AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u građansko pravo

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ok hvala, meni je 4.put pa ne izlazim na ovaj rok,a ne znam da li se može slušat ispit.. Uglavnom kad riješite ispit javite pitanja, pozdrav
mislim da se ispit može slušati , samo mu pošaljite mail i objasnite pa ako vam dopusti odite ako imate vremena pa mi javite ako treba rado ću napisati pitanja , nije mi teško
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Kako je prošao ispit? Može pitanja kad stignete?
nije dobro 38 minuta me ispitao da na kraju kaže da za njega nije za 2, jako me sve to čudi , znam da nije loš, ali za sve postoji prvi put, ne znam kako da to učim , preko skripte, knjige, ppt znam kada me roditelji pitaju ne idem nespremna ali zA njih treba znati za 10 da se dobije -2
bila sam prva pa samo znam ova pitanja: ništetnost pobojnost, ugovor odarovanju, pravne poslove, ponuda, oporuka vrste
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
nije dobro 38 minuta me ispitao da na kraju kaže da za njega nije za 2, jako me sve to čudi , znam da nije loš, ali za sve postoji prvi put, ne znam kako da to učim , preko skripte, knjige, ppt znam kada me roditelji pitaju ne idem nespremna ali zA njih treba znati za 10 da se dobije -2
bila sam prva pa samo znam ova pitanja: ništetnost pobojnost, ugovor odarovanju, pravne poslove, ponuda, oporuka vrste
Ja stvarno ne znam kak da se više spremam za bilo koji ispit na ovom faksu imaš li kakav prijedlog ?
 

makarena

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja stvarno ne znam kak da se više spremam za bilo koji ispit na ovom faksu imaš li kakav prijedlog ?
Eto zato je meni 4.put i to mi je zadnji ispit, stvarno ne znam kako ga riješit, razumijem te, i ja nikad ne izlazim nespremna, možda nije bio raspoložen, ja kod njega nisam bila, čitam po forumu svi taj ispit rješavaju bez muke i da je profesor ok, izgleda da se treba taj dan sve posložit pa da se prođe. Ja sumnjam da ću na 2.rok,jedino da na konzultacije prođem
 

Lara Š.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolegice! Ova pitanja koja vas je pitao profesor ste mogli pronaći ovdje na forumu i u grupi na whatsappu u kojoj su većinom studenti s druge i treće godine. U nastavku ću vam kopirati pitanja koja su se vrtila na prošlim rokovima.

Marko Stilinović
- pitanja za usmeni
  • cesija
  • činidba
  • drugi nasljedni red; kako nasljeđuju?
  • jamac
  • jamstvo (karakteristike, vrste)
  • kapara
  • ništetnost
  • oblik ugovora
  • oporuka
  • opoziv oporuke
  • pobojnost (rok za pobojnost)
  • ponuda
  • posjed
  • pravni poslovi
  • pravo građenja
  • pravo vlasništva (tužbe za p.v.)
  • pretpostavke za valjanost pravnog posla
  • prvi nasljedni red
  • regres
  • služnost (vrste i stjecanje)
  • stjecanje prava stvarne služnosti
  • subrogacija
  • šteta (vrste)
  • ugovor o darovanju
  • ugovor o zajmu
  • zabluda
  • založno pravo
  • zastara
 

klaudia19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Izlazi li tko na ispit u ponedjeljak, 13.02.?
Na studomatu mi piše da je ispit u 09:00 sati, TRH 3, soba 302, III kat. Zna li netko kod kojeg je to profesora?
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Izlazi li tko na ispit u ponedjeljak, 13.02.?
Na studomatu mi piše da je ispit u 09:00 sati, TRH 3, soba 302, III kat. Zna li netko kod kojeg je to profesora?
Pozdrav
Izlazim, mislim da je to prof. Kanceljak
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa da li ima netko iskustva sa komisijskim ispitom
Tko je u komisiji, kakva su pitanja i sl.
Hvala unaprijed
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa da li ima netko iskustva sa komisijskim ispitom
Tko je u komisiji, kakva su pitanja i sl.
Hvala unaprijed
što stvarno nikad nitko nije bilo na komisijskom ispitu??? ajde ljudi budite solidarni!!!!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks