AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne financije

**Anđa*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što se tiče poreznog studija, vrlo je dobar i imamo dobre izglede kod zapošljavanja! Studij nije lagan i mora se jako puno učiti!
Nakon završetka možemo raditi u poreznoj upravi, a kako dolazi vrijeme velikih reformi uprave, otvorit će se mnoga radna mjesta!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Završetkom poreznog studija zapošljavanje je moguće u Poreznoj upravi RH i kod poduzetnika koji su redovito porezni obveznici.

Zasad se završetkom dvogodišnjeg stručnog poreznog studija stječe zvanje "stručni pristupnik/pristupnica porezne struke", no to će se uvođenjem 3. godine promijeniti u "stručni prvostupnik/prvostupnica porezne struke" !
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Porezi su zakon, jer dokle god postoji država, plaćat će se i porezni, pa će uvijek biti mjesta i za nas poreznike! Bez beda!

Da li sa poreznim studijem mogu raditi kao knjigovođa u računovodstvenom uredu? Da li mogu otvoriti vlastiti računovodstveni ured nakon što diplomiram ili moram koju godinu stažirati?
 

Livia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što se tiče zapošljavanja u struci, odnosno u poreznoj upravi, nije da podcjenjujem ovaj faks, ali ako ga završiš najvjerojatnije radiš za neku mizernu plaću!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može se raditi i kod privatnika koji su porezni obveznici (dakle svi), u Poreznoj upravi itd.
I ne podcjenjujte porezni studij, jer to je kombinacija najtežih predmeta s prava i s ekonomije, ako se malo bolje pogleda! Mislim da vam to sve govori!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može se raditi i kod privatnika koji su porezni obveznici (dakle svi), u Poreznoj upravi itd.
I ne podcjenjujte porezni studij, jer to je kombinacija najtežih predmeta s prava i s ekonomije, ako se malo bolje pogleda! Mislim da vam to sve govori!
Ali pri zapošljavanju te nitko ne pita koje predmete si imao na faksu i da li su oni bili kombinacija najtežih ili najlakših!
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sebe vidim u svom privatnom uredu kako vodim knjige:happy::laughing:
Da li bi mi netko znao reći jel moguće nakon završenog Poreznog studija postati privatnik, npr. imati knjigovodstveni ured u svojoj kući? Ili je ta diploma "preslaba" za to? Ja sam čula da je potrebna bilo kakva diploma, a sad koliko je to istina, ne znam! Molila bih ako netko zna da podijeli to sa mnom! Hvala!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači li to da naš studij ne znači ništa, tj. da nas ne smatraju sposobnim za rad u poreznoj upravi? Ako sam dobro razumjela tekst?!
Očito je da oni pojma nemaju da postoji kad je u tekstu jasno napisano da je "porezni studij ukinut 2000. god. i nije zamjenjen sličnim"!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na ovoj stranici možete pročitati što ministar Šuker predlaže u vezi poreznog studija i kako doći do kvalificiranoj zaposlenika u poreznoj upravi...

business.hr - Osniva se porezna akademija
Koliko znam, porezni studij postoji i traje 2 godine! Iako smatram da bi bilo odlično da nam se uvede 3 godina! Trebalo bi poslat pismo gosp.Šukeru samo da mu se javimo i da zna da uopće postojimo, da nije potrebna porezna akademija
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
trebalo bi poslat pismo gosp.Šukeru...samo da mu se javimo i da zna da uopće postojimo, da nije potrebna porezna akademija
Slažem se da bi se budući predstavnik trebao javiti ministru, ali se ne slažem ( kao i većina, nadam se), da nema potrebe za poreznom akademijom, dapače to može biti samo bolje za nastavak školovanja, jer smo ipak u nekoj prednosti...
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se da bi se budući predstavnik trebao javiti ministru, ali se ne slažem ( kao i većina, nadam se), da nema potrebe za poreznom akademijom, dapače to može biti samo bolje za nastavak školovanja, jer smo ipak u nekoj prednosti...
Pa da, al moje mišljenje- upravo smo mi kvalificirani kao za te poreznike, pa ne znam cemu još porezna akademija, ako postoji i ovaj studij... Da oni znaju za naše postojanje, nebi sigurno govorili o toj akademiji... Možda, al... Ionak: postojimo a da se otvori ta akademija, bili bi još manje poznati... ne znam...
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa da, al moje mišljenje- upravo smo mi kvalificirani kao za te poreznike, pa ne znam cemu još porezna akademija, ako postoji i ovaj studij... Da oni znaju za naše postojanje, nebi sigurno govorili o toj akademiji... Možda, al... Ionak: postojimo, a da se otvori ta akademija, bili bi još manje poznati... ne znam...
u svakom slučaju smatram da trebamo obavjestiti ministra šukera da postojimo,i ako želi napraviti neke reforme i želi stručniji kadar koji bi bio kompententan za rad u poreznoj upravi,,,nek napravi reformu kod nas. Nek nam uvedu treću godinu,nek dopune s novim predmetima ako smatraju da nismo dovoljno stručni. ne želim završit ovaj fax pa da mi se dogodi da se poslje nemogu zaposliti!!-...definitivno sam za nove reforme! ali ne i za poreznu akademiju kad mi postojimo. neka naše školovanje poboljšaju...uvedu nove predmete,stručniji program i prije svega neka nam poboljšaju uvjete na faksu.

predstavnik poreznjaka bi se za to trebao zalagati!
kolege očekujem komentare!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u svakom slučaju smatram da trebamo obavjestiti ministra šukera da postojimo,i ako želi napraviti neke reforme i želi stručniji kadar koji bi bio kompententan za rad u poreznoj upravi,,,nek napravi reformu kod nas. Nek nam uvedu treću godinu,nek dopune s novim predmetima ako smatraju da nismo dovoljno stručni. ne želim završit ovaj fax pa da mi se dogodi da se poslje nemogu zaposliti!!-...definitivno sam za nove reforme! ali ne i za poreznu akademiju kad mi postojimo. neka naše školovanje poboljšaju...uvedu nove predmete,stručniji program i prije svega neka nam poboljšaju uvjete na faksu.

predstavnik poreznjaka bi se za to trebao zalagati!
kolege očekujem komentare!
u potunosti se slažem. nek se uvede treća godina i mi ćemo biti ti stručnjaci o kojima se govori. mislim da ministar ne bi govorio o poreznoj akademiji da zna za naš studij pa je podhitno potrebno javiti mu se-možda ima nade za nas...:unsure:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Samim time da se pozovemo na taj tekst i riječi ministra mislim da bi on puno brže nešto poduzeo u vezi sa trećom godinom, od ministarstva obrazovanja jer je porezna uprava ipak njegov resor... Pokrenimo se, jer ovo nam je izvanredna prilika da čuju da postojimo!!!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moramo se obavezno pokrenuti!!! ne želim završit faks i pritom da se ne mogu zaposliti! to nikako! izborimo se za bolje uvjete i treću godinu!!

još samo da imamo pravog predstavnika poreznjaka
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks