AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Država je riješila problem zapošljavanja, barem u upravi, sa tim stručnim osposobljavanjem, za 1600 ili nešto povećanu plaću dobila je visokokvalitetan kadar koji je izuzetno motiviran, svi koji su bili kod nas u Poreznoj su bili super radnici...
Horiemon je u pravu, tržište rada u Hrvatskoj uopće ne postoji, naša djeca će biti konobari i trgovci u ogromnim šoping centrima, ovo malo industrije će propasti u idućih pet godina...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Država je riješila problem zapošljavanja, barem u upravi, sa tim stručnim osposobljavanjem, za 1600 ili nešto povećanu plaću dobila je visokokvalitetan kadar koji je izuzetno motiviran, svi koji su bili kod nas u Poreznoj su bili super radnici...
Da, ali je u privatnom sektoru time uništena cijena VSS rada. Poslodavac danas ima trajno korigiranu svijest o cijeni rada. Što bi te dalje plaćao 5500 netto, kad može dobiti mukte. Nakon 1600 zaposlit će te na 2100-2200 netto tj minimalac. To ti iz prve ruke pričam, a poslodavac je jedna "naša" banka.
 

martina_sk

Administrator
to mogu raditi i nevezano za stručno osposobljavanje jer je krizom i velikim brojem nezaposlenih uništeno tržište rada pa većina ljudi pristaje raditi za bilo koju cijenu.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Država je glavni regulator i nositelj glavnih poluga upravljanja (iz mene progovara Eugen Pusić), i ako ona šalje takvu poruku sa tih 1600 kuna, zašto da "privatni sektor" bude bolji?
Ako je ljudima u ovoj državi važnije da li se homoseksualci mogu ženiti, bave se Pavelićem i Titom, Udbom, ako će na slijedećim izborima glasovati za stranku koja uopće nema ekonomski program, neka im bude...
Svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje i zato Kerumu svaka čast što se otvoreno sprda sa Saborom, stavlja fete pršuta na čelo, a budale koje glasaju za njega rade za 2200 kuna...
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja još uvijek čekam.
vele d aće jednom doći dobro, nakon onog lošeg.
pa se pitam, jebo ga ja, nakon 35 g. kad će to dobro, jer ne mogu više?
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Država je glavni regulator i nositelj glavnih poluga upravljanja (iz mene progovara Eugen Pusić)
Pusić se formirao u nekim prošlim vremenima, zastarjelih vrijednosti koje su danas neodržive. Država "regulira" onako kako je u interesu političkoj, vladajućoj kasti, a ne pojedincu.

ako ona šalje takvu poruku sa tih 1600 kuna, zašto da "privatni sektor" bude bolji?
Naravno, u tome je i problem.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gospodarska kriza iz 2008.g. je pokazala da mora postojati regulator (država), u Hrvatskoj kriza će potrajati jer regulatori koji su na vlasti se dodvoravaju svojim biračima i neće baš ništa napraviti po pitanju reformi.
Situacija na našem studiju pokazuje dokle dovodi nedostatak regulatora, upisuju ljude od 40 g. koji rade u upravi kao redovne, izmišljaju "razlikovne" studije, izvanredni studenti imaju hrpu obaveza...
Ljudski karakter je uvijek isti, i prije 500 godina i danas...
Jedino danas imamo hrpu raznih tehničko-informatičkih pomagala zbog kojih mislimo da smo napredniji od prethodnih generacija...
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
o tom povećanju se pričalo prošle godine u ovo vrijeme, dakle za 2014. godinu, tako da se ne bih ja veselila previše.:)
To je točno. Naime, otkad je uvedena ova mjera HZZ 2012, ministar najavljuje da je cilj da iznos dostigne minimalnu plaću isplaćenu u gospodarstvu RH, dakle negdje oko 3000 brutto. Uvijek je argument da nema novaca u proračunu. E sad, s obzirom da je na razini cijele EU glavni cilj suzbijanje nezaposlenosti i pružanje mogućnosti mladima da se zaposle (dakle, prethodno obavljanje struč. osposob.) o čemu postoji i cijela Strategija, vjerujem da će dio novca se koristiti iz proračuna EU za dostizanje tog min. iznosa hrv. plaće.

Bumo vidli.:confused:
 

martina_sk

Administrator
zna li itko je li velika razlika između zakona o državnim službenicima i Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi? idem na testiranje a imam dosta toga za naučiti pa me zanima da li trebam učiti i zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi s obzirom da sam nedavno položila službeničko pa znam ZDS :)
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_09_114_2169.html
Očekujte copy-paste gore navedene odluke barem do 2020. godine.

Da sam redovan student preddiplomskog studija javne uprave organizirao bih peticiju vezanu za promjenu nastavnog plana i programa s naglaskom na praktični sadržaj koji bi studentima omogućio uvid u poslove vezane za upravljanje, provedbu i reviziju Europskih strukturnih i kohezijskih fondova (vidi Odluku Vlade).
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bravo kolega, nemojte žaliti što niste upisali ovo s**** od specijalističkog studija; javni menadžment, organizacijski razvoj, projektni menadžment, jpp, teorija organizacije...
Što da ja radim sa tim predmetima na radnom mjestu višeg upravnog referenta za poreze?
Hrvatska državna i lokalna uprava ostati će vezana uz političku kastu na vlasti, zabranom zapošljavanja cementiraju postojeće stanje sa hrpom neradnika koji napreduju po vertikali i skupljaju silne godine staža što posljedično dovodi do rasta mase za plaće...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
zabranom zapošljavanja cementiraju postojeće stanje sa hrpom neradnika koji napreduju po vertikali i skupljaju silne godine staža
Lokalna i regionalna uprava je dizajnirana za ukrušništvo. Tu potpuno ispunjava svrhu. ne treba njegovati iluzije da diploma bilo kojeg faksa u javnom sektoru vrijedi više od primjerice ovakvih dokumenta. Iskreno vjerujem da će takav sustav opstati sve dok ne dođe MMF. Tko nije potpisao protiv monetizacije, samo je produžio ovu agoniju. :D



 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poučen takvim pričama davne 2006.g. dok još bijah zaposlen u gradskoj upravi, učlanih se u SDP Pešćenice u Zagrebu, sjedih na partijiskim sastancima preko puta Bandića, ništa mi nije pomoglo...
Niti većini mojih "partijskih drugova" sa diplomama Sveučilišta koji su radili poslove sa SSS kao i ja...
Prof. Kregar je u pravu, svatko napreduje do razine svoje potpune nesposobnosti...
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kao što Schuman kaže stranačka linija će uvijek biti inferiorna u odnosu na rodnu po pitanju kadroviranja u javnom sektoru.

Kada dođe MMF sustav će ostati isti, samo će linearno plaće ići dolje skupa s privatizacijom javnih poduzeća i prirodnih dobara da se osigura naplata glavnice i kamata. Kada to ne bude dovoljno...onda kreće val industrijalizacije jer EU (zapadne zemlje) trebaju jeftiniji proizvod od kineskog.

Ako ništa barem ćemo spasiti trogodišnje strukovne škole od propadanja skupa s budućim studentima javne uprave.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hrvatsku će spasiti činjenica da ima izuzetno nizak natalitet (godišnje gubi oko 20.000 stanovnika), pojačano iseljavanje te činjenica što više od 90 % stanovnika ima nekretninu u vlasništvu.
Ministar Mrsić je u pravu, za 30 godina će Hrvatska biti raj za zapošljavanje, imati će cca. 600.000 stanovnika manje, 25 % stanovnika će imati više od 65 godina i biti će u penziji...
Nikakve reforme ovdje nisu moguće, tako ni MMF-ovske...
 

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Natječaj za Voditelja općih i kadrovskih poslova, potrebno znanje njemačkog i engleskog jezika:
Job Detail
Za kandidate bez radnog iskustva, moguće je i stručno osposobljavanje.
 

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
poz ljudi, zanima me sta sada kada bi zavrsili tri godine naseg faksa javne uprave, koji je postupak, moramo li odraditi staz (vjezbenik ili pripravnik) ili sto? neznam sto bi si sad trazila, neznam nista otkud poceti..

ako bi netko mogao objasniti bilo bi super..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks