer neke odredbe zakona su tako govorile. Njihov odgovor je bio u stilu: Ovo je Rvacka, sve je moguće.

A Nicole ću posjetiti da je Koprić tad predložio peticiju, da se ipak vidi da iza takvog studija stoji neka inicijativna masa, tako da Shuman ima pravo u vezi svega što je rekao. Najlakše je sad svoje neke odluke sakriti iza poteza nekih tamo koji su kao sad nepošteni prema nama.
Gore je Nicole rekla da sam trebao potpisati peticiju zbog kolega, pa Nicole gdje je bila solidarnost kolega iz Udruge kao i kolega s bolonjskog programa , kad je trebalo podržati i iznijeti pitanje razlike s starim trogodišnjim programom i opravdanost te razlike. Ajd recimo da trebaju polagati razliku oni koji su studirali na našam faksu dok je on bio pri pravu (njima je pravni fakultet priznao diplomu prvostupnika bez beda iako su dvogodišnji) to bi razumio, ali mi koji smo apsolutno isti studij (od kad se ovaj odvojio i postao samostalan) to mi nije jasno. Mogu ja sad bez veze citirati zakon koji je jasan, nema pomoći.

Isto tako kad sam bio na seminaru u Ministarstvu uprave, rekao sam što sam završio i pitao kako je moguće da smo mi jedina zemlja u regiji koja nema faks javne uprave na kojoj bi studenti mogli doći do visoke stručne spreme. Oni su rekli da je to stvarno sramota, ali nisu ništa rekli da se planira na tom planu. Ali ja imam nekako osjećaj da nitko ne vidi nekakav poseban problem u tome. Tamo nas je bilo šarolikih zanimanja. U upravi još vlada mišljenje nije bitno toliko što si završio, jer smatra se da su to poslovi koji se jednostavno mogu naučiti u hodu. Radim u upravi, pa je to moj dojam. Bez obzira što su plaće u državnoj upravi crkavice, posao u upravi je uvijek tražen zbog mišljenja da je to siguran posao, posao bez pretjerane odgovornosti, jer će te državni aparat uvijek zaštiti, posao koji služi svrsi dok se ne nađe nešto bolje. Zašto se neće nikad riješiti problem stručnosti kadra uprave? Pa sve dok se ne riješi njihova fakultetska izobrazba nećemo imati stručnu i profesionalnu upravu, jer imamo veliku prohodnost ljudi kroz upravu kojima ona nije primarna struka. Njima je to usputna stanica do nečeg boljeg. Uprava nastoji zadržati mlade visokoškolovane ljude nudeći im i neke poslove za koje i ne zadovoljavaju formalne uvjete kako one zakonske tako i one podzakonske. Bar sam ja bio svjedok takvim pokušajima. Za nas s višom upravnom nažalost ne nudi se ništa. :D Na nas računaju kao na osobe koje će doživotno raditi u upravi, pa nema nikakvih popusta. ;) Eto ja i dalje mislim da se na upravu gleda, kao što sam rekao i gore, kao posao koji se može naučiti u hodu. Da li ima pomaka, ja mislim da ima. Jer kod nas sve mlađe kolege pokušavaju svoj posao obavljati stručno i ljubazno. Znam da kod mene stranke znaju ostati šokirane zbog toga što sam bio ljubazan i što sam ponudio pomoć koliko je to u mojoj moći i opsegu radnog mjesta,što je bilo i za mene šokantno što samo znači da nam je uprava katastrofa. Ja moram svoje starije kolege uvjeravati da smo mi javni servis građana. Naravno da imate i jako bezobraznih ljudi (na sve utiče ova kriza i svi su nervozni i na rubu živaca), ali treba ostat pribran i profesionalan. U upravi imate imate jako profesionalne i stručne osobe i one koje nisu ni jedno od ovog dvoga, a sredine nemate. Zato su iskustva ljudi toliko i različita.
Eto po mom mišljenju mlađi kadar je dosta kvalitetan, samo fali još tu programa izobrazbe. Također nema motivacije službenika, jer isto su plaćeni i radnici i neradnici. Nema nagrađivanja usavršavanja, stručnosti, rada zato se dosta ljudi razočara. Prije je ocjenjivanje bilo čista formalnost. Sada bi se to kao trebalo promjeniti, ali ne postoje jasni kriteriji na koji način. Opet sam mišljenja onaj tko je dobar sa šefom biće ocijenjen bolje, a onaj tko nije lošije, nema objektivnih kriterija. Ma dosta sam pisao. Bit teksta je da se na posao u upravi ne gleda kao na posao za kojeg sad treba poseban faks, nego to je posao koji se može naučiti u hodu, bez obzira na struku. Ako bude specijalistički studij javne uprave, ja opet mislim da to neće biti tako skoro i da to neće biti na našem faksu. Sad ode...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma to vam je sve tako zato što se pravni fakultet (a i više-amnje svi ostali fakulteti) prvenstveno ponaša kao profitabilna ustanova, a tek onda kao riznica znanja, odgoja i slična sranja... prevelike upisne kvote, previše ljudi se prima, ogromne školarine, najviše naknade za potvrde, prijavnice za ispite i sl... tu se želi dobro zaradit. A to kako ćemo nakon školovanja, to je samo naš problem a ne njihov.
Gramzljivost, pohlepnost, nadmenost, nemarnost i bezobrazluk... to vam je pravni fakultet u Zagrebu. Glavno ti samo redovito uplačuj školarinu i nabubaj te njihove pravne dogme, budi poslušni zombi birokrat... i šuti.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
JAVNI NATJEČAJ

za prijam u službu vježbenika:

1. u Upravni odjel za pravne, kadrovske i opće poslove – 1 izvršitelj/ica za obavljanje vježbeničke prakse od 12 mjeseci, završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno visoka stručna sprema stečena prema ranijem sustavu školovanja, ekonomskog smjera

ZNAČI OVO SE ISTO NE ODNOSI NA NAS ILI?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
JAVNI NATJEČAJ

za prijam u službu vježbenika:

1. u Upravni odjel za pravne, kadrovske i opće poslove – 1 izvršitelj/ica za obavljanje vježbeničke prakse od 12 mjeseci, završen

preddiplomski i diplomski sveučilišni studij (3+2 na sveučilišnoj razini)

ili

integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij (5godišnji studij na sveučilišnoj razini)

ili

specijalistički diplomski stručni studij, (3+2 na veleučilišnoj razini; tu su papci mogli još zakumflirat pa napisat preddiplomski stručni i specijalistički diplomski stručni studij)

odnosno

visoka stručna sprema stečena prema ranijem sustavu školovanja, (4godišnji sveučilišni studij)

ekonomskog smjera

ZNAČI OVO SE ISTO NE ODNOSI NA NAS ILI?
evo malo sam rastavila da se bolje vidi
u svakom od ovih slučaja se traži visoka stručna sprema
i to još ekonomskog smjera
tak da tu nema niš za nas
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam jedno pitanje pa molim onoga tko zna da mi pomogne:

ako se objavi natječaj za posao u državnoj službi, konkretno traži se naša struka, da li je takav natječaj dovoljno objaviti samo na internet stranici poglavarstva dotičnog grada, odnosno da li se takav oglas mora objaviti i na drugim stranicama tipa na stranici ministarstva uprave, narodnim novinama i sl.?

da li je uopće zakonom uređeno na koji način se objavljuju natječaji i da li je ovo gore navedeno zakonski, dakle da li je moguće da se natječaj za posao objavi isključivo na jednom mjestu i to na stranici koja se uopće niti ne može naći osim ako te netko ne uputi na nju?
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
meni moj razum (he, he) govori da bi svi takvi natječaji definitivno MORALI biti navedeni, barem na stranicama "narodnih novina"... a mislim da tak i zakonski je...
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Članak 4. Uredbe o raspisivanju i provedbi javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi (NN 8/06, 8/07 i 13/08) glasi:


"Javni natječaj se obvezno objavljuje u »Narodnim novinama«, na web stranici državnog tijela koje raspisuje natječaj i na web stranici središnjeg tijela državne uprave nadležnog za službeničke odnose, a može se objaviti i u dnevnom listu.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
oo ljudi pa di ste nestali :crazy:
nije vrag da ste se svi zaposlili :laughing:
nekako ova aktualna tema vise i nije tako aktualna :)
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni moj razum (he, he) govori da bi svi takvi natječaji definitivno MORALI biti navedeni, barem na stranicama "narodnih novina"... a mislim da tak i zakonski je...
Ne samo razum, nego smo to i učili...:tongue2:
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Slažem se s kolegom BOB ROCK...i ja radim u državnoj službi i naišla sam na svakojake ljude i one s dobrom izobrazbom i one s naravnom koji po mojem mišljenju samo zauzimaju mjesta...žalosno i istinito... Treba zapošljavati mlade ljude koji će primjeniti to svoje stečeno znanje koje su stekli na našem studiju a ne zaštopovati ih godinama kao što je bio slučaj samnom na način da jedan predmet polažeš godinu i više dana...katastrofa...pa nisam akademik
 

mcook

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel se studenti sa završenim fakultetom ovdje ipak odlucuju vecinom na kraju za neku drugu profesiju ili ima onih koji se "zaljube u svoj poso" :D hehehe
 

dodigkris

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja samo znam da je zabrana zapošljavanja u drzavnim sluzbama i nadam se da ce to proci.
Nadam se da cemo moci naci posao. Vjerujem.
 

twiggy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zasto ako je volontiranje bi trebao imati strucni ispit?
Obavezno je kada se zapušljavas kao normalan radnik i u državnoj instituciji i ako poslodavac trazi.
 

marionette

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej malo sam off-topic ali impulzivno me potaknuo gore postan članak, ljudi naše društvo krepava već 20 godina sustavno. Uništava se svaka moralna vrijednost a da ne spominjemo socijalnu ili ljudsku dimenziju. Političko-demokratska nije nikad niti postojala u zapadnom smislu(iako iznimke postoje) kod nas jer ju nije imao tko provesti niti gdje naučiti. Sve je isisano godinama uzimanja onoga što se ne bi smjelo, nema se više mesa pa se moraju glodati kosti i hrskavice društva a to još jače boli. Znači kao zlatni retriver sa 1000 krpelja koji jedva hoda.
Što reći o ljudima, velikoj populaciji koja 2tj nakon presude za kriminal daje prednost i veću potporu(istina po anketama) tim istima po neznam koji put.
Poništavaju se diplome političkim''glavama'', kupuju se automobili na svim razinama od državne do lokalne, predstečajne nagodbe, nepotizam, bahato se komunicira sa ljudima koji su opljačkani, još ih se udara nogom.
Oporbena stranka će doći na vlast sa programom-ukinimo petokrake i ćirilicu.
Jel to ono što nama treba? sudeći po komentarima većine, da, upravo to nama treba.
kao lustracija je provedena 90-ih i te spike. nemoj me.
Bilo koja opcija bila na vlasti bez obzira, svaka ima takvu želju za položajem, foteljom, drže se kandžama za svoj radni stol i nema moralne odgovornosti.
To je balkan edition demokracije, što nije čudno jer nismo skandinavci, ali da bi trebalo ipak puno drugačije biti od ovoga kako je i kako je bilo, trebalo bi.
Evo mamić, čista paradigma i indikator zdravlja današnjeg društva.
Svaka čast inteligentima(ne pametnima) i onima koji gledaju svojim očima oko sebe, samo naprijed i nedajte da vas nešto užasno za što niste krivi udara previše.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Što reći o ljudima, velikoj populaciji koja 2tj nakon presude za kriminal daje prednost i veću potporu(istina po anketama) tim istima po neznam koji put.
EsDePe ima fluktuirajuće glasačko tijelo, pa njima popularnost rate i pada. S obzirom na kretenizam i nesposobnost ove vlade, trenutno pada. Ovisno o tim kretanjima, stvara se statistički privid rasta potpore oporbi. Objektivno, oporba ne raste, ali i ne pada. Abnormalno homogeno je to glasačko tijelo. Oni će i na dan izbora imati sadašnjih ~20 posto. Što je i Ok s obzirom da oni niti imaju plan, niti kapacitete niti ljude za povući zemlju van iz gliba.
Ne znaš što je tragičnije, očajna vlast ili jednako očajna oporba.

U cijeloj priči jedino je žalosnije činjenica da dok nezaposlenost raste iz dana u dan, dok društvo tone na sve moguće načine da i dalje postoji znatna količina građana koja još uvijek puši priče na relaciji čederdesprva-devedesprva i tko je bio gdje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks