AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

fakin

Super Moderator
možeš se nadati samo stručnom osposobnjavanju za 2620 kn, ali i za to u većini slučajeva moraš imati vezu.
 

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Aha, ali to mi se racuna kao staziranje? Koliko sam ja upucena, sada bi trebala traziti negdje kao vjezbenica da staziram 12 mjeseci pa mi se to racuna kao godina iskustva..ili
A to mislis na strucno osposobljavanje bez radnog odnosa? Jeli to isto kao vjezbenicki staz?
možeš se nadati samo stručnom osposobnjavanju za 2620 kn, ali i za to u većini
možeš se nadati samo stručnom osposobnjavanju za 2620 kn, ali i za to u većini slučajeva moraš imati vezu.
 

fakin

Super Moderator
ma kakvo stažiranje, šta ti pričaš, to ni ne postoji otkad imamo svoju državu.

prije je bilo pripravništvo, sad je stručno osposobljavanje. ide ti staž, samo što velika većina ljudi ne ostanu u firmama nakon tih godinu dana jer si firme uzmu nove ljude za istu tu mjeru, pogotovo u javnim firmama...
 

mape5

Super Moderator
kad si na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa u državnoj službi ne možeš ostati dalje u radnom odnosu. 12 mjeseci prođeš i to je to, onda se javljaš na natječaje i na taj način se zapošljavaš. To stručno zapošljavanje je jedna od mjera za smanjivanje broja nezaposlenosti, osposobljavanje mladih ljudi za poslove i ko zna što još. Stručno osposobljavanje je regulirano Zakonom o radu i Zakonom o državnim službenicima
 

fakin

Super Moderator
i nakon stručnog 90 % nećeš naći posao u državnoj službi. govorim po iskustvu ljudi koji nemaju nikakvu vezu u državnim i gradskim službama
 

matkomm

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz, zna li netko priznaje li se stručni studij javne uprave u Njemačkoj i postoji li tamo smjer javna uprava ?
[DOUBLEPOST=1520526742,1520526685][/DOUBLEPOST]Poz, zna li netko da li se priznaje stručni studij j uprave u Njemačkoj i postoji li tamo smjer javna uprava ?
 

uniball

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
@matkomm Jok! S ovim faksom Unjemačkoj moš peglat košulje za 20€/h ili se javiti našem Boži Šukeru u Manizu. Zapošljava Hrvate sa znanjem njemačkog u svojim restoranima. :)

I što je ovo moda slati dvaput istu poruku? :)
 
Posljednje uređivanje:

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upravni pravnici sa stručnog poreznog studija, mogu se prijaviti na natječaje u knjigovodstvenim servisima.
Prednost imaju kandidati sa srednjom stručnom spremom ekonomskog usmjerenja.
www.virtualni-ured.net: Stručno osposobljavanje na administrativno/knjigovodstvenim poslovima

Početničke plaće na navedenim poslovnima su 3-4000kn, prosječna plaća prema portalu Moj posao oko 6000 kn, a vrsni stručnjaci sa iskustvom mogu imati i bitno više od toga.
Mnogi pravnici u vlastitim odvjetničkim uredima nakon plaćanja svih davanja i troškova ne zarađuju puno više od toga.
 

bella kiss

pravnik?
@matkomm Jok! S ovim faksom Unjemačkoj moš peglat košulje za 20€/h ili se javiti našem Boži Šukeru u Manizu. Zapošljava Hrvate sa znanjem njemačkog u svojim restoranima. :)

I što je ovo moda slati dvaput istu poruku? :)
Sa ovim faksom možeš dobiti dobro plaćen posao na sudu u Torontu, npr.
Znam osobu odavde koja je prošla tamo. Puno naših se tuži, sudi, ako znaš oba jezika, pa još ako imaš ovu diplomu, priznaju ti jednako kao pravni fakultet. Njima je svejedno jesi li diplomirani pravnik ili upravni pravnik.
Da ponovim, u Newyorku i Californiji ti možeš polagati pravosudni i postati odvjetnik.
Kakva je težina toga pravosudnog, ne znam, ali postoji ta mogućnost i ljudi to iskorištavaju.
U nas ti je sudbina takva da npr. u ministarstvu pravosuđa ostaješ zacementiran na plaći srednje stručne spreme i nema dalje.
Shvatio bih da sam diplomirao u Rumunjskoj pa došao ovdje i pokušao se s takvom diplomom zaposliti, al jebi ga, diplomu mi je izdao Pravni fakultet u Zagrebu.
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav. Završio sam specijalistički diplomski studij javne uprave i sada sam na libertasu upisao sveučilišni diplomski studij međunarodnih odnosa i diplomacije. Zanima me ima li netko iskustva ili je čuo nešto o tom studiju, težini, litertauri, predavanju i sl.?

Hvala
 

jwn

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav. Završio sam specijalistički diplomski studij javne uprave i sada sam na libertasu upisao sveučilišni diplomski studij međunarodnih odnosa i diplomacije. Zanima me ima li netko iskustva ili je čuo nešto o tom studiju, težini, litertauri, predavanju i sl.?

Hvala
Pozdrav. Završio sam specijalistički diplomski studij javne uprave i sada sam na libertasu upisao sveučilišni diplomski studij međunarodnih odnosa i diplomacije. Zanima me ima li netko iskustva ili je čuo nešto o tom studiju, težini, litertauri, predavanju i sl.?

Hvala
Pozdrav!

Ja sam u istoj situaciji, ajd javi se pa da iskombiniramo neku primopredaju materijala :)
[email protected]
 

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[DOUBLEPOST=1534954106,1534953949][/DOUBLEPOST]
Cool, ali oglas je objavljen 12. listopada 2016. Ili govoriš općenito kao mogućnost?
Općenito, a većina firmi koje imaju pozitivno poslovanje te zaposle osobe koje su prethodno završile stručno, mogu ponovo uzimati kandidate za stručno, te primaju i otvorene molbe (pogotovo upravni pravnici poreznog smijera se mogu javljati u knjigovodstvene servise, ili ako imaju predznanja iz srednje ekonomske).
U državnim službama nakon stručnog 90% je vjerojatnost da neće biti produžetka ugovora, a kod privatnih poslodavaca mislim da je prema statistikama oko 70% polaznika nakon stručnog ostalo u radnom odnosu. Poanta je u tome da ulaganje poslodavca u osposobljavanje djelatnika iziskuje skoro jednako angažmana kao individualne instrukcije (koje imaju svoju cijenu) + odgovornost u slučaju pogrešaka koje nije moguće u potpunosti izbjeći, pa nakon toga toliko uloženog angažmana privatni poslodavci su na pozitivi jedino ako taj djelatnik ostane u radnom odnosu.
Kod odabira stručnog treba dobro razmisliti o željenom smijeru i djelatnosti, jer oni koji ne ostanu nakon toga u radnom odnosu - teško pronalaze posao (niti su više za stručno, a niti mogu reći da su samostalni i potpuno osposobljeni).
Drugačija situacija je sa repetitivnim i jednostavnim poslovima, ali kod složenih poslova kao što su pravni, kadrovski, knjigovodstveni i sl., do samostalnosti u radu mogu proći i godine, i poslovacima se ne isplati ne ostaviti polaznika u radnom odnosu, pod uvjetom naravno da pokazuje interes za taj posao (što je bitniji faktor i od prosjeka, predznanja i svega ostalog).

Pogledajte prosjeke plaća na MojPosao pod Financije i usporedite sa prosjecima plaća pod Pravo, naravno samostalnost se ne stječe od danas do sutra, i to nisu plaće za početnike nego za stručnjake sa iskustvom, ali barem su pravne struke naviknute zagrijati stolicu i ne očekuju sve odmah i na gotovo.
[DOUBLEPOST=1534955360][/DOUBLEPOST]Upravni pravnici mogu raditi npr. i na općim i kadrovskim poslovima, a ako uz to znaju napraviti i obračun plaća... na burzi sigurno neće čekati posao.
 

mape5

Super Moderator
da... ta stavka da se zna obračunati plaća - a mi to ne učimo na našem faksu. dakle uvijek je dobrodošlo dodatno obrazovanje, kroz neke tečajeve. Samo što se onda dogodi (toga ima i u državnoj službi) da jedna osoba obavlja puno različitih poslova. I kada ta osoba slučajno ode na bolovanje ili problem odlaska na GO jer je sama je veliki. nitko ne odradi ta j posao.

Neznam koliko je upravni pravnik. Mi smo sada prvostupnici javne uprave..tek to nije prepoznati
 

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Srednja ekonomska + prvostupnik javne uprave + stručno osposobljavanje uz jako puno interesa da se što više nauči - i može se naučiti i obračun plaća s dovoljnim stupnjem razumijevanja.
Manje firme rado bi imale voditelje ureda koji se razumiju u radno/pravne odnose i administraciju i plaće.
 

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Specijalisti javne uprave dobro kotiraju u HZMO-u, izjednačeni smo s pravnicima. Zavod često objavljuje natječaje jer
ima puno posla i nije vam potrebna veza za isti. Samo dobro spremiti zakone i Ustav za pismeno testiranje te ostaviti
pozitivan dojam na intervjuu. Plaća ni bolja ni gora od ostalih javnih i državnih službi. Nije sve tako crno....!
 

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, prvostupnici i spec javne uprave, jeste li našli posao? Je li se situacija barem nešto popravila?
[DOUBLEPOST=1553188291,1553188204][/DOUBLEPOST]Kolege, prvostupnici i spec javne uprave jeste li nasli posao? Je li se situacija barem nešto popravila?
 

Čarolija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li netko možda zna je li moguće proći stručno osposobljavanje za rad nakon srednje škole kao zapisničar, naravno položiti državni, a da bi se nakon diplomskoga opet izišlo na staž za poslove vezane uz javnu upravu?

Ako se Sor ne može dva puta, može li se drugi put iskoristiti potpora za zapošljavanje za stjecanje prvoga radnoga iskustva tj. Pripravništvo. Ide li se nakon toga opet na državni?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks