AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Usporedni porezni sustavi

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako je uređeno prema OECD ugovoru oporezivanje kamata?
Povlastice zbog povećanog udjela?
Metoda običnog odbitka kao pomoć pri izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Gdje se prema ugovoru može oporezovati nekretnina kao imovina.
Kako je regulirano oporezivnje dohotka koji ostvaruju sportasi i izvodaci?
Što se od navedenog smatra SPJ
a.sjedište uprave
b.podružnica
c.gradililište
d.trgovačko društvo
Dalje se ne sjećam ali znam da je bilo nesto vezano uz pomoć pri naplati poreznog duga i o razmjeni podataka nadam se da sam pomogla:)
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako je uređeno prema OECD ugovoru oporezivanje kamata?
Povlastice zbog povećanog udjela?
Metoda običnog odbitka kao pomoć pri izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Gdje se prema ugovoru može oporezovati nekretnina kao imovina.
Kako je regulirano oporezivnje dohotka koji ostvaruju sportasi i izvodaci?
Što se od navedenog smatra SPJ
a.sjedište uprave
b.podružnica
c.gradililište
d.trgovačko društvo
Dalje se ne sjećam ali znam da je bilo nesto vezano uz pomoć pri naplati poreznog duga i o razmjeni podataka nadam se da sam pomogla:)
dal je ovdje sto spada po spj odgovor i gradilište?
 

wolf90

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal je ovdje sto spada po spj odgovor i gradilište?

Mislim da je sve osim trgovackog drustva.. Gradilište i projekti su posebni oblici SPJ.
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sta nije pitanje bilo postavljeno da koji su pojedini oblici SPJa?
ja sam stavila da gradiliste NIJE.. a zas? nekak sam razmisljala na nacin da gradiliste se smatra SPJom samo ako traje dulje od 6 mjeseci,a tu nis nije pisalo,pa kao tak nekak, a jos pise i knjizi da gradiliste i zastupnik spadaju pod posebne slucajeve oblika SPJa :confused2: ionak cemo saznat kad ispravi kolokvije..
jel rekao kada su rezultati i gdje? opet doci na predavanje il?
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej ljudi! :D Jel zna itko dal profesor puno pita ako odgovaraš samo prvi kolokvij, a drugi si prošao? Hvala! :)
 

sandra1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a jel netko zna kako se odgovara ako sam prošla 1 kol.,a drugi ne i da li moram prijavit kao ispit ako idem odg. samo drugi dio
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a jel netko zna kako se odgovara ako sam prošla 1 kol.,a drugi ne i da li moram prijavit kao ispit ako idem odg. samo drugi dio
trebaš prijavit ispit, i pitat će te samo dio koji nisi prošla

Ej ljudi! :D Jel zna itko dal profesor puno pita ako odgovaraš samo prvi kolokvij, a drugi si prošao? Hvala! :)
ne pita puno, mene je pitao 2 pitanja ja mislim i znala sam i rekao je da je dosta :wink5:
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ok, hvala! :) Jel dovoljno da učim po pitanjima ili? :blushed:
pa ja mislim da je, mene je pitao one kriterije za rezidente i neš za autorske naknade. s tim, da me je prvo pitao ono što nisam znala u kolokviju pa mi je rekao da odem van da se smirim malo pa da uđem poslije ( jer nisam mislila da ću past drugi dio pa sam zablokirala) i tak sam napravila i onda me je pitao ta dva pitanja i rekao da je dost. stvarno sam se iznenadila kak je profesor super i korektan bio :laughing:
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa ja mislim da je, mene je pitao one kriterije za rezidente i neš za autorske naknade. s tim, da me je prvo pitao ono što nisam znala u kolokviju pa mi je rekao da odem van da se smirim malo pa da uđem poslije ( jer nisam mislila da ću past drugi dio pa sam zablokirala) i tak sam napravila i onda me je pitao ta dva pitanja i rekao da je dost. stvarno sam se iznenadila kak je profesor super i korektan bio :laughing:
Ma dobar je on :) Ja nisam ni izašla na prvi kolokvij pa ne znam kaj mogu očekivat! :D
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je drugi kolokvij iz usporednih bio mnogo lakši od prvog i položio sam kolegij preko kolokvija.Iz prvog parc.ispita sam dobio 2,iz drugog 4.Iako Arbutina tvrdi da je drugi parcijalni ispit teži,ja se ne bi složio.U prvom kolokviju su pitanja na zaokruživanje,barem meni,bila idiotno postavljena,a odgovor na pitanje o pravilima za oporezivanje poreza na dohodak pravnih osoba ja do dana današnjeg nigdje nisam u knjizi pronašao.
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je drugi kolokvij iz usporednih bio mnogo lakši od prvog i položio sam kolegij preko kolokvija.Iz prvog parc.ispita sam dobio 2,iz drugog 4.Iako Arbutina tvrdi da je drugi parcijalni ispit teži,ja se ne bi složio.U prvom kolokviju su pitanja na zaokruživanje,barem meni,bila idiotno postavljena,a odgovor na pitanje o pravilima za oporezivanje poreza na dohodak pravnih osoba ja do dana današnjeg nigdje nisam u knjizi pronašao.
hahahaha :D Smiješno ali i žalosno! :confused2: Meni se isto drugi dio čini lakšim. A ne znam, vidjet ćemo kak ću proć na usmenom pa javim :crazy:
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi..da li se po ocjenu(ako si prosao 1 i 2 kolokvij) ide za vrijeme ispita?? tj. 14.02. ja sam prijavila ispit i sad neznam sta trebam..da li da dođem prije nego pocne ispit ili cekam ? molim vas odgovorite
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi..da li se po ocjenu(ako si prosao 1 i 2 kolokvij) ide za vrijeme ispita?? tj. 14.02. ja sam prijavila ispit i sad neznam sta trebam..da li da dođem prije nego pocne ispit ili cekam ? molim vas odgovorite
dođeš na ispit i veliš da samo trebaš upis, i to je to :wink5:
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s današnjeg roka (odgovarala sam samo drugi dio):
1. stvarni korisnik (sve)
2. rješenje problema dvostruke rezidentnosti za fizičke osobe
3. raspodjela prava na oporezivanje autorskih naknada.
Profesor je bio jako korektan! :laughing:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg usmenog - metoda običnog odbitka
- stvarni korisnik
- oporezivanje dividende.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks