AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo i ja sam upravo dobila mailom odgovor iz jedne firme gdje se trazio asistent u knjigovodstvu sa 2 g iskustva. Napisali su samo da su zaprimili puno zivotopisa i da drugi vise odgovaraju formalnim uvjetima.
Onda sam zvala u jednu drugu gdje se trazi knjigovođa i iskustvo nije potrebno ali kažu da je mjesto već popunjeno...to se zove sreća:frustrating:
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
slušam vijesti hrvatskog radija u 15 sati... medicinske sestre, koje su u istom sosu kao i mi, se organizirale i spremne na prosvijed ako im se ne omogući stažiranje bez kojega nema nikakve nade za daljnje zaposlenje... milinović ih raspustio zbog štednje...

a što mi čekamo?

ne kažem da bismo nekim oblikom istupa, protesta postigli nešto, ali bi se pronio glas, ljudi bi nas čuli... znali i za nas... naše nevolje

ovo je postalo NEMOGUĆE!!! ljudi, tonemoooooo... svi!!!
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja pak imam informaciju da medicinske sestre i to visoke jako dobro stoje što se tiče stažiranja a i zaposlenja.
Navodno je u Vinogradskoj u Zagrebu tolika potražanja za njima da nisu uspijeli popuniti sva mjesta jer ih nema dovoljno...
Da imam završenu visoku medicinsku bez problema bi dobila posao a sa ovim možda nikada.To se zove dobro odabrano zanimanje a ne ovo naše sranje koje nitko ne treba.No ne brinem se ja za njih već za nas sa DV.
Najviše od svega me ljuti što je ovaj naš faks težak za završiti,POTROŠILI SMO BRDO NOVACA I VREMENA i sad napokon kad imamo tu svjedodžbu nema posla i moramo raditi nešto drugo...

Sve nam je to naša Jaca priskrbila...pa živila ona nama...
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Navodno je u Vinogradskoj u Zagrebu tolika potražanja za njima da nisu uspijeli popuniti sva mjesta jer ih nema dovoljno...
..
netočno..moje frendice sa zdravstvenog veleučilišta traže bilo di, svi plaćaju osim sv.Duha i niš od toga jer se davnih dana znalo tko će preko koje veze upast da odradi taj staž..

istina, živi raspad sistema je, al nemojte padat u depresiju, jer nam se ne piše lijepo još neko vrijeme..
ak svi padnete u depresiju,kad se popravi situacija,neće imat tko radit,svi ćete bit na bolovanjima

:laughing:
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja frendica je dobila posao u Vinogradskoj a valjda onda preko veze,ne znam.uglavnom diplomirala je u 11 mj. i sad već radi a mi ćemo dok se popravi stanje u državi a do tada će proći godina i godina...
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A ljudi dal će nama pomoć uopće taj specijalistički u slučaju da se odobri...
I čitam po svim forumima na netu samo pljuju po nama..
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A ljudi dal će nama pomoć uopće taj specijalistički u slučaju da se odobri...
I čitam po svim forumima na netu samo pljuju po nama..
Po nama kao studentima ili po nama kao ljudima koji zavrsetkom ovog faxa steknu odredjeno zvanje?
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A ljudi dal će nama pomoć uopće taj specijalistički u slučaju da se odobri...
I čitam po svim forumima na netu samo pljuju po nama..
što se mene tiče mogu si ovakvo mišljenje zabiti tam di sunce nikad ne sja. :biggrinangelA:
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sumnjam da će nam pomoći,vidite i samo kak se tretiramo.
Ne isplati se trošiti novce i živce na učenje da bi ovdje završili specijalistički.
Ili pričekati prvu generaciju da dobiju diplome pa vidjeti kak će proći na tržištu.
To je samo mazanje očiju...
Kao i tijekom studija svi profesori pričali samo najbolje,mi trebamo drž.upravi kao mladi i obrazovani,mi smo budućnost...
da...da...apsolutno
Nitko nas ne treba,poslodavci pitaju; a kaj ste vi to završili?
ono kak im objasniti...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo i ja nasla posao ali naravno ne u struci...pocela sam danas radit kao dadilja...barem nešto dok pratim natječaje...
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo i ja nasla posao ali naravno ne u struci...pocela sam danas radit kao dadilja...barem nešto dok pratim natječaje...
ajde super..ja sam to radila 6 godina..ne bi mijenjala to iskustvo za niš..
osjećat ćeš se korisno, bolje nego da si doma bez love..
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma da super je sto radim 4 sata dnevno tako da cu stic i ucit ako izadje kakav natjecaj,a i za vrijeme studija sam cuvala tako da imam iskustva...slucajno sam nasla taj oglas i prijavila se tako da ajde barem je nesto upalilo jer sam slala bas svugdje...
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
drago mi je katarina. :happy:
ja sam isto počela raditi.
uživam ribati wc školjke, prati podove, mesti smeće.
jednostavno sam to cijeli život željela, čak i kad sam upisivala ovaj fakultet.
ide mi na nježnik jer se u školi ljudi iščuđavaju zato jer sa faksom radim kao spremačica. pa kao jel si ne mogu naći ništa drugo, a onda me potapšaju po ramenu sa sažaljenjem u očima.

a ja im samo velim:" hej, pa ne kradem i ne prostituiram se. da se ja zaposlim u svojoj struci, gdje bi radili svi oni nekvalifircirani ljudi koji su dobili posao preko veze".

onda još bolje počnu buljiti. tak da se ponekad osjećam ko majmun u kavezu.
a onda metlu u ruke i zazviždim si onu "olvejz luk at di brajt sajd of lajf", i pometem sve pred sobom. LOL
 

Teic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
drago mi je katarina. :happy:
ja sam isto počela raditi.
uživam ribati wc školjke, prati podove, mesti smeće.
jednostavno sam to cijeli život željela, čak i kad sam upisivala ovaj fakultet.
ide mi na nježnik jer se u školi ljudi iščuđavaju zato jer sa faksom radim kao spremačica. pa kao jel si ne mogu naći ništa drugo, a onda me potapšaju po ramenu sa sažaljenjem u očima.

a ja im samo velim:" hej, pa ne kradem i ne prostituiram se. da se ja zaposlim u svojoj struci, gdje bi radili svi oni nekvalifircirani ljudi koji su dobili posao preko veze".

onda još bolje počnu buljiti. tak da se ponekad osjećam ko majmun u kavezu.
a onda metlu u ruke i zazviždim si onu "olvejz luk at di brajt sajd of lajf", i pometem sve pred sobom. LOL
posao je posao...samo što svi mi mislimo da odmah trebamo dobiti plaću od 10000 kuna...ja isto radim kao i ti..pospremam kod jednih ljudi i mogu vam reći da zaradim više nego moja frendica koja je diplomirala pravo...ja se nebrinem da jednog dana neću naći posao sam se bojim da budem prošvicala na ovom faksu...zato ljudi dok nebudete stvarno počeli tražiti posao i dok ne diplomirate nemoj te se živcirati...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kaj sam 5 godina života potrošila da bi radila kao čistaćica??
pa mogla sam tražiti posao odmah nakon srednje, barem bi imala nešto ušteđeno do sada!
ne pljujem po poslu kao poslu, već po činjenici da se školujem da bi kasnije bila u istom rangu kao i nkv!
Užas i katastrofa!!!
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nicole dobro došla u realnost.
nadam se da ćeš ti imati više sreće od mene ili nekog drugog, pa da ćeš u kratkom roku ili odmah dobtii posao u struci.
s obzirom na to kakva je danas situacija na tržištu rada, i sama znaš da nismo popularni, da posla nema, osobito u našoj struci, a ako i nađeš neki natječaj ili ne ispunjavaš uvjete ili se već unaprijed zna za koga taj natječaj je.
onda kad pošalješ desetke molbi na koje ti odgovore negativno, nakon kaj skoro godinu dana čamiš doma i gledaš kako neki tutleki dobivaju dobro plaćene poslove a da nisu niti prstom maknuli, splasne ti entuzijazam da si ti osoba koja će promijeniti svijet.
splasne ti nada da će se uskoro nešto promijeniti, da će ljudi početi cijenitii tvoju struku i da ćeš jednom i ti raditi posao za koji si se kao i ja krvavo školovala.
splasne ti ponos, osobito kad ti roditelji imaju jadne plaće kao i meni, kad i brat još studira i godina mu dođe više nego dvije zajedničke plaće koje imamo u kući.

onda progutaš ponos, prihvatiš i ovakav posao, i ideš dalje. s nadom da će biti bolje.
ili se zatvoriš doma i kokneš.

vjeruj mi nisam jedina koja sa všs radi kao nkv. znam ljude koji sa magisterijem i vss rade kao sss ili nkv.
blago onome tko još danas može birati posao. mogla sam i dalje sjediti doma i samo ispružiti ruku kad trebam lovu, jer nedaj bog da netko sazna da radim ko čistačica.
u hrvatskoj je valjda sramota raditi, osobito kad imaš faks, ljudi misle da su zakonom zaštićeni, i radije bi bili gladni nego da rade posao kao nkv.
e pa to je meni katasrofa i sramota.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks