AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

njampsica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko zna jel se održavaju predavanja iz JM-a kao i prošle godine, od 10.50h u dvorani 8 i jel ima šta ljudi??
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja ću malo pisati o ovom ispitu, vidimda to baš ne radite, al čisto da malo dam svoj ppgled. Slušala sam ispit na ovom roku , dvoje ih je odgvaralo,rušila ih je, tj.vratila prijavnice.. Žena pita sve, nema određenog pitanja, samo ide u dubinu odgovora. Pitala je definiciju javnog menadžmenta, kad je počeo, razliku između jm i novog jm, Washingtonski model, capacity building u širem i užem smislu, problem agencifikacije i čemu služi Citizens Chart.. Sad, nije pitala teško, al traži objašnjenje pojma, ne definiciju iz knjige,a to je ona davala na svojim predavanjima. Kad sam pregledavala bilješke, sve sam to našla.. Tak da treba ići na predavanja. Ali zanimljivo kak je od pitanja o Washingtonskom modelu prešla na što je to demokratski deficit, pa koncesije, te contracting out.. Treba znati osnove općenito.. Nije pretežak ispit, daje puno pitanja, potpitanja, al ak samo naštrebaš, ništa od prolaza.. :)
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U knijžnici možda?? Profesorica ju je dala na predavanjima za iskopirati.. Pa se skompaj s nekim s njenog smjera..
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, knjige nema u knjižnici. Ja sam ju dala naručiti, no sumnjam da će stići za rok u šestom mjesecu, a bome i sedmom! Imaaa li itko od vas čitalaca, knjigu za pozajmit / kopirat? Ili možda ideju kako da dođem do nje? Moolim vas, pomozite mi da zgotovim s trećom godinom :)
 

inna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, knjige nema u knjižnici. Ja sam ju dala naručiti, no sumnjam da će stići za rok u šestom mjesecu, a bome i sedmom! Imaaa li itko od vas čitalaca, knjigu za pozajmit / kopirat? Ili možda ideju kako da dođem do nje? Moolim vas, pomozite mi da zgotovim s trećom godinom :)
Frendica ju je skopirala u knjiznici Pravnog fakulteta. Imate ju i u kopiraoni,neznam kak se točno zove,al u onoj od Pravnog fakulteta ravno preko semafora, pa na lijevoj strani se nalazi ta kopiraona. Nisam najbolje objasnila,al ak Vam njije jasno pitajte.
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Frendica ju je skopirala u knjiznici Pravnog fakulteta. Imate ju i u kopiraoni,neznam kak se točno zove,al u onoj od Pravnog fakulteta ravno preko semafora, pa na lijevoj strani se nalazi ta kopiraona. Nisam najbolje objasnila,al ak Vam njije jasno pitajte.
Hvala kolegice, ali ako mislite na onu kopiranicu u Masarykovoj - nema tamo, pitala sam prije 2 tjedna. (Ima li možda neka druga?) U knjižnici na Pravnom ju isto trenutno nema, jer je posuđena, a sumnjam da će biti vraćena skoro, jer se redaju rokovi za mjesec dana.
 

inna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala kolegice, ali ako mislite na onu kopiranicu u Masarykovoj - nema tamo, pitala sam prije 2 tjedna. (Ima li možda neka druga?) U knjižnici na Pravnom ju isto trenutno nema, jer je posuđena, a sumnjam da će biti vraćena skoro, jer se redaju rokovi za mjesec dana.
Ne mislim na tu,nego na drugu. Kak ideš prema Pravnom fakultetu onda sam ravno ( znači prođeš pored Pravnog fakulteta), tam imas semafor, i kad prođeš semafor, nakon nekoliko metara na desnoj strani ti je ta kopiraona (vani ti je tabla na kojoj piše da je kopiraona, isto je malo uvučena unutra, ko i ona u Masarykovoj), tu sam ju ja kopirala. Neznam kak da ti drugačije objasnim :) Nadam se da kužiš :)
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ok, super, ali idem ravno prema gdje (pokraj Pravnog se može proči na tri četri strane) :)? Na koju stranu? Imaju tri semafora oko Pravnog. Može li ovo u privatnu poruku please :-D. jeee! HVALA
Kaže internet da ima još jedna kopiraonica u Deželičevoj 6. Je li možda to ta?
 

martina_sk

Administrator
Ok, super, ali idem ravno prema gdje (pokraj Pravnog se može proči na tri četri strane) :)? Na koju stranu? Imaju tri semafora oko Pravnog. Može li ovo u privatnu poruku please :-D. jeee! HVALA
Kaže internet da ima još jedna kopiraonica u Deželičevoj 6. Je li možda to ta?
to je rekla bih kopiraona zoma. i da, na toj je adresi.
 

inna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ok, super, ali idem ravno prema gdje (pokraj Pravnog se može proči na tri četri strane) :)? Na koju stranu? Imaju tri semafora oko Pravnog. Može li ovo u privatnu poruku please :-D. jeee! HVALA
Kaže internet da ima još jedna kopiraonica u Deželičevoj 6. Je li možda to ta?
Neznam dal je to ta adresa. Ako si kraj pravnog i gledaš prema HNK-u,onda ideš prema desno i samo ravno (tam je ona zgrada kaj su grade il kaj već, tam prek ceste kud idu tramvaji), prođeš semafor i sam ravno i par metara dalje na desno je ta kopiraona. kužiš? :)

Neznam dal je to ta adresa. Ako si kraj pravnog i gledaš prema HNK-u,onda ideš prema desno i samo ravno (tam je ona zgrada kaj su grade il kaj već, tam prek ceste kud idu tramvaji), prođeš semafor i sam ravno i par metara dalje na desno je ta kopiraona. kužiš? :)
da,na toj adresi. ja sam ju tam kopirala prije 2 mj.
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, da. To je ta Zoma kopiraonica. Eto, bio jučer frend i kaže da je prodavač tražio baš tu knjigu i rekao je da oni to nemaju.
 

mala ane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljubi! knjiga Izazovi javnog menadzmenta dileme javne uprave od Perko-Šeparović i članak Novi javni menadžment-britanski model imate 100 % u toj kopiraoni kod Pravnog faksa, preko puta onog gradilišta :)
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej.. Bilo nas je tri, ja i jedna cura smo prošle. Dobile smo vrlo dobar i ona dobar. Pitala je standard, sve.. Počela s definicijama javnog menadžmenta, novog jm, uprave.. Preko proračuna, washingtonskog i britanskog modela, koncesije i jpp, VB i Thatcer, strateški menadžment, instrumente strateškog planiranja, sve.. Ja sam prošla, išla sam triput slušati kak ispituje, to preporučujem svima jer dobiješ uvid kaj pita i naučiš primjere koje bi u knjizi preskočio.. Ne traži definicije iz knjoge, već razumjevanje.. Možeš i svojim riječima, samo da imaš bit.. To je to od mene.. Sretno svima..
 

mini

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze li mi itko odgovoriti na pitanje razlika menadzmenta i njm? i kad se pojavljuje menadzment? i 3 faze menadzmentskog pristupa? tnx :)
 

Dolla

Miss Gates
Evo kako je bilo danas - izašlo nas je 6 od 15 prijavljenih, sve nas je srušila nakon kraćeg ispitivanja nego prošli put ali bez evidentiranja pada i navodno ona više neće ovo ni predavati ni ispitivati jer joj se ne da (čak u novim upisnim materijalima za ovu akademsku godinu pod katedrom za ovaj predmet više nije njezino prezime nego ono prof. Koprića i Đulabića). A je li to istina, vidjet ćemo :rolleyes:
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo kako je bilo danas - izašlo nas je 6 od 15 prijavljenih, sve nas je srušila nakon kraćeg ispitivanja nego prošli put ali bez evidentiranja pada i navodno ona više neće ovo ni predavati ni ispitivati jer joj se ne da (čak u novim upisnim materijalima za ovu akademsku godinu pod katedrom za ovaj predmet više nije njezino prezime nego ono prof. Koprića i Đulabića). A je li to istina, vidjet ćemo :rolleyes:
Šta? Ne znam dali da se smijem ili lupim glavom od zid. Prvo, žao mi je što ste pali, ja nisam izašla na rok jer nisam naučila, drugo znate li tko će ispitivati? Hoće se mjenjat literatura? Neke informacije? Šta vas je pitala? Jeste znali? Izvini na mnogo pitanja :-]
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na stranici Fakulteta piše da je ovo nova literatura za menadžment:

Perko-Šeparović, Inge (2006) Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave, Golden marketing - Tehnička knjiga, Zagreb (odabrana poglavlja)

Perko-Šeparović, Inge (1975) Teorije organizacije, Školska knjiga, Zagreb, (odabrana poglavlja)

Perko Šeparović, Inge (2003) Paradoksi novog javnog menadžmenta, zbornik «Globalizacija i demokracija», zagreb: Fakultet političkih znanosti.

Pusić, Eugen (2002) Upravljanje u suvremenom društvu, Društveno veleučilište, Zagreb (odabrana poglavlja).


Nije mi jasno ovo gdje piše odabrana poglavlja. Kako bi mi trebali znati koja su to poglavlja kad ne piše ništa?:hm:
Mislim htjela bih početi učiti za ispit, ali sada ne znam što točno trebam učiti.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks