AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u državu i pravo

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav...... Ako netko od ekipe zapamti danasnja pitanja uz testa da ih stavi na stranicu jer zbog posla ne stignem na ispit ali barem da vidim sto m ceka na idućem roku.....
eseji: federacija, pravna norma po intenzitetu i obiteljsko pravo
zaokruživanje: stjecanje državljanstva, antinomija, povrat u prijašnje stanje, objekti prvoga reda, opći pravni akti, parlament ... dalje se ne mogu sjetiti :)
 

fabijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eseji: federacija, pravna norma po intenzitetu i obiteljsko pravo
zaokruživanje: stjecanje državljanstva, antinomija, povrat u prijašnje stanje, objekti prvoga reda, opći pravni akti, parlament ... dalje se ne mogu sjetiti :)
Hvala...... ☺
 

AndreaŠimičić

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, zna netko kada je drugi kolokvij i gdje? Hvala.. :)
[DOUBLEPOST=1512374448,1512374401][/DOUBLEPOST]Pozdrav, zna netko kada je drugi kolokvij i gdje? Hvala.. :)
 

anaana2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege moze li netko ukratko reci sta je prof.Savic pricao na predavanjima u vezi drugog kolokvija? Sta je najbitnije, na sta moramo posebno pazit, svaki odgovor dobro dode :)
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja
Kolege koji imaju iskustva s ovim predmetom, je li lakse proći preko kolokvija ili preko ispita?
Ja sam na drugoj godini, dip mi je bio prava noćna mora, koliko god sam učila i znala pismeno zaokruživanje nekida nisam mogla proći, došla sam 8.puta na ispit i pismeni sam opet pala, ali sam zato usmeni rasturila. Taj koncept pismenih kod njih mi je bio užasan, ali eto uspjela sam ga rješiti. Nemoj se obeshrabrit, možda si ti bolja u tome od mene, ali to je neko moje viđenje. Meni su usmeni uvijek lakši
[DOUBLEPOST=1516111279,1516111220][/DOUBLEPOST]Ja
Kolege koji imaju iskustva s ovim predmetom, je li lakse proći preko kolokvija ili preko ispita?
Ja sam na trećoj godini, dip mi je bio prava noćna mora, koliko god sam učila i znala pismeno zaokruživanje nekida nisam mogla proći, došla sam 8.puta na ispit i pismeni sam opet pala, ali sam zato usmeni rasturila. Taj koncept pismenih kod njih mi je bio užasan, ali eto uspjela sam ga rješiti. Nemoj se obeshrabrit, možda si ti bolja u tome od mene, ali to je neko moje viđenje. Meni su usmeni uvijek lakši
 

Yato

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko napisat otprilike kak bi trebo izgledat odgovor na esejsko pitanje o npr. stanovništvu? Molim vas
 

AndreaŠimičić

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ima netko iskustva s komisijom, kakav je princip, usmeni, tko sve bude u komisiji, kak to sve ide.. Nisam nikad bila na komisiji.. Da li je zahtjevno, detalji detalja, da li se može nesto svojim rijecima, što ako padnem pismeni, imam li pravo na usmeni? (ovo je 4. izlazak).. Hvala kome god na informacijama... :)
 

Dea04

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudiii, zanima me jel bio tko danas na roku? kakva je prolaznost bila? kakva pitanja? unaprijed se zahvaljujem:)
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iskustva s usmenog kod prof.Savića?
[DOUBLEPOST=1536916453,1536328070][/DOUBLEPOST]Moja pitanja s usmenog kod Savica: redovni i izvanredni pravni lijekovi, pravna sposobnost, poslovna i deliktna sposobnost-definicije i objasnit na primjeru 2-godisnjeg djeteta, iskljucenja protupravnosti, primjer za krajnju nuzdu

Pitanja od drugih cura: pravni lijek (sve o tome, sto je, podjele, kad i kako se donose itd.), razlika između upravnog postupka i upravnog spora, zastupstvo, nacini stjecanja drzavljanstva i ne sjecam se vise.

Profesor je stvarno super, pokusava opustiti studente, ako vidi da ne znate neko pitanje, nece piliti po tome i prelazi na neko drugo.
 

medo-maji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Book

Zanima me dali se promjenio koncept pisanja ispita,da nema vise esejskog dijela ispita,procitala sam na stranici katedre?
 

Maddie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Book

Zanima me dali se promjenio koncept pisanja ispita,da nema vise esejskog dijela ispita,procitala sam na stranici katedre?

Da koncept pismenog ispita je promijenjen. Ispit se sada sastoji od 20 pitanja na zaokruživanje, a od toga je par pitanja tzv. pitanja prepoznavanja.
 

tinah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prvi kolokvij je 31.ili je to okvirni datum te da li su predavanja uvjet za kolokvij?
[DOUBLEPOST=1540811298,1539964395][/DOUBLEPOST]Zna netko kad je kolokvij?
[DOUBLEPOST=1540811346][/DOUBLEPOST]Zna netko kad je kolokvij?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks