AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da nisi dobro vidjela. :happy: ja sam bila na faksu danas oko 10 h i papir s popisom prijavljenih je bio na oglasnoj. I dalje stoji da je ispit 22.9.u 11 h.
 

lidija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da nisi dobro vidjela. :happy: ja sam bila na faksu danas oko 10 h i papir s popisom prijavljenih je bio na oglasnoj. I dalje stoji da je ispit 22.9.u 11 h.
Jučer ga nije bilo. Uglavnom, bitno je da se ipak održi taj ispit i da ga se, nadam se, svi napokon riješimo.
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas je bio ispit, bilo nas je 5, nitko nije prošao...

pitanja.. ni sama ne znam koja su bila, zapravo nema konkretnih pitanja, nego traži povezivanje svega, ali ama baš svega, pa i ono što naučiš ničem ne služi... tu i tamo u priču ubaci i pitanje iz literature, klasični, tradicionalni pristup, washingtonski model... ma pitanje može biti bilo što - također i iz knjige paradoksi NJM ...

više sreće drugi put :frustrating:
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Katastrofa, dobro da sam odustala od ovog roka,
mada se ne nadam ničem boljem niti na slijedećem.

Dal je nešto možda govorila o nadoknadi 1. roka u 9 mj. kad se ispit nije održao?
 

jojo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege da li mi može netko reči gdi mogu nabaviti knjigu od profesorice Inge "Paradoksi novog javnog menadžmenta"? svu litaraturu sam uspjela nabaviti iz biblioteke pravnog fakulteta jedinu tu knjigu nisu imali...zahvaljujem unaprijed
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sakupljena pitanja sa par rokova:
-što je javna uprava (definicija u knjizi ''Izazovi javnog men...'', str.14)
-koji su tipovi reforme (prema Nasholdu i prema McCourtu)
-razlika između washingtonskog (brit.) modela i švedskog modela
-model u nastajanju
-razlika između tradicionalnog i novog javnog menadžmenta
-koji su predstavnici tradicionalnog pristupa javnom menadžmentu
-3E: ekonomičnost (štedljivost), efikasnost (učinkovitost), efektivnost (djelotvornost)
-što je javni menadžment (svojim riječima)
-koje su faze u američkom j.menadžmentu (I.faza traje do svjetske krize 30ih godina, druga faza traje između dvije krize, a treća faza-nakon krize 70ih godina)
-o Wilsonu, Tayloru, Fayolu, Gulicku, Urwicku
-tko se više usmjerio na upravljanje? (Fayol)
-Brownlow Commettee (što se tražio u izvješću, tko su članovi tog odbora)
-menadžerski pristup u državi blagostanja: na što se usmjerila reforma (financije, upravljanje ljudskim resursima...)
-koje su vrste proračuna, objasniti svaki (proračun po djelovanju, PPBS i ZBB)
-koji se instrumenti primjenjuju u pojedinom tipu reforme (privatizacija, instrumenti konkurencije, MBR, decentralizacija...)
-management by result (MBR) - zašto je švedski bio uspješan, a britanski nije? (+ TQM, tj. CQM)
-javnoprivatno partnerstvo - što je najbitniji element za uspješnost JPP-a? (transparentnost [od početka do kraja procesa], međusobno povjerenje partnera)
 

antzajec

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege,bok! imam pitanje, dali tko sprema ovaj ispit? koliko je potrebno za naučiti tj. što je važno, kakva je profa?!hvala

neka se netko javi ako što zna,hvala.
 

simpa1988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa kod profe moraš dosta znati i bitno joj je da ideš na predavanja. To su ti veliki plusevi. Čula sam da ako ne ideš na predavanja da zna dosta zapapriti život. Ja sam išla i još sam radila neki seminar tako da mi je rekla da sam si već podigla ocjenu za dva boda (što god joj to značilo). Planiram sad izaći u četvrtak pa ćemo vidjeti, nadam se da će biti ok. Što se tiče literature, nije ju tako teško za učiti, ali velim, dobro je da imaš neke bilješke sa predavanja onda je lakše komunicirati na ispitu s njom. Eto, ako netko još nešto zna nek se javi. Pozzz, nadam se da sam pomogla iako kasnim s odgovorom.
 

Tihana I.

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa kod profe moraš dosta znati i bitno joj je da ideš na predavanja. To su ti veliki plusevi. Čula sam da ako ne ideš na predavanja da zna dosta zapapriti život. Ja sam išla i još sam radila neki seminar tako da mi je rekla da sam si već podigla ocjenu za dva boda (što god joj to značilo). Planiram sad izaći u četvrtak pa ćemo vidjeti, nadam se da će biti ok. Što se tiče literature, nije ju tako teško za učiti, ali velim, dobro je da imaš neke bilješke sa predavanja onda je lakše komunicirati na ispitu s njom. Eto, ako netko još nešto zna nek se javi. Pozzz, nadam se da sam pomogla iako kasnim s odgovorom.
Sretno i javi kak je bilo!ja ću nadam se uskoro izaći.
 

simpa1988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja sam bila na ispitu i pala. Ne znam uopće što bi rekla. Bila sam ja i još 3 kolegice. Sve 4 smo pale. Počela nas je pitati neke stvari koje mi uopće nismo razumijele. Jednoj kolegici je rekla da se vidi da je to sve učila, ali da mora još to malo posložiti sebi u glavi. Ali, nju je nešto i pitala, a nas tri ostale je pitla po jedno pitanje, eventualno dva koja su se nadovezala na ono što je ovu prvu pitala koja nije znala. A odgovor koji traži je jedna riječ! Užas, to fulaš i nema uopće prilike za popravak. Sad me stvarno brine kaj će to biti i kako ćemo to riješiti.
 

Tihana I.

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja sam bila na ispitu i pala. Ne znam uopće što bi rekla. Bila sam ja i još 3 kolegice. Sve 4 smo pale. Počela nas je pitati neke stvari koje mi uopće nismo razumijele. Jednoj kolegici je rekla da se vidi da je to sve učila, ali da mora još to malo posložiti sebi u glavi. Ali, nju je nešto i pitala, a nas tri ostale je pitla po jedno pitanje, eventualno dva koja su se nadovezala na ono što je ovu prvu pitala koja nije znala. A odgovor koji traži je jedna riječ! Užas, to fulaš i nema uopće prilike za popravak. Sad me stvarno brine kaj će to biti i kako ćemo to riješiti.
Nije mi baš ohrabrujući ovaj tvoj komentar...ali mislim da li si shvatila gradivo ili ti se čini da to trebaš više povezat...nije valjda tako porazna prolaznost?
 

simpa1988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nije mi baš ohrabrujući ovaj tvoj komentar...ali mislim da li si shvatila gradivo ili ti se čini da to trebaš više povezat...nije valjda tako porazna prolaznost?
pa ja mislim da sam dosta gradiva znala, naravno i mislim da moram to još bolje proći i detaljnije, to mi je jedino ostalo.
jer nije tolika stvar da li znaš gradivo koliko je bitno povezivanje, i taj menađment moraš baš kužit...to mi sad baš nije išlo od ruke :(
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja sam bila na ispitu i pala. Ne znam uopće što bi rekla. Bila sam ja i još 3 kolegice. Sve 4 smo pale. Počela nas je pitati neke stvari koje mi uopće nismo razumijele. Jednoj kolegici je rekla da se vidi da je to sve učila, ali da mora još to malo posložiti sebi u glavi. Ali, nju je nešto i pitala, a nas tri ostale je pitla po jedno pitanje, eventualno dva koja su se nadovezala na ono što je ovu prvu pitala koja nije znala. A odgovor koji traži je jedna riječ! Užas, to fulaš i nema uopće prilike za popravak. Sad me stvarno brine kaj će to biti i kako ćemo to riješiti.
jel možeš napisati neka od tih pitanja.. ne kužim šta ona ispituje kad svi padaju.. znam kolegu koji je tek od trećeg puta to položio.. kaže da pita apsolutno sve, svaki podnaslov, ali njega je pitala po principu "pričaj mi sve što znaš o tome i tome"
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi tko reći gdje da dođem do literature za ovaj predmet? u skriptarnici nema? Molim vas, pomozite?:sad:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks