AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam u 9 mjesecu prošla ovaj ispit učeći po knjizi koju sam navela.
Kad sam ja pripremala ispit, niti nisam znala da postoji koja druga literatura koja dolazi u obzir kao ispitna.
Tako da sam ja učila samo tu knjigu.
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde napišite vi koji ste to položili, kolko vremena treba za naučit ovo?
i da li je samo usmeni ili i pismeni i usmeni?
naime, imam problem što mi je istog datuma ispit iz jednog izbornog, pa ne znam jel se može u isto vrijeme poklopiti.. nadam se da ne :frustrating:
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde napišite vi koji ste to položili, kolko vremena treba za naučit ovo?
i da li je samo usmeni ili i pismeni i usmeni?
naime, imam problem što mi je istog datuma ispit iz jednog izbornog, pa ne znam jel se može u isto vrijeme poklopiti.. nadam se da ne :frustrating:
Meni je trebalo negdje oko desetak dana da naučim. Nije ništa strašno. Ispit je samo usmeni i traje dosta dugo. Nas troje bile smo unutra oko 2 sata.
 

Plavi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bio sam na ispitu 01.04. ispitivala nas je profesorica 2 i pol sata. Na kraju nikom nije htjele dati ocjenu jer nismo pročitali njen članak o javnom-privatnom partnerstvu u časopisu Hrvatska javna uprava iz 2007. godine. Rekla nam je da dođemo ponovo kad pročitamo članak i kad nam postavi jedno pitanje iz njega jer da bez toga ne možemo proć njen ispit. Upozoravam sve koji idu na taj ispit da to pročitaju da se i njima ne bi dogodilo slično.:wink5:
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja planiram ići na ovaj ispit u 6. mj
sad mi baš i nije jasno kako uopće učiti za ovo, sve je nekakvo razmatranje ovoga i onoga s desetke različitih stajališta i autora...
pročitala sam knjigu dvaput, ali na kraju opet ne znam što je tu bitno, a što ne...

na koji način profa ispituje, kakva su joj pitanja, mislim, s obzirom na to da ispituje 2 sata, pa tko uopće prođe ovaj ispit???
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim one koji su bili na ovom ispitu da napišu pitanja koja su im bila postavljena.
Hvala!
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ups, greškom ti se zahvalih,
ja sam bila u 6 mj. kod nje na ispitu, i nisam prošla... bilo nas je 4, pita dugo, pita sve... o svakom naslovu moraš znati barem nešto, pogotovo onaj povijesni dio.
krene od prve osobe, pa mu kaže da priča o tom povijesnom djelu, i tako nastavlja na ostale
pita i podpitanja, ak ne znaš, pita drugog, trećeg, uglavnom nitko ni ne zna na to odgovorit pa sama odgovori na njega

dakle, pita SVE, al bože moj, trebala bi nam cijela godina da kolko tolko sve naučimo, jer problem je šta pita povezivanje i iz teorije organizacije, kao i to bi trebali znati...

ubija me u pojam ovaj smjer...
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja sam jedna od onih koje će ubiti taj smjer.:sad:
Planiram u 9. mj. izaći na ispit pa me zanima koliko je opsežan taj famozni članak o Upitnosti transfera rizika kod javno privatnog partnerstva i gdje da ga pronađem?? :sos:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i ja sam jedna od onih koje će ubiti taj smjer.:sad:
Planiram u 9. mj. izaći na ispit pa me zanima koliko je opsežan taj famozni članak o Upitnosti transfera rizika kod javno privatnog partnerstva i gdje da ga pronađem?? :sos:
članak ima cca 25 stranica.
možeš ga potražiti u NSB-u, a
vjerujem da ga možeš i kopirati negdje na TMT 3.
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
MOžeš ga kopirati i na TMT 3.
Ja sam ga prošli tjedan kopirala ( knjižnica ti radi, samo moraš prvo nazvati br. tel. koji ti je izvješen na vratima, jel su vrata zaključana).
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na oglasnoj ploči piše da je ispit odgođen za 22.9. u 11 sati. Krasno, nadam se da to ne znači jedan rok manje.
ma daj, bezveze...
ja sam mislila komparativnu polagat na idućem roku, a vidim da je istog datuma.
i teorija organizacije također. sve u istom danu.
ovo stvarno nije ok

a tko zna da li će nam nadoknaditi ovaj rok, čisto sumnjam... ovako bi trebao biti početkom 10 mj., ali ne bih rekla... ovo stvarno nije ok :angry:
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal netko zna da li i dalje stoji da je ispit 22.09. u 11. sati ili se možda opet nešto promijenilo?
 

lidija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal netko zna da li i dalje stoji da je ispit 22.09. u 11. sati ili se možda opet nešto promijenilo?
Na oglasnoj ploči nema više obavijesti da je ispit 22.9. Papir je "nestao".

Zvala sam u referadu, teta kaže da je ispit ipak 22.9. u 11 sati. Nadam se da će biti tako.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks