AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne financije

anchy14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, ali postoji razlika između prvopristupnika i pristupnika, to nije isto!
završetkom dvogodišnjeg studija si stručni pristupnik,a trogodišnjeg stručni prvostupnik
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Posao u struci

Što se tiče zapošljavanja u struci, odnosno u poreznoj upravi, nije da podcjenjujem ovaj faks, ali ako ga završiš najvjerojatnije radiš za neku mizernu plaću!
Ali kolko sam imala za čuti :raspa: s titulom "stručnog pristupnika porezne struke" nas zasad ne žele u PU :D
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

Ali kolko sam imala za čuti :raspa: s titulom "stručnog pristupnika porezne struke" nas zasad ne žele u PU :D
Ako se i uspiješ tamo zaposliti, vjerojatno te još plaćaju po srednjoj stručnoj spremi (SSS)...
 

pekto1200

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

da li netko ima iskustva s radom nakon završetka poreznog studija??gdje se radi, kolika je plaća i tak???please
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

da li netko ima iskustva s radom nakon završetka poreznog studija??gdje se radi, kolika je plaća i tak???please
Ima ljudi koji su završili "stari" porezni studij (onaj koji je bio osnovan 1996., ali je 2000.g.ukinut) i rade u poreznoj upravi, tako nam je pričala gđa Cipek koja nam je držala vježbe iz poreza na dohodak, kaže da je plaća ok i da je posao zanimljiv, samo to je stara ekipa! Ovaj naš "novi" porezni studij je oformljen 2005/06 i zasad nema nikog tko radi u PU, barem po riječima gđe Cipek!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može se raditi i kao tajnik u školama jer studij spada pod stručni studij upravnog prava. evo ja sam primjer...
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolke su plaće u poreznoj sa VŠS??
Maja2107, jel si ti u školi plaćena po VŠS ili... ?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može se raditi i kao tajnik u školama jer studij spada pod stručni studij upravnog prava. evo ja sam primjer...
Ti sa završenim poreznim studijem radiš kao tajnica u školi i plaćaju te prema diplomi?
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, plaćaju me po VŠS. U školu sam došla preko Zavoda za zapošljavanje...

U osnovnim i srednjim školama po zakonu tajnik može biti samo osoba sa VSS ili VŠS pravne ii upravne struke. a pod upravnom strukom priznaju i naš faks jer na potvrdi o diplomiranju piše stručni studij upravnog prava poreznog smjera. I škole ne uvjetuju trogodišnji faks

Samo što je stvar u tome da je jako teško dobiti posao u školi jer kad traže tajnika traže uglavnom sa iskustvom na takvim poslovima godinu dana i više, a i škole su leglo veza i vezica po pitanju zapošljavanja...
 

vukren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi moji, izvanredni sam student uz rad i moje iskreno mišljenje je da uopće nije bitno gdje ćete se zaposliti - BITNO je da se uopće zaposlite !!!
A to ne ovisi o faksu , nego o Vama (kako se uspijete ''prodati'')
Po mojem iskustvu - sam studij na ovom fakultetu mi je pomogao da dobijem posao u nečemu što uopće nije moja struka! Nitko me ne gleda kao pravnika niže vrste, dapače već se proširilo to da je ovo dosta težak fakultet, i baš zbog toga me smatraju sposobnom. Planiram ga završiti, nije bitno kada.
Posao u javnoj upravi ne očekujem, planiram postići što mogu , a ako mi i upali neka veza da radim ono što sam studirala - ODLIČNO!
Tako da mi je već glupo jadati se na ovaj fakultet, kad naša budućnost ovisi samo o nama.
P:S: da sam upisala ekonomiju ne bi mi bilo ništa bolje, vjerujte mi
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi moji, izvanredni sam student uz rad i moje iskreno mišljenje je da uopće nije bitno gdje ćete se zaposliti - BITNO je da se uopće zaposlite !!!
A to ne ovisi o faksu , nego o Vama (kako se uspijete ''prodati'')
Po mojem iskustvu - sam studij na ovom fakultetu mi je pomogao da dobijem posao u nečemu što uopće nije moja struka! Nitko me ne gleda kao pravnika niže vrste, dapače već se proširilo to da je ovo dosta težak fakultet, i baš zbog toga me smatraju sposobnom. Planiram ga završiti, nije bitno kada.
Posao u javnoj upravi ne očekujem, planiram postići što mogu , a ako mi i upali neka veza da radim ono što sam studirala - ODLIČNO!
Tako da mi je već glupo jadati se na ovaj fakultet, kad naša budućnost ovisi samo o nama.
P:S: da sam upisala ekonomiju ne bi mi bilo ništa bolje, vjerujte mi
Svaka ti čast :). Napokon netko s vedrijim temama vezanim uz ovo. Takvo je i moje mišljenje, ne zato sto idem na ovaj faks, vec zato sto sam vec od vecine ljudi cula da je to dobar faks, i da postoji napredak u poslu. a kao sto i samo mi znamo- faks nije uopce lagan i bzvz-an, kako ga neki prikazuju...
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde, onda nađite na hzz-u, moj-posao, mojprviposao, posao i sličnim stranicama oglase na koje bi se mogli prijaviti.

baš me zanima :D
 

vukren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas je trgovina, ekonomija... sve! Najviše ima firma koje se bave prodajom,
ti kao osoba sa završenim upravnim fakultetom, možeš raditi u bilokojoj firmi
na mjestima tipa: asistent prodaje, asistent direktora, u ljudskim resursima,
kao voditelj ureda, voditelj nabave, u komercijali ... i sve slično.
Sve ovisi u kakvu firmu si došao, i koliko si sam sposoban da se proguraš.
Naravno da nećeš ooodmah s faksa bez ikakvog radnog iskustva doći na poziciju s krasnom plaćom i odmah biti ''šef'' , ali imaš velike šanse, ako je normalna firma - u roku od godine dana - napredovati.
Ako ništa drugo, svaki posao više ti je + u životopisu !

Ako šaljete molbe na natječaje u državnim službama, i čekate kod kuće da Vas pozovu, pa se pitate : ''Joj Bože, zašto sam išao na ovaj faks??? pa nema posla...'' - onda stvarno ljudi moji... osvrnite se malo u kakvoj smo državi, pogledajte dnevnik...
Ok je nadati se poslu za koji si se školovao, ali zašto čekati na njega i kukati kod kuće?
Za vrijeme dok čekaš, zaradi si neku lovu, proguraj se malo u životu,
faks ti nije jamac uspjeha, on ti može samo pomoći.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na promociji se dobije prava diploma ali još je uvijek čekam i tko zna kad će biti.. Može se diplomirat u roku ako se stvarno uči redovito. Istina je da se može s ovim faksom zaposliti. kad sam počela tražit posao javljala sam se na svakakve natječaje, u računovodstvenim servisima, javni bilježnik, neke privatne tvrtke šta se bave ekonomijom ili nečim sličnim i stvarno su me puno zvali na razgovore baš zbog toga šta nikad nisu čuli za porezni studij pa ih je zanimalo. počela sam tražiti posao sredinom 8 mjeseca prošle godine, a 15.9. sa počela raditi. u roku manje od mjesec dana sam našla posao i to preko burze. Tako da nije istina da je naš faks pljuga što se tiče zapošljavanja. a kad završimo treću godinu moći ćemo se napokon javljat po državnim tijelima budući da sad skoro svi uvjetuju trogodišnji studij. jedino je to zamjerka
A na kojoj si burzi bila prijavljena, ZG ili neko manje mjesto? Gdje sad radiš, neka tvrtka ili?
 

lidija_t

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Promocija

radim kao tajnica u jednom odvjetničkom društvu... nema baš puno posla u struci za nas..
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
čini mi se da mi je kolegica rekla da u našem gradu u našoj PU (trenutno) nema mjesta za nove službenike :D
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Promocija

radim kao tajnica u jednom odvjetničkom društvu... nema baš puno posla u struci za nas..
joj ima nade! očito nisi dovoljno ambiciozna...sve se može kad se hoće!! nema mjesta očajavanju :tongue2:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks