AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne financije

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Pa nije samo porezna uprava mjesto u kojem zelimo ili mozemo radit. Ima drugi niz poslova koji se ticu nase struke, pa cak i bolji od rada u poreznoj.Ne treba se sam na poreznu ogranicit. Al vjerujem da ce nam treca pomoc.
Istina je da porezna uprava nije jedino mjesto, ali je nama prioritetno za odrađivanje pripravničkog, budući da se to ne može u privatnim firmama koje se bave računovodstvenim, odnosno knjigovodstvenim poslovima. Ja pričam prvenstveno o poreznoj upravi kao državnoj instituciji koja bi trebala voditi računa o studentima kao svojim budućim zaposlenicima, jer nitko od kolega koji su diplomirali na poreznom studiju ne radi tamo, budući da oni praktički i ne znaju da mi postojimo. Niti ne raspisuju natječaje na koje se možemo javiti...
 

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Istina je da porezna uprava nije jedino mjesto, ali je nama prioritetno za odrađivanje pripravničkog, budući da se to ne može u privatnim firmama koe se bave računovodstvenim poslovima. Ja pričam prvenstveno o poreznoj upravi kao državnoj instituciji koja bi trebala voditi računa o studentima kao svojim budućim zaposlenicima, jer nitko od kolega koji su diplomirali na poreznom studiju ne radi tamo, budući da oni praktički i ne znaju da mi postojimo. Niti ne raspisuju natječaje na koje se možemo javiti...
Na žalost, trenutno je takva situacija u svijetu, i u Hrvatskoj, da se institucije ne mogu brinuti o našoj budućnosti. Sami trebamo preuzeti inicijativu. Trenutno se ne otvaraju nova radna mjesta ni u kojoj djelatnosti, pa ne možemo očekivati da ćemo biti izuzetak.

Ne bih se složila s tim da porezna uprava ne zna da naš studij postoji. Nekoliko djelatnika iz uprave rade na Pravnom kao vanjski suradnici. Ja vjerujem da bi u upravi, ali i u privatnim društvima prije zaposlili osobu koja je završila porezni, nego osobu koja je završila višu ekonomsku.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Na žalost, trenutno je takva situacija u svijetu, i u Hrvatskoj, da se institucije ne mogu brinuti o našoj budućnosti. Sami trebamo preuzeti inicijativu. Trenutno se ne otvaraju nova radna mjesta ni u kojoj djelatnosti, pa ne možemo očekivati da ćemo biti izuzetak.

Ne bih se složila s tim da porezna uprava ne zna da naš studij postoji. Nekoliko djelatnika iz uprave rade na Pravnom kao vanjski suradnici. Ja vjerujem da bi u upravi, ali i u privatnim društvima prije zaposlili osobu koja je završila porezni, nego osobu koja je završila višu ekonomsku.
Dok je nama na predmetu porez na dohodak vježbe vodila gđa.Ksenija Cipek, koja je jedna od vodećih ljudi u poreznoj upravi, odnosno ministarstvu financija, rekla je da nitko od studenata koji su završili porezni studij ne radi u poreznoj upravi. Treba uzeti u obzir činjenicu da je porezni smjer uveden 2005.g., a kriza je došla 2008.g. I sam prof. Mijatović je nekoliko puta rekao na predavanjima da dvogodišnji porezni studij nema prosperitet, a nije baš da je neka blistava budućnost ako uvedu i treću godinu, jer dok oni smisle što bi u poreznoj radili prvostupnici porezne struke, pa dok raspišu natječaje, s time da Vlada RH (koja god bude) ukine Uredbu o zabrani zapošljevanja novih državnih službenika...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

šta je sa zapošljavanjem van RH,dali nam priznaju diplomu???
Diploma se priznaje, jer je naš studij usklađen s bolonjskim procesom, imaš 120 ECTS bodova, samo što je temeljni problem - gdje ćeš raditi budući da se na drugoj godini većinom izučava porezni sustav RH.
 

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

Diploma se priznaje, jer je naš studij usklađen s bolonjskim procesom, imaš 120 ECTS bodova, samo što je temeljni problem - gdje ćeš raditi budući da se na drugoj godini većinom izučava porezni sustav RH.
...a porezni sustav RH je uskladen s poreznim sustavima u EU :)
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Zapošljavanje

Diploma se priznaje, jer je naš studij usklađen s bolonjskim procesom, imaš 120 ECTS bodova, samo što je temeljni problem - gdje ćeš raditi budući da se na drugoj godini većinom izučava porezni sustav RH.
...a porezni sustav RH je uskladen s poreznim sustavima u EU :)
i kaj si ti sa 120 ects? nikaj!
ni sa 180 ects nisi nikaj jer je cijela hrpa koja je završila 5-godišnji studij(odnosno 4-godišnji),a i oni čame na burzi.
a di buš vani?
moš mislit,samo nas čekaju...
ajde,ak ko nađe posao vani,nek se javi :zzz:
 

silvija01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

ajme koma...bolje da ovu temu nisam niti išla čitati-čovječe kako depresivno...znači ne možemo se zaposliti u poreznoj upravi jer imamo samo 2 godine a tamo traže 3...ne možeš se nigdje drugdje zaposliti ak nemaš vezu itd...mislim,sve ja to shvaćam...al dajte malo pozitive u ovoj raspravi...pa gdje mi na kraju možemo radit?? il mi bezveze trošimo pare i vrijeme na ovaj faks..uskoro nam se uvodi treća godina...što očekujete?ajmo ponovo započet ovu temu da ne ostane na ovoj depresivi :( koma :( ne bih preporučila nikome da čita sve gore napisano ak se ne želi zbedirati:D ajmo ljudi malo pozitivnih riječi o zapošljavanju poreznika : )
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Posao u struci

Zanima me da li je itko nakon što je diplomirao na poreznom studiju pronašao posao u struci (npr. u ministarstvu financija, poreznoj upravi, privatnim tvrtkama koje se bave poreznim savjetovanjem, revizijama, odnosno računovodstvenim poslovima) ?! Ja nisam...:blushed::angry:
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me da li je itko nakon što je diplomirao na poreznom studiju pronašao posao u struci (npr. u ministarstvu financija, poreznoj upravi, privatnim tvrtkama koje se bave poreznim savjetovanjem, revizijama, odnosno računovodstvenim poslovima) ?! Ja nisam...:blushed::angry:
ja neznam nikoga
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, tužno je što malo osoba diplomira na ovom faksu, jer s takvom spremom se jedino možeš zaposliti u gradskoj upravi i Ministarstvu uprave, dok u ostaloj državnoj službi s tom spremom nisi niti na nebu a kamoli na zemlji, jer većinom se traži Pravni fakultet.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Da, tužno je što malo osoba diplomira na ovom faksu, jer s takvom spremom se jedino možeš zaposliti u gradskoj upravi i Ministarstvu uprave, dok u ostaloj državnoj službi s tom spremom nisi niti na nebu a kamoli na zemlji, jer većinom se traži Pravni fakultet.
Primjeti da si ne podforumu POREZNOG studija i da je tema posao nakon završenog POREZNOG studija, NE upravnog. ;)
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bez obzira koji je podforum da li je upravni ili porezni, Financijski odjel imaju sve državne službe, ali u sistematizaciji nije nigdje registrirana viša školska sprema (mali faks) već se traži fakultet ili pravni ili ekonomski tj. Visoka sprema, a ne viša
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Istina je, ja dosad još nisam vidio niti jedan natječaj na kojem je uvjet završeni porezni studij. Uopće se nemaš gdje javiti za posao u struci, a mi smo kao svi prvenstveno trebali raditi u poreznoj upravi ili tak negdje. Mislim, gdje ćemo mi odraditi pripravnički da bi mogli položiti državni stručni ?!:angry:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko uopce bi znao rijesavati porezne slucajeve, evo, mene je jedan prijatelj pitao pitanje u vezi poreza i dividendi, dionica...i nisam znala ni beknuti?
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko uopce bi znao rijesavati porezne slucajeve, evo, mene je jedan prijatelj pitao pitanje u vezi poreza i dividendi, dionica...i nisam znala ni beknuti?
Dogodilo mi se to kod sastavljanja porezne prijave, jer me jedna gospođa pitala za neki savjet i ostao sam zatečen. :blushed:

Vrlo loša stvar na našem faksu je što uopće nema prakse u poreznoj upravi ili nešto takvo.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Vrlo loša stvar na našem faksu je što uopće nema prakse u poreznoj upravi ili nešto takvo.
U tom smislu je prof.Mijatović na jednom predavanju prije 2 god. govorio o koncepciji "prvog" poreznog studija koji je bio osnovan 1996.g. (koji je ukinut 2000.g.), a djelovao je u sklopu pravnog fakulteta. Tada su studenti kod upisa potpisivali ugovor s ministarstvom financija i uz predavanja su radili u poreznoj upravi. Čini mi se da je to bila puno bolja koncepcija nego ovo danas...
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege, da li je netko od vas završio tečaj za knjigovođu ili računovođu? ili poznajete nekoga? šta mislite da li bi mi to moglo biti korisno? konkretno bi mi zanimalo za učilište magistra ako netko ima sa njima iskustva? jer vidim da su trenutno na ponudi dana na popustu pa bi ja to možda uzela.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks