AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne financije

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li nas kao pristupnike uopće primaju na stručno osposobljavanje za rad bez osnivanja radnog odnosa??
Morali bi, jer ipak mi spadamo u kategoriju državnih službenika. Ali pitanje je kako će to provesti...
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Već sam poslao brdo prijava na takve natječaje, ali tamo gdje ti piše da traže studij u trajanju od 3 godine neće te niti zvati na testiranje budući da naš traje 2 god., ali probaj ako želiš.
Prijavila sam se i isti dan poslala mail ravnateljici PU u kojem sam iznijela taj problem. Danas sam dobila odgovor- u mail mi je baš stigao prilog pa kak da stavim na forum taj odgovor, tj. kako da priložim taj dokument, za slučaj da nekog zanima.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prijavila sam se i isti dan poslala mail ravnateljici PU u kojem sam iznijela taj problem. Danas sam dobila odgovor- u mail mi je baš stigao prilog pa kak da stavim na forum taj odgovor, tj. kako da priložim taj dokument, za slučaj da nekog zanima.
Ne možeš staviti baš taj dokument ovdje, ali možeš označiti i kopirati njegov sadržaj, pa paste ovdje kao svoj odgovor. Baš me zanima što ti je odgovorila i da li su upoznati sa fenomenom zvan porezni studij :rofl:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne mogu copy-pasteat text jer je u PDF-u, a nikak ne mogu nać onu neku ikonicu koja mi dopušta da kopiram... Pa evo tipkam...

"Poštovana gospođo X,

Vašim dopisom od 29. srpnja 2012. godine pod oznakom XXXXXXXXXXXXXXXX obratili ste se Ministarstvu financija, Poreznoj upravi, s pitanjem koje Vas brine, a povezano je sa stručnom spremom koju stječu studenti Stručnog poreznog studija, a koji studij traje dvije godine.

Napominjemo kako su Uredbom o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj upravi (NN br. ...) propisani stručni uvjeti potrebni za raspored za pojedino radno mjesto.

Odredbom članka 19. Uredbe propisani su stručni uvjeti za radno mjesto višeg referenta, a to su: završen preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij u trajanju od najmanje tri godine i najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima.

Sistematizacijom radnih mjesta u Poreznoj upravi također su propisani stručni uvjeti za raspored službenika na radno mjesto Poreznik II, a to su: završen preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij u trajanju od najmanje tri godine pravne, upravne ili ekonomske struke.

Činjenica je da Stručni porezni studij traje dvije godine i da stručna sprema koja se stekne završetkom tog studija ne daje mogućnost konkuriranja na natječajima raspisanim za radna mjesta druge vrste za koje je potreban završen preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij u trajanju od najmanje tri godine.

No, smatramo da bi Vaš problem trebali uputiti na rješavanje Stručnom poreznom studiju iz razloga što Vam studij koji završite pruža mogućnost zapošljavanja u državnoj službi jedino na radnim mjestima za koja je potrebna srednja stručna sprema.

POMOĆNICA MINISTRA RAVNATELJICA
Nada Čavlović Smiljanec"
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Super, završiš višu školu, a onda se možeš javljati na natječaje za SSS, koji će ti opet reći da si prekvalificiran, i onda opet u krug. Nadam se da će treća krenuti na jesen, jer ovo nema smisla.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Super, završiš višu školu, a onda se možeš javljati na natječaje za SSS, koji će ti opet reći da si prekvalificiran, i onda opet u krug. Nadam se da će treća krenuti na jesen, jer ovo nema smisla.
E pa da, baš se meni to dešavalo. Neki me odbiju jer nemam 3.godine studija, a za SSS me odbiju jer imam završen studij. Ma da sam bar drugačije izabrala, već sam mogla bit magistrica... Sad mi je baš žao. A sjećam se kak sam bila sva ponosna što sam upisala Porezni, a na kraju to ispada najgori fax. Nemojte me krivo shvatit, najgori upravo zbog te neorganizacije. Još uvijek smatram da je to kvalitetan studij zbog baš dobrih kolegija, studij koji nije lako završit, al upravo zbog ove situacije se kajem što sam ga uopće pohađala. Ništa, sad najesen moram upisat 3. godinu bilo gdje gdje mi bude omogućeno.
 

blondy2302

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
drage kolege jel imate vi kakao plan gdje upisati tu treću godinu jer ovo naše nema smisla čekati :(??? helppp
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nadamo se duboko da će to biti na poreznom studiju...
Čisto sumnjam... I da nekim čudom bude uvedena sad najesen (al čisto sumnjam), a da mi bude ponuđeno i nešto drugo, mislim da ću se odlučit za to drugo.

drage kolege jel imate vi kakao plan gdje upisati tu treću godinu jer ovo naše nema smisla čekati :(??? helppp
Ja se planiram raspitat da li mogu šta upisati u Osijeku, na njihovom fakultetu srodnom našemu, bilo šta upisati samo da budu završene tri godine studija

+ razmišljala sam možda da i dekanu našeg faxa pošaljemo mail, tj. ovaj moj odgovor iz Porezne (kak mi je i savjetovala ravnateljica). Iako vjerojatno ne može ništa napraviti, al čisto toliko da zna kakva je ovo sve smijurija, ak mu je uopće stalo- al nemam se sad volje zamarat s time. Poslala sam već brdo mailova i u Poreznu, i Liniću i ostalima u MFIN, i Mrsiću i predsjedniku jednom prilikom, i u tu našu referadu, i Arbutini, već sam umorna od svega toga...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čisto sumnjam... I da nekim čudom bude uvedena sad najesen (al čisto sumnjam), a da mi bude ponuđeno i nešto drugo, mislim da ću se odlučit za to drugo.

već sam umorna od svega toga...
Mislim da će uvesti treću godinu od jeseni, jer sve to već predugo traje
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da će uvesti treću godinu od jeseni, jer sve to već predugo traje
Al vidio si što mi je Sanja odgovorila- da se oni nadaju da će dopusnica stići dok studenti (koji će sad upisivat fax) postanu brucoši...Tak da sumnjam za ovu godinu...Eto, bilo bi dobro, al ja osobno sumnjam
 

aquarius

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi moji kolege, sam da Vas obavjestim sa najnovijom informacijom gđe. Sanje Storjak koju mi je rekla danas, dakle, dopusnica ipak nije stigla za upis treće godine, nezna se kad bi mogla stići, kaže možda u zimi (to smo mogli i očekivati) tko da eto..ne morate se nadati NIČEMU!!! Ako je netko od Vas uspio ili će upisat treću godinu na nekom drugom fakultetu, lijepo ga molim za detalje jer i ja to planiram na godinu pošto ovo više nema nikakvog smisla... HVALA
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi moji kolege, sam da Vas obavjestim sa najnovijom informacijom gđe. Sanje Storjak koju mi je rekla danas, dakle, dopusnica ipak nije stigla za upis treće godine, nezna se kad bi mogla stići, kaže možda u zimi (to smo mogli i očekivati) tko da eto..ne morate se nadati NIČEMU!!! Ako je netko od Vas uspio ili će upisat treću godinu na nekom drugom fakultetu, lijepo ga molim za detalje jer i ja to planiram na godinu pošto ovo više nema nikakvog smisla... HVALA
A stalno se govori, vjerojatno će doć tad, pa vjerojatno tada kada nije sada... Ma nije više nikome za vjerovat niti je više i za nadati se. Bolje je ne nadati se pa da se više ne živciramo bez veze, kada bude bude, mi tu očito ne možemo ništa :angry:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stvarno ne znam što više reći o uvođenju te famozne treće godine, ali mislim da je još veći problem kako naći posao s poreznim studijem, budući da je i prof.Koprić napisao kolegici AK u mailu da je "drugi problem to što porezna uprava već duže vremena ne zapošljava nove službenike".

Stoga, summa summarum, dopusnica nije došla, ali i da je, pitanje je kolike su nam šanse da u dogledno vrijeme dobijemo posao u poreznoj upravi, kao našoj primarnoj instituciji za odrađivanje pripravničkog, čak i sa titulom prvostupnika (kad jednom bude uvedena treća godina) dok se ne ukine uredba vlade o zabrani zapošljavanja novih državnih službenika. Nešto se generalno mora promijeniti, ne razumijem zašto se svake godine upisuje novi broj studenata kad još nikad nije bio raspisan natječaj na koji smo se mi s diplomom stručnog pristupnika mogli javiti!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks