AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Vježbe iz nomotehnike

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam bila na predavanju, ali nisam stigla napisati tu temu sa zadanim zadacima.
I nisam se previše brinula, jer ionako mora službeno objaviti.
No ne znam kako i kad se treba predati. Ali i to isto treba objaviti.
 

Dora985

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko tko je voljan proslijediti na mail proslu zadacu za prijedlog zakona, da vidim bar koncept jer mi nista nije jasno. Na predavanja nisam isla jer su mi se preklapala s drugim predmetom, i sad sam skroz izgubljena
Bila bi stvarno zahvalna
 

Dora985

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Treba li nakon obrazloženja napisati tekst odredbi vazeceg zakona koje se mijenjaju odnosno nadopunjuju? Jer sam vidjela da su neki pisali neki nisu, pa mi nije jasno kad treba pisati i sta to znaci.
I ako netko zna kako propisati stupanje na snagu Zakona tako da razdoblje vakacije bude najmanje 3 mjeseca od dana objave Zakona.
Hvala.
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Treba li nakon obrazloženja napisati tekst odredbi vazeceg zakona koje se mijenjaju odnosno nadopunjuju? Jer sam vidjela da su neki pisali neki nisu, pa mi nije jasno kad treba pisati i sta to znaci.
I ako netko zna kako propisati stupanje na snagu Zakona tako da razdoblje vakacije bude najmanje 3 mjeseca od dana objave Zakona.
Hvala.
S obzirom da je vacatio legis kao vrijeme između objavljivanja Zakona i njegova stupanja na snagu, praktički vrijeme u kojem se građani "imaju pravo upoznati sa Zakonom", po meni bi razdoblje vakacije bilo bilo koji dan nakon isteka 90 dana, jer to je ono kao što sigurno moramo staviti, e sad kako to napisati, u nekim primjerima stoji: Ovaj Zakon objavljuje se u "Narodnim novinama", a stupa na snagu npr. 3. svibnja 2022., dok će vjerojatno nekolicina ljudi pisati Ovaj Zakon stupa na snagu u roku od 90 dana od dana njegove objave u "Narodnim novinama"., iskreno, ne znam ni sam kako bih to napisao. Mislim da je svakako bitno da ne stavimo bilo koji datum ili vrijeme prije isteka tih 90 dana, to je nekako moje razmišljanje, ako sam u krivu, volio bih da me netko ispravi.
 
Posljednje uređivanje:

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Treba li nakon obrazloženja napisati tekst odredbi vazeceg zakona koje se mijenjaju odnosno nadopunjuju? Jer sam vidjela da su neki pisali neki nisu, pa mi nije jasno kad treba pisati i sta to znaci.
I ako netko zna kako propisati stupanje na snagu Zakona tako da razdoblje vakacije bude najmanje 3 mjeseca od dana objave Zakona.
Hvala.
Ja ću nakon OBRAZLOŽENJA ODREDBI PREDLOŽENOG ZAKONA staviti TEKST ODREDBI VAŽEĆEG ZAKONA O NCVVO-u koji se mijenjaju odnosno dopunjuju, evo nadam se da sam ti barem nekako pomogao, mada je i meni teško sve ovo bez predavanja uživo i sam ne znam kako bih to složio, a da bude prolazno. Nadam se da će netko napisati nešto više, ako zna.
 

Lara Š.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
https://sabor.hr/sites/default/files/uploads/sabor/2021-06-24/134506/PZ_154.pdfOvdje je napisan TEKST ODREDBI VAŽEĆEG ZAKONA KOJE SE MIJENJAJU, ODNOSNO DOPUNJUJU, a i u uputama pise kako prijedlog zakona sadrži:
– ustavnu osnovu donošenja zakona
– ocjenu stanja i osnovna pitanja koja se trebaju urediti zakonom te posljedice koje će donošenjem zakona proisteći
– ocjenu i izvore potrebnih sredstava za provođenje zakona
– tekst prijedloga zakona, s obrazloženjem
– tekst odredbi važećeg zakona koje se mijenjaju, odnosno dopunjuju, ako se predlaže izmjena ili dopuna zakona.

I ja sam napisala ovako
Članak 17. mijenja se i glasi:
„ Ovaj Zakon stupa na snagu u roku najmanje tri mjeseca od dana objave u »Narodnim novinama«.“
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks