AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

amy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nitko ne govori da je sramota raditi...sramota je sto masu visokoobrazovanih ljudi ne moze naci posao za koji su se skolovali i na kraju krajeva ulagali i moraju se zadovoljavati svakakvim poslovima da bi prezivjeli...al to je vec drzava u kojoj zivimo :-(
 

buco99

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nakon ovakvih stvarno tuznih iskustava zapitao sam se ima li zaista ovo moje skolovanje smisla i da li ja zaista imam buducnost u ovoj nasoj drzavi.
ne znam,sve vise mi se cini da cu pokupit stvari i jednostavno otici vani raditi. ni to definitivno nije rjesenje, ali da cu ja cekati i docekati da se stvari sloze i urede na ovom divljem zapadu, ne znam bas...

svedsko moja, stizem ti ja... :sad:
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nitko ne govori da je sramota raditi...sramota je sto masu visokoobrazovanih ljudi ne moze naci posao za koji su se skolovali i na kraju krajeva ulagali i moraju se zadovoljavati svakakvim poslovima da bi prezivjeli...al to je vec drzava u kojoj zivimo :-(
i država u kojoj živimo i gorka životna stvarnost.
inače slažem se s tobom, ali ne bi vjerovala koliko ljudi makar nemaju posla, ne žele raditi nešto ispod svog "ranga".

bucco99 trebaš dobiti vizu i odobrenje za rad, nije to samo tak.
jedino ak se ne udaš za nekog.
ali da bi i ja bez razmišljanja preko granice da mi netko ponudi posao, bi.
ovo kod nas ne vodi nigdje.

nego da ne kompliciramo, što mi svi zajedno možemo učiniti da se mišljenje prema studentima DVZ-a promijeni, i da ljudi ne sjede doma nakon diplome?
jel možemo organizirati neku peticiju, mirne prosvjede, jel itko ima kakvu ideju?
ili je to opet samo stvar pojedinca?
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel možemo organizirati neku peticiju, mirne prosvjede, jel itko ima kakvu ideju?
ili je to opet samo stvar pojedinca?
peticija je polučila so-so uspjeh pa mislim da bi takav odaziv bio i na prosvjede..
najbolje bi bilo da se priključimo gay pride-u kad bude u zagrebu, tad ćemo sigurno bit primjećeni, u novinama i na telki..
nećemo imat transparente o istospolnoj ljubavi,već o ljubavi prema upravi..
ko zna,možda upali!
 

buco99

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
trebaš dobiti vizu i odobrenje za rad, nije to samo tak.
jedino ak se ne udaš za nekog.
mislim da ne bi nista imao protiv jedne svedanke :laughing:

a ovo za akciju - najlaksi nacin za nekakav pomak je dobit pozornost medija. dakle tisak,televizija,radio, net. e sad - kako da nas primjete?
opcije mislim variraju od skidanja i gologuzog trcanja trgom sa natpisom DVZ po cijelom tijelu, svojevrsnih ''akcija osvjestenja'' koje bi recimo mogli organizirati na pojedinim mjestima kojima cirkulira mlada populacija (ili neki drugi uzorak,svejedno) pa do svojevrsnog standa, na lokacijama koje nam takoreci pogoduju ( gradsko poglavarstvo, komunalni centri, sudovi ili pu) putem kojeg bi imali otvoreni pristup ljudima,trazili potporu/pricali o gorucim problemima u drzavi/promovirali studij ...ne znam, nije nesto ali ovo su neke stvari koje su mi prve pale na pamet (da, i gologuzo trcanje)
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
mislim da ne bi nista imao protiv jedne svedanke :laughing:

a ovo za akciju - najlaksi nacin za nekakav pomak je dobit pozornost medija. dakle tisak,televizija,radio, net. e sad - kako da nas primjete?
opcije mislim variraju od skidanja i gologuzog trcanja trgom sa natpisom DVZ po cijelom tijelu, svojevrsnih ''akcija osvjestenja'' koje bi recimo mogli organizirati na pojedinim mjestima kojima cirkulira mlada populacija (ili neki drugi uzorak,svejedno) pa do svojevrsnog standa, na lokacijama koje nam takoreci pogoduju ( gradsko poglavarstvo, komunalni centri, sudovi ili pu) putem kojeg bi imali otvoreni pristup ljudima,trazili potporu/pricali o gorucim problemima u drzavi/promovirali studij ...ne znam, nije nesto ali ovo su neke stvari koje su mi prve pale na pamet (da, i gologuzo trcanje)
Gologuzo trčanje definitivno :crazy:
Pitanje je koliko bi studenata bilo voljno sudjelovati, neznam, ali definitivno treba pokušati nešto..
I nije mi jasno, i Zdravstveno i Tehničko veleučilište u Zagrebu imaju specijalistički studij, i znam neke stručne studije u drugim malim gradovima imaju specijalističke studije, odnosno mogućnost nastavka obrazovanja, a jedno Društveno veleučilište u ZAGREBU godinama nemože dobit taj famozni specijalistički a glavno da upravi "trebaju upravo mladi obrazovani ljudi". Neka onda zatvore fax da ljudi ne upisuju to, jer mnogi tada niti neznaju da nemaju mogućnosti nastavka studija a o budućnosti nakon dotičnog da niti ne govorim.
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možemo u dogovoru s nekim ZeGe klubom organizirat večer spašavanja specijalističkog studija..
povedete sve žive frendove i pošaljemo pozivnice na event u ministarstvo:laughing: pa da vide kolko nas ima
 

buco99

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možemo u dogovoru s nekim ZeGe klubom organizirat večer spašavanja specijalističkog studija..
povedete sve žive frendove i pošaljemo pozivnice na event u ministarstvo:laughing: pa da vide kolko nas ima
hmmm...ja se mogu raspitati u svrhu odrzavanja takovog neceg u Purgeraju. vidjet cu malo pa cu javit,ne ocekujte cuda
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako treba ja bum i gologuza trčala. LOL
šalim se naravno.

mogli bi ubosti neke letke pa djeliti ispred "gorućih mjesta", svakako poslati neki dopis premijerki koja je uvelike zaslužna za sve ovo, pa precjedniku, uključiti ljude s drugih fakseva, one drugih profesija koji su u istoj situaciji.

i ak treba pridružit se gay paradi, jerbo ispada da smo diskriminirani više od njih.
imam osjećaj da je na razgovoru za posao bolje reći da si gay nego da si upravni pravnik. :laughing:
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
peticija je polučila so-so uspjeh pa mislim da bi takav odaziv bio i na prosvjede..
najbolje bi bilo da se priključimo gay pride-u kad bude u zagrebu, tad ćemo sigurno bit primjećeni, u novinama i na telki..
nećemo imat transparente o istospolnoj ljubavi,već o ljubavi prema upravi..
ko zna,možda upali!
Što se tiče peticije za nastavak studija, te famozne dvije godine pozivani su kolege koji još studiraju i oni koji su studij završili. Ja se nisam odazvao na takvu peticiju jer ne želim dati podršku samovolji dekana Koprića. Baš me zanima što će biti sa ljudima koji su položili razliku, a kojima je obećan nastavak studija kao nešto 100% sigurno, a činjenice govore nešto sasvim suprotno. Zbog svojih kolega bi volio da nastavka bude, ali čisto sumnjam...Ja znam da sigurno neću nastaviti studij na našem faksu, nema smisla da imam dvije diplome za jedno te isto (teoretski tri: diploma po starom programu, diploma po zakonu, diploma za razliku-bolonja). Imamo najbolji program, najbolje profesore, najbolje...izgleda da onaj tko odlučuje o tome baš i ne misli tako... :unsure:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kad je bilo proglašenje najboljih studenata veleučilišta u lipnju, s nama su bili i ovi sa više trenerske, moje uši nisu mogle vjerovati da oni imaju specijalistički studij!
Znači, ona priča da su problem naše dopusnice nedostatak nastavničkog osoblja sa više trenerske nije istinita!
Zašto se uopće tražila dopusnica za pokretanje specijalističkog studija kada se unaprijed znalo da ne zadovoljavamo ni formalne uvjete?
Tu netko nekog jebe u zdrav mozak!
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja ak budem ikad kod Koprića na usmenom,nakon kaj mi lupi žig,tako mi lijeve ruke ja ga budem pital kaj je s tim specij.studijem...Ili čak odem kod njega na konzultacije..
 

Teic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja ak budem ikad kod Koprića na usmenom,nakon kaj mi lupi žig,tako mi lijeve ruke ja ga budem pital kaj je s tim specij.studijem...Ili čak odem kod njega na konzultacije..
molim te ak ti ne lupi žig...nemoj ga pitati, jer ak te nije već zapamtio sada bude!! :worshippy:LOL, ali lupiti će ti žig...tako da ga sve detaljno proispitaj!!!
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma ja vam kažem... dok se svi ne ustanemo, pa sa vilama i bakljama pred vladu i kažemo ; dosta više ovo nećemo trpjeti!, neće se ništa promijeniti...

i to ne samo upravni pravnici... svi potlačeni i obespravljeni!

svi samo kukaju unutar četiri zida, ali kad se treba dignut na akciju...
onda svi zakažemo. taj naš mentalitet!!! bljak

GENERALNI USTANAK!
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Malo sam si dao truda i nazvao sam odjel za izobrazbu trenera, predstavio se kao zainteresirani student njihovog specijalističkog studija, teta u referadi je bila više nego ljubazna (za razliku od naših teta!)...
Rekla mi je slijedeće: upisali su ujesen 2009. II. generaciju studenata specijalističkog studija! Teta kaže da će slijedeću generaciju upisivati tek 2012. godine jer nema toliko zainteresiranih studenata svake godine.
Možemo mi potpisati koliko hoćemo peticija i sličnih akcija, dopusnicu nam nitko neće dati ako ne zadovoljavamo formalne uvjete za osnivanje specijalističkog studija...
Mislim da nam čelni ljudi našeg stručnog studija duguju neka objašnjenja, stalno nas guraju da potpisujemo peticije, radimo pritisak na nadležne institucije itd...
Da bi se upisao na naš stručni studij, moraš ispuniti neke formalne uvjete bez kojih ti ne može pomoći ni najdeblja veza; završena četverogodišnja srednja škola, rodni list, dvije slike itd...
Zašto su tražili tu famoznu dopusnicu, ako ne zadovoljavamo ni osnovne kriterije?
Problem je na našem studiju, a ne u ministarstvu, agenciji za visoko obrazovanje...
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imajte vjere
stvari jesu ukakane mučo trenutno
i malo toga nam ide u prilog
i možda je razmišljanje nerealno, utopističko
al kako reče jedna curka iznimno radišna po pitanju uspostave spec.studija:
mi ćemo za 10 godina biti tražena i perspektivna struka
ha, za 10, da, za 10!
uprava nam nije blizu ni tradicionalnom veberijanskom modelu
a kamoli da su realne one bajke iz ULJP-a
što očekivati?
da će jedan spec.studij to promijeniti?
država treba promijenit vrijednosti, prioritete, donjeti bolje zakone u kojima bi predvidjela radna mjesta za koje je potrebno visoko upravno obrazovanje
i stvarno je čudno kako postoji interes i mogućnosti za postojanje spec.studija na zdravstvenom ili tehničkom veleučilištu, pa za visoko obrazovanje nekakvih trenera (no offence..)

ja mislim da svatko zaslužuje izabrati da li će studirati 3 ili 5 godina ili uopće studirati
nama je, čini se jedna od tih mogućnosti unaprijed oduzeta
ipak!
ljudi, ipak, ja vjerujem da će doći i naš trenutak, ako ne sad, onda u sljedećih nekoliko godina, gdje će nam dopustiti i tu visokoškolsku razinu
ako ne iz "altruističkih" razloga, onda zato jer će ih EU pritisnuti (tko god da sad zavlači-faks, ministarstvo, bugsbunny..)

kaj se mrglanja tiče u ovoj temi, mislim da ono neće prestat ni sa kakvim spec. studijem
uvijek će se nać netko tko će bit nezadovoljan, ako ni sa čim, onda s plaćom, koja vjerojatno nikad neće bit adekvatna...
il će unatoč spec. ispred imena bit konstantno u centrifugi s nekom našom (strukovnom) inferiornosti (ah, ti nikad dostignuti pravnici)


neka je i romantično, ali kaj vam se nisu najbolje stvari dogodile kad ste već skoro pa odustali (nemojte, pliiiz :))
baš je onda zasjalo sunce..

tolika negativna energija isijava s ovih stranica, ove teme konkretiš..
dajte bar izražavajte nadu!

očekujem da me "realisti" pokopaju, afkorssss... :p
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da nam čelni ljudi našeg stručnog studija duguju neka objašnjenja, stalno nas guraju da potpisujemo peticije, radimo pritisak na nadležne institucije itd...

Problem je na našem studiju, a ne u ministarstvu, agenciji za visoko obrazovanje...
Mislim, kolega, da ste nešto krivo shvatili. Peticija, ona organizirana od starijih kolega prije nekoliko godina, ova nedavna koju je Udruga organizirala, te prošlogodišnja tribina... sve su to napori studenata da pokažu koliko im je stalo da se Specijalistički studij javne uprave osnuje. ''Čelni ljudi našeg studija'' nisu organizirali niti peticiju niti tribinu. To je jedna stvar.

Druga stvar - dio problema je u Veleučilištu i u tome što ono nema dovoljno zaposlenih profesora, no isto tako, kao što ste rekli kolega, kad pogledamo kakvi studiji dobivaju dopusnice, nije mi jasno što (ili tko) koči Nacionalno vijeće za visoko obrazovanje da donese pozitivnu odluku. Tako da problem nije samo u našem Veleučilištu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks